Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je fólie na displeji? Jak to poznám?

telleke (4)|12.7.2010 14:50
Dobrý den
Zakoupil jsem si z druhé, vlastně třetí, Kaisera a předchozí majitel mi říkal, že je na displeji ochraná fólie. Jenže při detailním zkoumání si nejsem jistý, jestli tam ta fólie opravdu je.
Otázka tedy zní. Je nějaký způsob jak zjistím, zda je opravdu na displeji fólie? Zkoušel jsem hledat po okrajích displeje nějaký náznak "schodu" nebo mezery a nic takového jsem nenašel. Je možné, že by ta fólie seděla tak přesně, že by to nebylo vůbec poznat? Na displeji nejsou vůbec žádné známky poškrábání či něčeho podobného.

Omlouvám se za tak stupidní dotaz, ale nerad bych si poškodil dotykovo vrstvu nějakým poškrábáním. Děkuji
osch (1330)|12.7.2010 15:08
Nejlepší asi bude vzít kousek hodně lepící pásky (např. izolepa), nalepit ji na displej někde u kraje a opatrně zvedat. Pokud tam fólie je, pak se odlepí, ale už asi nebude 100% funkční (prach apod.), nebo se odlepí ta páska.
telleke (4)|12.7.2010 16:43
Tak jsem zkoušel několik druhů lepící pásky, některé drží jako židovská víra, a žádná fólie se neodlepila, navíc dotyková vrstva reaguje na velmi jemné doteky stylusem. Kdyby tam nějaká byla, tak by to bylo asi méně citlivé ne? Nikdy jsem žádnou fólii na displej nedával a proto by mě zajímalo, jak se vlastně přichytává. Je na ní nějaké lepidlo a nebo se přichytí čistě díky své přilnavosti?
Zdenek Malinsky (9781)|13.7.2010 10:34
V podstatě jsou 3 možnosti:
1. zkoumat nějakým nástrojem - špendlí, hřebík, jehla, skalpel .... ale tady záleží na odvaze a hlavně šikovnosti uživatele (aby si nenadělal víc škody, než užitku)
2. neřešit to, koupit fólii a nalepit ji
3. neřešit a užívat bez fólie

Já jsem bez fólie na Treu už několik let. Jsem 2. majitel. Ano, displej je poškrábaný od stylusu (klasicky - levý a pravý horní roh, pravá posuvná lišta a dole soft klvesy), částečně už po prvním majiteli a částečně vlastním užíváním. Neprožívám to a PDA používám. Ale co je hlavní, při zapnutém displeji žádné škrábance nejsou vidět, pouze při vypnutém displeji a pod velkým úhlem (a v tomhle stavu PDA nepoužívám :D )
telleke (4)|16.7.2010 09:02
Děkuji za cenné rady. Koupím a nalepím fólii, jelikož to vypadá, že tam opravdu žádná není. Takže ještě jednou díky :yes: