Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s FSC Pocket LOOX 7xx v ruce

Pavel Koza (4761)|17.8.2004 17:28
A je tady další exkluzivní preview zařízení, které dosud nebylo uvedeno na trh. A ne jen jednoho, ale hned celé dvojice:) Díky laskavému zapůjčení ze společnosti Fujitsu Siemens Computers jsem si mohl krátce osahat a otestovat zařízení Pocket LOOX 710 a 720. Především to druhé patří mezi PDA, na které jsem se za posledních pár měsíců těšil hodně, hodně moc, a to nejen kvůli VGA displeji. Jaké jsou mé první zkušenosti s těmito zařízeními se dozvíte v tomto preview.



Přečtěte si celé preview.
eXEden_ce4you (811)|17.8.2004 17:36
Mňam :D Tak teď jsem opravdu na vážkách ... nebýt toho touchpadu u hx4700 asi by nebylo o čem, ale takhle ... :sarcastic:
váňa (242)|17.8.2004 18:24
Hmmm..... :yes: :yes: . O tom se dá vážně uvažovat :D
Milan Švec (938)|17.8.2004 18:53
Z LOOXů je to fakt nadupaná super třída. Měnil bych ho hned dnes. Kdybych ho nemusel srovnávat se 4 palci u displeje (nemám už v oku lupu) a kovovým tělem hx4700. Bude to dilema.
windmaster (307)|17.8.2004 23:51
Souhlas s exED, touchpad na hx4700 je skutečně lahůdka, i když ten staronový kabát už působí poněkud anachronicky. Loox 720 je zase nadupaný dezajnový skvost a kdo ho jednou držel v ruce neodolá.

To MŠ: a k tomu 128MB RAM jen pro tebe!!!
Honzabr (192)|18.8.2004 07:38
:mad: hernajs už ať toho na chvíli nechaj.Už jsem objednal 4700 a teď tohlenc :? .Kdy to bude na trhu? Ten USB host mï u 4700 dost chybí. ;) .
Hybo co ty na to? :?:
Pavlucha (1496)|18.8.2004 09:08
Kdy to bude na trhu zjišťuju u FS a dám vědět...
vazoun (8)|18.8.2004 14:32
na shopech by mely byt nejpozdeji ve tretim tydnu v zari
Milan Švec (938)|18.8.2004 15:47
Podle tel. sdělení p. Hájka (FSC) a s jeho svolením ke zveřejnění bude doporučená cena LOOXe 720 17.880,- Kč bez DPH (21277,- Kč vč. DPH).
Prodejní ceny se mohou lišit oběma směry.
Rozvoz obchodníkům začně koncem příštího týdne, prodej má být spuštěn nejpravděpodobněji začátkem druhé poloviny září. Dotahuje se ještě lokalizace.
Honzabr (192)|18.8.2004 19:00
Ufffff a teď babo raď. Kde sou ty krásný doby , kdy nic nebylo :?
eXEden_ce4you (811)|19.8.2004 07:49
[QUOTE="Honzabr"]Ufffff a teď babo raď. Kde sou ty krásný doby , kdy nic nebylo :? [/QUOTE]
Já to říkám furt ... rok co rok (vlastně měsíc co měsíc) je to horší a výběr nemožnější :D
Pavel Koza (4761)|19.8.2004 10:22
Jeste si stezujte:D ALe pro pripadne zajemce (pametniky) bych tu mel Jornadu 525 za 15000Kc ci Toshibu e570 za 17000Kc. Opravdovy fajnsmeker by ocenil i h3630 za 19000!
Orloj_ce4you (299)|19.8.2004 14:41
ad 720
To je v pytli. sotva mesic stary loox 410 uz je mi maly... To je teda zivotnost. nekdy je lepsi nevedet, ze? JA JI CHI POTVORU
Milan Švec (938)|19.8.2004 19:34
Ať je co srovnávat. Manuál k 720ce (.pdf, 1,75 MB!). Zejména zajímavá je strana 28 (v .pdf strana 36) o používání 720ky jako USB Host zařízení (skutečně to hx 4700 nemá :?: ).
Zdroj těchto i dalších (např. manuál ke kameře 720ky, 720ka a VoIP telefonování atd.) nejaktuálnějších informací.
Šeba_oldd (1184)|20.8.2004 10:51
[QUOTE="Milan Švec"]Ať je co srovnávat. Manuál k 720ce (.pdf, 1,75 MB!). Zejména zajímavá je strana 28 (v .pdf strana 36) o používání 720ky jako USB Host zařízení (skutečně to hx 4700 nemá :?: ).
Zdroj těchto i dalších (např. manuál ke kameře 720ky, 720ka a VoIP telefonování atd.) nejaktuálnějších informací.[/QUOTE]
No já od té doby co jí viděl na vlastní oči a treď si ještě projel manuál se hodně snažím a vypadá to že jí budu 30,8,2004 Mííííít teda snad.
Pavlucha (1496)|20.8.2004 14:11
Tak už je v nabídce TADY.

