Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizacia casu

Stegho (58)|12.7.2010 08:18
Zdravim,

mam taku dost specificku zavadu.

Relativne casto sa mi stava, ze sa mi zmeni cas na telefone. Niekedy je to X hodin dozadu (to si to este clovek uvedomi, ze je nieco v neporiadku, ked mu na prave poludnie hlasi 22 hodin ;) ), naposledy to vsak bolo len pol hodiny, co uz je trosku nebezpecnejsie.

Minule som si vsimol tento fenomen priamo v praxi - telefon z nicoho nic stratil veskery signal, asi minutu ho hladal a za tu dobu sa cas prestavil o nejakych 10 hodin dozadu (hruby odhad).

Obcas pomoze, ze telefon znova najde siet a spravi sa sam, velmi casto vsak musim restartovat, potom to uz je zase spravne.

Mate niekto ponatia, cim to moze byt, resp. ako nato? Dik za radu,
Dan
Zdenek Malinsky (9781)|13.7.2010 10:23
Zkus zazálohovat, udělat hard reset a pak to zkus chvilku používat jen bez nainstalovaných aplikací, tj. nasyp tam jen PIM data přes AS/WMDC.
Pokud to bude stále, tak jinou ROM nebo asi reklamace. :?
dvzd (139)|26.7.2010 23:05
Mě se to stalo asi 4 x za jeden a půl roku, co HáDéčko mám. Zpozdil se mi čas o několik hodin. Dvakrát z toho to bylo určitě hned po ukončení navigačního programu Garmin Mobile XT, nebo jsem to alespoň hned po tom zjistil. Vždy stačil na opravu správného času softreset.
lf-cv (8)|9.8.2010 11:53
Zajímavá shoda :
používám navigaci TomTom verze 7.918 a včera po jejím použití se mi zpozdil čas.
Stalo se mi to již několikrát, ale souvislost s navigací jsem si uvědomil až včera.
Protože podle HTC vstávám, změna času mne donutila kontrolovat čas před zalehnutím ;-((
L.
Stegho (58)|14.8.2010 08:14
Ja som teda suvislost s navigaciou nezistil, pozoroval som to uplne "online" v elektricke z IPaku na Karlak, kedy proste zrazu odisiel absolutne signal, zacalo ho to hladat, a kym ho naslo, tak sa kompletne prestavil cas. Hral som vtedy Solitaire ale to si nemyslim, ze by malo vplyv :)))
PhSnake (872)|21.9.2010 13:01
neviem, mne to permanentne robi na chate, mam o2 SK, ja osobne si mzslim ze je to sposobene nastavenim synchronizacie podla BTS (resp. operatora) mozno niektore BTS su zle nastavene, resp. tento udaj nevysielaju, ci vysielaju nekorektne. Este pridam ze na chate mam strasne slaby signal, sice sa mi nezda ze by to mohlo byt sposobene tym ale ...