Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TP2 a volání přes SIP VOIP jak zprovoznit? čím? skrz co? chodí to někomu vůbec?

audis (98)|28.6.2010 13:42
zdravím, mám touch pro2, mám voip providera a rád bych přes tp2 volal přes VOIP SIP.

podařilo se to někomu váš zprovoznit a bezpečně a userfriendly používat? mám orig rom.

Zkusil jsem nimbuzz, user friendly :-), ale já neslyším protistranu. :-( protistrana mě ano. nepoužitelné.

a dříve, než se pustím do laborrování asi 6 návodů vždy ne(!) pro TP2, tak bych se chtěl optat teda, zda má někdo spolehlivý návod a bez ovlivnění gps. děkuji. ... dopr*ele, když , máme ten windows mobile, tak to přece spolehlivě musí chodit, jako cokoliv jiného..
audis (98)|28.6.2010 14:13
zkusil jsem program portGO http://www.portsip.com/wm-softphone.htm co jsem tu našel, user friendly, po začátku hovoru nezapomenout zkontrolovat tlačítko SPEAKER a kdyžtak ho zapnout, jinak reprák nehraje. hraje ven z repro, ne do sluchátka. ale funguje to tak nějak z nouze.

má někdo tedy spolehlivý návod, jak SIP rozchodit v interním klientovi WM? abych si nerozm*al celý přístroj jinak dobře fungující? trochu se těch návodů bojím, protože vždy jsou pro jin HTCčko a ne pro TP2. ano, zálohovat umím.. ale nechci s tím strávit celké odpoledne.
Zdenek Malinsky (9781)|28.6.2010 15:20
A přes co se připojuješ k netu?
audis (98)|28.6.2010 15:23
přes všechno, co je po ruce. wifi, gsm. potřebuju fungovat na oboje.
audis (98)|28.6.2010 15:35
prohledávám xda a z nouze nejlepší jsem zatím naššel toto http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=596682&highlight=voip&page=2 první přísppěvek na teto druhé stránce. na str. 1 je taky něco, ale tech souborů tam je mraky a někdo spal, že nejde zvuk z repro. lepší jsem nenašel ale ani tomu na druhé straně něvěřím, nevím. takové zlušenosti zase nemám.
Zdenek Malinsky (9781)|28.6.2010 15:57
Vojpů jsem zkoušel před nějakým časem několik, ale jelikož to nikdo z mého okolí nemá, resp. nikdo z těch s kterými bych to chtěl a mohl využívat, pustil jsem to z hlavy. U skype to zkouším častěji, ale tam to vždy jakštakš funguje.

Připojení jsem myslel kvůli tomu, že jsi psal, že tě druhá strana neslyší - to může být nízkou hodnou uplinku, především u GPRS nebo EDGE připojení.
audis (98)|28.6.2010 16:03
ne spojením s netem to nebylo. neslyšel jsem ani šum nebo skřeky. ale fakt je, že na testovací číslo v tom programu Portgo protistranu jsem slyšel plynule, ale muj hlas to nahrávalo přeřušovaně trochu. a to jak s wifi (mám doma s velkými pingy), tak s 3g nebo HDSPUA (nevím co to bylo, svítilo "H" ve stavovce a plný signál)

no a s těmi soubory na druhé stránce xda jak jsem odkazoval, máš nějaké zkušenosti?
Zdenek Malinsky (9781)|28.6.2010 16:13
Nemám. Snad se ozve někdo, kdo ano.
audis (98)|28.6.2010 16:43
tak Skypemobile30 funguje, opět s venkovním reprákem, jede spolehlivě, kvalitu zvuku to co já mluvím je lepší než přímý VOIP SIP přes ten PortGo. protistrana má většinou plynulý hlas v obou programech, ale když já mluvím, tak protistrana by mě s podstatně menšímu záseky slyšela. čili je problém muj upload a odezba na uploadu. At už s wifi doma nebo EDGE.

Skype+horší wifi doma = použitelné pro volanho i volajícího.
skype+edge = protistrana mě jistě blbě slyší.
Portgo+cokoliv = protistrana mě blbě jistě bude slyšet. možná že s kvalitním wifi to zde bude v pohodě.
zuzkys (356)|28.6.2010 17:43
Talkonaut vypadá zajímavě. Nicméně nemůžu vyzkoušet, protože to nepoužívám a nevím jak přesně má vše fungovat. Je to sice trochu jak jít bazukou na vrabce, ale třeba to může fungovat.