... dostupnost od 31.8.2004.
JDU DO TOHO !!!

A cena není zase tak strašná ... :D
RStein (2012)|20.8.2004 14:16
[QUOTE="Pavlucha"]Tak už je v nabídce TADY.

A cena není zase tak strašná ... :D [/QUOTE]

To je hodne dobra cena na novinku. Pristi rok se asi pri vybirani noveho PDA budu muset vzit dovolenou, abych dokazal zjsitit, jake zarizeni je opravdu "the best of".;)

kurnikov (6)|20.8.2004 14:19
Ahojte, měl bych dotaz asi na p. Kozu. Na CE4YOU probehla recenze na 420 a wifi pripojeni nebylo moc vychvalene (citlivost apod.) Muzete mi rict, jak to vypada u tohoto modelu. Vim, ze casu na testovani nebylo mnoho, ale co rikaji "prvni dojmy"?

Pavel Koza (4761)|20.8.2004 15:05
[QUOTE="kurnikov"]Ahojte, měl bych dotaz asi na p. Kozu. Na CE4YOU probehla recenze na 420 a wifi pripojeni nebylo moc vychvalene (citlivost apod.) Muzete mi rict, jak to vypada u tohoto modelu. Vim, ze casu na testovani nebylo mnoho, ale co rikaji "prvni dojmy"?[/QUOTE]

Prvni dojmy bohuzel nerikaji nic, jelikoz jsem jej mel k dispozici mimo svuj AP.
Šeba_oldd (1184)|20.8.2004 17:10
Jsou nějaké zprávy o české lokalizaci?A případně jaké?
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 18:20
[QUOTE="seba"]Jsou nějaké zprávy o české lokalizaci?A případně jaké?[/QUOTE]

Cestinu bude delat Sunnysoft, uz na ni pracuje. To je asi tak vse, co se k tomu da rict:D
Pavlucha (1496)|20.8.2004 19:03
Čeština bude dodávána automaticky s přístrojem, jako u Looxu 610 (a asi i 600) - informace od prodejce. ;)
JirKa.K_ce4you (58)|20.8.2004 19:11
A tady taky http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=47514 , ale drazsi.

JirKa.K_ce4you (58)|20.8.2004 19:12
A muzete teda nekdo konecne rict, jak to opravdu bude s tim USBhostem?
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 19:17
[QUOTE="JirKa.K"]A muzete teda nekdo konecne rict, jak to opravdu bude s tim USBhostem?[/QUOTE]

A co s nim ma byt?
Milan Švec (938)|20.8.2004 22:56
[QUOTE="JirKa.K"]... jak to opravdu bude s tim USBhostem? [/QUOTE]
Jde-li o 720ku, tak nejdřív bude dobré mrknout na Manuál (.pdf, 1,75 MB!) a pak si prohlídnout kabely, k [/URL]čemu se třeba dají připojit a hlavně si přečíst taky
komentář. Ten má celkem pět částí. Stojí za seznámení.

