Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB baterie

Kulda (7)|30.6.2010 00:23
Ahoj, mám MDA II a SPB 3 a nyní po instalaci i SPB 4 mi vypíná MDA na 40% kapacity hlavní baterie. Záložní baterie je nabitá na 100%. Zkoušel jsem v nastavení měnit "Batery lifetime" a MDA se chová pořád stejně. Nevíte někdo prosím,jak tento problém odstranit ? Děkuji ...
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2010 09:27
Možná bys měl vysvětlit, co myslíš SPB 3 a SPB 4. Má to být program Spb Pocket Plus?
Jaký máš v PDA OS - původní PPC 2003 mebo flashnuto něco novějšího?
Kulda (7)|30.6.2010 22:45
Ahoj omlouvám se ... mám původní windows ce v 4.20.0, 2003 a myslel jsem SPB Pocket plus...:oops:
Zdenek Malinsky (9781)|1.7.2010 15:43
A nemáš hlavní baterku před smrtí?
A dělalo to i při té starší verzi Spb P+? Zkus to odinstalovat, co to udělá.
Co jsi kde a jak v PDA i v tom Pocket Plus ohledně baterky nastavoval?
Kulda (7)|1.7.2010 23:17
Nooo ... baterka je původní a dělala mi to i starší verze SPB ... zkusím to odinstalovat a písnu, jak to dopadlo. Jinak při podržení stylusu na ikoně baterie v SPB, naběhne Battery panel options, kde je možné manuálně nastavit battery lifetime ... nastavil jsem 999 a dostal jsem se s hlavní baterií na 27% :) Bez SPB mě MDA normálně upozorní na velmi nízký stav baterie a přepne na záložní, z SPB naběhne save mode a vypne nyní na těch 27%, že je je tam ještě tato kapacita a záložní baterie má 100% ho nezajímá.... Zatím díky. Jdu udělat zálohu a odinstalovat na pár hodin SPB :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|2.7.2010 00:37
Původní baterka? To se divím, že ještě vůbec funguje.
Kulda (7)|2.7.2010 19:46
:D jo ještě funguje a to jsem byl mezi prvními,kteří si MDA II koupily ... je fakt, že ze začátku,po nainstalování SPB plus 3 tento problém nebyl, začal se projevovat až později ... no už jsem objednal novou. Díky moc za pomoc ... měj se ... :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|2.7.2010 19:56
Nz


btw neuvažuješ, že by sis tam flashnul něco novějšího?
Kulda (7)|2.7.2010 20:17
No zatím jsem neuvažoval ... vše funguje bez problémů a trochu se těhle věcí bojím ... není to jako instalovaz PC :D V čem je nějaký novější flash užitečnější ?
Zdenek Malinsky (9781)|3.7.2010 12:07
Myslel jsem nějakou ROM s novějším OS, tj. WM 5 nebo 6 (rozdíl mezi nimi a 2003 snad psát nemusím, je tu o tom několik článků). Více si najdeš zde.

PS: Nejjvětší rozdíl z praktického hlediska je v tom, že při vybití baterie nepřijdeš o data, jak je to na PPC 2003.
Kulda (7)|9.7.2010 19:37
Ahoj ... jak jsem již psal, MDA II má ještě záložní baterii a při dnešní kapacitě SD karet je obnovení zálohy vč kontaktů celkem hračkou. Navíc zásuvky jsou skoro všude, nebo aspoň auto. Nevím jestli na novějším ROM nebo OS budou chodit aplikace určené pro PPC 2003, které používám. Nová verze SPB Plus už ani tolik nezaťěžuje paměť a všechny aplikace fungují spolehlivě i pod PPC 2003. Nejsem žádný puritán, ale i po přečtení několika článků zde opravdu nevím v čem by mi novější OS mohl být užitečnější. Spíše uvažuji o koupi nového železa ... co říkáte třeba samsung Omnia II i8000 ? Podle mě celkem slušný přístroj. Ještě jednou díky za Tvou pomoc ... jo baterie už přišla a vše funguje opět skvěle. No jsem tu nový ... takže tu mám ještě mnoho co pročítat ... jdu na to. Jinak všem krásný víkend na chatách, nebo třeba pod stanem ... beze všech notebooků, PC, PPC, bez elektřiny, plynu a podobných vymožeností ... mějte se fajn ... :-D
Zdenek Malinsky (9781)|13.7.2010 10:49
Těžko radit, je to otázkou priorit - každému vyhovuje něco jiného. Min. bych zkusil 2003 SE, kvůli otáčení dipleje.
A jako nové PDA bych já osobně volil mezi HTC HD2 a HTC Touch Pro2.
Kulda (7)|14.7.2010 20:01
Díky zy tip ... rotace displaye byse určitě hodila, ta mi opravdu občas chybí. Nevíš kde by 2003 SE dal koupit ? Jinak jsem koukal na to HTCčko a musím uznat, že se moc líbí ... dojdu asi někam na předváděčku ;)
Zdenek Malinsky (9781)|14.7.2010 22:59
Koupit asi už nikde, ale koukni na xda-developers nebo možná google, ale je to přeci jen 6 let stará záležitost.

Předváděčka: tady a ještě zde.