[QUOTE="kurnikov"]... wifi pripojeni ..."prvni dojmy"[/QUOTE]
Komentář, sice odjinud, ale uvádí dosud až téměř neuvěřitelné skutečnosti. Cituji:

"At this point I was connected to my laptop by ActiveSync, surfing over GPRS on my mobile and listening to some (mono) music through my headset - while copying a file over from my other laptop over WiFi...!
This should also answer the question as to whether or not the Loox 720 can connect to Bluetooth and WiFi at the same time...!" Konec citace. (13.8., autor Duncan, FirstLoox.org)

Už teď mi z toho jde hlava kolem.
Milan Švec (938)|24.8.2004 09:50
Oficiální tiskové prohlášení Fujitsu Siemens Computers vyšlo včera k uvedení LOOXe 720 na trh. Text.

Ze zprávy:

... Pocket LOOX users can now use numerous standard applications which previously required a notebook or PC.

...Telephoning via the internet is becoming increasingly popular as an alternative to traditional transmission channels. With this in mind, the Pocket LOOX 700 Series has been fitted with a special speaker which, together with the integrated microphone and the corresponding add-on software, transforms the Pocket LOOX 700 Series into one of the first VoIP systems.

... Storage media such as the Memorybird or Storagebird from Fujitsu Siemens Computers expand the storage capacity of the Pocket LOOX 700 Series via the USB Host 1.1 to well into the gigabyte range.

... The replaceable 1640-mAh battery provides enough power for up to 12 hours' uninterrupted use, after which a freshly charged battery can be fitted in next to no time. The docking station of the Pocket LOOX 700 Series serves as a charger for a replacement battery, and during the change, which can take up to 30 minutes, the built-in buffer battery ensures that no data is lost.

... Both models come with a software voucher worth around € 70, which customers can use to download further software for their Pocket LOOX from the website www.pocketloox-choice.com.

P.S.
Rozhodnuto, objednáno. MaPo, HP, sorry.
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 10:17
Aniz bych chtel nejak prehnane chvalit HP, tak nektere argumenty mi prijdou trochu kontroverzni...

[QUOTE="Milan Švec"]... Pocket LOOX users can now use numerous standard applications which previously required a notebook or PC.[/QUOTE]

No jako kdyby se s iPAQem pouzivaly jine aplikace;)

[QUOTE="Milan Švec"]...Telephoning via the internet is becoming increasingly popular as an alternative to traditional transmission channels. With this in mind, the Pocket LOOX 700 Series has been fitted with a special speaker which, together with the integrated microphone and the corresponding add-on software, transforms the Pocket LOOX 700 Series into one of the first VoIP systems. [/QUOTE]

"One of the first" je pekna formulace, ale nic nerika, navic VoIP v nasi republice... No mozna do budoucna.

[QUOTE="Milan Švec"]... Storage media such as the Memorybird or Storagebird from Fujitsu Siemens Computers expand the storage capacity of the Pocket LOOX 700 Series via the USB Host 1.1 to well into the gigabyte range.[/QUOTE]

Tady maji smysl asi jen ty disky pres USB, klicenky jsou skoro stejne drahy jako SD karty... Pripadne vyhodne pro tahani velkych dat mezi PDA a desktopem, ale vetsina alespon prumernych novych notebooku (i dektopu) ma SD ctecku v sobe.

[QUOTE="Milan Švec"]... The replaceable 1640-mAh battery provides enough power for up to 12 hours' uninterrupted use, after which a freshly charged battery can be fitted in next to no time. The docking station of the Pocket LOOX 700 Series serves as a charger for a replacement battery, and during the change, which can take up to 30 minutes, the built-in buffer battery ensures that no data is lost.[/QUOTE]

S tou vydrzi bych to rad videl, zase tam nekde malymi pismenky bude bez podsviceni + nejnizsi rychlost procesoru a pod;) Nicmene je fakt, ze kolebka pro iPAQ neumi nabijet extra baterku. Ale iPAQ ji ma kapacitnejsi;)

[QUOTE="Milan Švec"]... Both models come with a software voucher worth around € 70, which customers can use to download further software for their Pocket LOOX from the website www.pocketloox-choice.com. [/QUOTE]

To obslehli od iPAQa, jeho iPAQoice ma sice hodnotu asi 50USD, ale zalezi na tom, co si clovek vybere.

Ale jak uz jsem nekolikrat rikal, nastesti se vybira ze dvou dobrych zarizeni to lepsi, takze i v pripade "omylu" muze byt clovek tezko zklaman. At slouzi:yes:
Milan Švec (938)|24.8.2004 11:25
[QUOTE="Pavel Koza"]At slouzi:yes: [/QUOTE]
Určitě bude, už se těším. :D
Zejména, když můj chytrý dodavatel v tomto případě výrazně upravil svoji marži s nabídkami od jiných dodavatelů (na př. tady).

A taky se těším na to, že budu mít možnost všechna velká data strčit jinam a mít současně k dispozici ještě navíc další dva I/O vstupy pro úplně jiné periferie (než zrovna paměťové karty).

Pro seznámení s VoIP v ČR (obvykle přes WiFi), o možnostech komunikace se zahraničím nemluvě, stačí zkusit Skype.
[QUOTE="Pavel Koza, the Master of PDAgold tady"]As a long-term iPAQ user, I am very sorry to say that but I am afraid that it is time to change the brand...[/QUOTE]
Moje řeč. Pořád říkám: Ať žije konkurence! :yes:
brn (114)|25.8.2004 23:26
Tak ted jsem doslova sokovan. Za 17.500 je to naprosto uzasna cena, ta kasa.cz na tom snad nemuze nic vydelat. Trochu se obavam, ze se jedna o docasnou nabidku a za chvili cenu zvysi - a ja urcite jeste pockam na porovnani s ASUSem A730 (za mesic).

Do teto chvile jsem byl rozhodnut pro ASUS (libi se mi ten design). U Looxe se mi nelibi ta tmave modra barva + takovy divny plast (posuzuji jenom z fotek). Jenze ty schopnosti: 128 MB RAM (asus jen polovinu), ma WiFi (asus nema), ma Consumer IrDA (= jde s tim ovladat TV, to asus ASI nema). Ale trochu se mi nelibi ty okraje kolem viditelne casti displaye.

A vydrz mate tady: http://firstloox.org/index.php?categoryid=8&p2_articleid=26
- 6 hodin a 8 minut, maximalni podsviceni + prehravani videa!
Honzabr (192)|26.8.2004 07:00
Ta sympatická cena je i na servru FS CZ. Jen aby si to do středy nerozmysleli :mad:
Honzabr (192)|26.8.2004 08:02
Jen odkaz na tu cenu u FS
http://www.fujitsu-siemens.cz/eMerchant/pda/720.jsp
kurnikov (6)|26.8.2004 08:40
obávám se, že ceny na FSC jsou bez DPH....

Honzabr (192)|26.8.2004 08:47
:mad: :mad: :mad: No tak na tu DPH čtvrt roku počkám :D :D Ale i tak to jde.
Martin Hanzal (132)|26.8.2004 08:56
[QUOTE="Honzabr"]:mad: :mad: :mad: No tak na tu DPH čtvrt roku počkám :D :D Ale i tak to jde.[/QUOTE]

Cena 18800 bez DPH se mi nezdá až tak příznivá, pokud by měl někdo zájem o cenu podstatně nižší (pod 15000,-Kč bez DPH) můžete se ozvat. Budeme kupovat pro našeho zákazníka (reklamní firmu) 5 ks těchto PDAček a tak se nějakej další pro vás k tomu může přidat :-) . K dodání by měly být v druhé polovině září. Pochopitelně s plnou zárukou v servisním středisku FujiSiem a s daňovým dokladem.
Pavel Koza (4761)|26.8.2004 09:59
[QUOTE="brn"]Do teto chvile jsem byl rozhodnut pro ASUS (libi se mi ten design). U Looxe se mi nelibi ta tmave modra barva + takovy divny plast (posuzuji jenom z fotek). Jenze ty schopnosti: 128 MB RAM (asus jen polovinu), ma WiFi (asus nema), ma Consumer IrDA (= jde s tim ovladat TV, to asus ASI nema). Ale trochu se mi nelibi ty okraje kolem viditelne casti displaye. [/QUOTE]

Barva by mela byt ve finalce jina nez na tech demokusech...
JirKa.K_ce4you (58)|26.8.2004 15:23
Ta prizniva cena je mimochodem i na www.alzasoft.cz a www.cybex.cz
Milan Švec (938)|26.8.2004 16:30
[QUOTE="JirKa.K"]Ta prizniva cena je mimochodem i na ... www.cybex.cz[/QUOTE]Je to tak i jinde, potvrzuji. Nabídka cybexu jenom dokládá, že možnosti koncových prodejců hýbat s marží u doporučené ceny 720ky jsou ještě takové, že se jim to vyplatí i za ty uváděné částky pod 14.800,- (bez DPH)!
JirKa.K_ce4you (58)|26.8.2004 16:53
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="JirKa.K"]Ta prizniva cena je mimochodem i na ... www.cybex.cz[/QUOTE]Je to tak i jinde, potvrzuji. Nabídka cybexu jenom dokládá, že možnosti koncových prodejců hýbat s marží u doporučené ceny 720ky jsou ještě takové, že se jim to vyplatí i za ty uváděné částky pod 14.800,- (bez DPH)![/QUOTE]

Ano, presne tak. Po te, co jsem videl cenu Ipaq rx4700 na kasa.cz je jasne, ze pujdu do Looxe 720. Uz jsem si ho chtel objednat (prave na cybexu-dobre zkusenosti), ale jeste pockam na recenzi od vladce. :))
brn (114)|26.8.2004 19:43
[QUOTE="Pavel Koza"]Barva by mela byt ve finalce jina nez na tech demokusech...[/QUOTE]Zajimave, diky za info.
JirKa.K_ce4you (58)|26.8.2004 20:12
[QUOTE="brn"][QUOTE="Pavel Koza"]Barva by mela byt ve finalce jina nez na tech demokusech...[/QUOTE]Zajimave, diky za info. [/QUOTE]

Jina? Me se tam modra docela libi.
Pavel Koza (4761)|27.8.2004 08:15
Mela by se vice podobat barve LOOXe 420, alespon to v tom letaku bylo tak napsano. I kdyz hodnotit barvu podle slovniho popisu je obcas dost osidne... Uvidime, snad hodne brzo:)
JirKa.K_ce4you (58)|27.8.2004 11:44
Na fotografiich v obchodech ( http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=22&Shortcut=FAS-LOOX720 ) vypada, ze by mohl byt cerno-sedy.

[QUOTE="Pavel Koza"]Uvidime, snad hodne brzo:)[/QUOTE]
To zni, jako kdybyste ho mel mit zitra. :D
laif.sax (19)|29.8.2004 22:14
no, uznavam, kdybych si pred dvema mesicema nekoupil Loox 610 BTWL, tak tohle je jasna volba, 720.. trosku me to mrzi, ale kdybych uvazoval takhle, tak si nikdy nic nekoupim..

(ale uznavam taky to, ze zvazuju ze bych zkusil tu 610 prodat tak za 13 a pritlacit ty 2000.. jestli ta cena bez dane bude opravdu tak hezka :))
JirKa.K_ce4you (58)|29.8.2004 22:30
Já jsem úplný začátečník, ještě ani nemám vlastní PPC. Tak se zeptám zkušenějších. Jaký bude vlastně rozdíl mezi LOOXem 410 a 710? Když pominu pamět a procesor, tak asi hlavně ten USBhost (nebo to 410 umí taky?).
Pavel Koza (4761)|29.8.2004 22:50
[QUOTE="JirKa.K"]Já jsem úplný začátečník, ještě ani nemám vlastní PPC. Tak se zeptám zkušenějších. Jaký bude vlastně rozdíl mezi LOOXem 410 a 710? Když pominu pamět a procesor, tak asi hlavně ten USBhost (nebo to 410 umí taky?).[/QUOTE]

No mezi 410 a 710 procesor, pamet, WiFi a CF slot...
laif.sax (19)|29.8.2004 23:06
jak to vypada, tak Loox710 je v podstate jen nahrada Looxe610 BTWL, a cela 610 serie uz se stahla z trhu.. nevim sice proc, asi marketing, nicmene Loox710 je az na polovicni pamet (a design) uplne stejnej jako 610BTWL..
jeste teda novej typ procesoru ale v tom bych zadnej rozdil nevidel..

a co se designu tyce, nevim, stribrna 610 mi pripadne hezci :)

nicmene proc dali do 710 jen 64MB RAM je mi zahadou - resp. neni, jednoduse kdo chce 128 musi si koupit 720ku i kdyby nechtel.. proto je vlastne stazena 610 z prodeje..
JirKa.K_ce4you (58)|29.8.2004 23:12
Hmmm...zajímavá úvaha.
Tak zase nevim, co si koupit... Cena za 720 je relativně dobrá, ale je to kus peněz... No uvidíme. :)
laif.sax (19)|29.8.2004 23:30
Ja jsem se pred ctvrt rokem taky tezko rozhodoval, a ta 420 vypadala dobre (chtel jsem aby to melo wifi i BT), jenze me odradilo to ze nemela CF.. proste sem si rekl ze kdyz mam mit takovyhle zarizeni, melo by mit oba sloty, at si muz pripadne vymenovat data s jinejma lidma at uz maj cokoliv..

Tak jsem nakonec sel do ty 610BTWL, a uznavam, nemam jedinou vec na kterou bych si stezoval, spokojenej jsem plne, akorat, kdyz vidim tu 720, proste, VGA, Consumer IR a USB host by se mi libily :)

a ad. telefon - ja sem taky potreboval novej, mel jsem svuj puvodni uz 4 roky a potreboval vymenit.. a po kratkym hledani jsem zjistil ze nejlevnejsi phone s BT a GPRS a slusne vypadajici a celkem novej, byla S55 co se prodavala zhruba za 3000.. druhej den na to mi ho znamej nabidnul ze se mu tak nejak dostal pofiderne do rukou :) tak jsem si ho vzal a pokud ten mobil chces levnej na propojeni s PDA do netu, tak muzu jen doporucit..

ad. to PDA to uz si musis vybrat sam.. ja ted mit ty penize a zadny pda, beru 720, obzvlast nejak jsem si zkusil, ze tech 128MB RAM je fajn vec, i bez karty se tam jakz takz neco vejde, treba na vikend i nejakej ten film kdyz si ho rekomprimujes na 60-70 MB a nevypada to spatne..
RomanCE (105)|30.8.2004 14:40
Zdravim,

momentalne jsem jeden z netrpelive cekajicich na Pocket LOOX 720 a dost me znervoznuje ze nikde neni konkretni datum kdy se dostane do prodeje. Na zacatku diskuze jako prvni datum je uvedene dnesni, jeste nedavno na kasa.cz tvrdili ze ho budou mit zitra, na cybex.cz vcerejsi tydenni dodaci lhutu zmenili na dodani za mesic. Tak jak to tedy bude, vi tu nekdo nejake konkretni datum, pripadne kontakt na prodejce ktery to bude mit nejdrive ?