Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Male pismo pri psani sms.

sinco_ce4you (229)|23.6.2010 21:58
Velikost pisma pro prichozi sms si mohu nastavit Ale mnou psana sms je strasne malym pismem. Psat sms je pro me des. Nevite jak to zmenit A take kdyz prijde sms tak ta sms v prostredii Manily je taky malym pismem. To obejdu kdyz na ti tuknu a otevre se sms klient. Tam uz ji prectu v pohode. WM 6.5, Manila 2.5
Dekuji
bjirka (380)|23.6.2010 23:31
Je možné, že to bude nekompatibilita verze SMS aplikace s lokalizací (nejspíše použitá lokalizace od Sunnysoftu na jinou než oficiálně určenou ROM). Jestli je to tento případ, tak je možné částečně vyřešit vypnutím lokalizace SMS aplikace (bude v angličtině) anebo použít oficiální ROM pro kterou je lokalizace určená.
Vypnutí překladu SMS aplikace: Nastavení->Nabídka->Nastavení->Systém->Sunnysoft InterWrite->Informace o verzi->označit vybraný Soubor překladu - v tomto konkrétním případu je to soubor messagingclientdll.dll->stisknout tlačítko Deaktivovat->poté je u tohoto souboru překladu červený křížek, zvolit->OK->OK->Na vyžádání resetu dát Ano. Po restartu by to mělo být OK.
sinco_ce4you (229)|24.6.2010 07:28
Takze krizek byl, ale pismo je stale mensi, tedy stejne male jak bylo, nez u prichozi zpravy. Dik
DD_ (331)|24.6.2010 11:30
Muzete udelat nejak screenshot abysme videli jak male to mate? Jestli mensi nez to maji vsichni standartne, nebo stejne velke ale pro vas male :o).
sinco_ce4you (229)|24.6.2010 12:09
http://roborobo.rajce.net/HTC

Na pda je to pismo opravdu drobounke.
DD_ (331)|25.6.2010 09:59
No tak bych rekl ze to mam velke stejne.
Nicmene v Nabidce (Menu) na prave kontext. klavese pri psani sms mam Text Size kde se da zvolit velikost v 5ti stupnich. Netusim jak je to v cestine nepouzival lokalizovanou verzi Sense.
Taky v nastaveni sense - Presonalize (rekl bych neco jako osobni) je polozka Font ktera se da nastavit v 5ti velikostech.

Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2010 13:58
Písmo se dá určitě zvětšit (D2 žel nemám), ale dle screenu se mi to nezdá malé. Spíš naopak - já bych ještě zmenšoval a to beru v potaz i poměr screenu a skutečné velikosti displeje).
sinco_ce4you (229)|26.6.2010 08:20
I kdyz mam kurzor na miste psani sms, pro jistotu, tak se velikost nemeni. Zmena se deje pouze u prichozi sms. Proste text u odchozi je na nastaveni hluche. Jeste jsem nasel v nastaveni, displej , velikost textu, zde mam max. Tohle misto je i ve starsich WM. Nikde jsem nic jineho nenasel. Zuste si prepnout velikost pisma na nejmensi. Tak takhle velke pismo mam kdyz pisu zpravu. To pro ty, co si mysli ze ten nepomer velikosti tam neni. Hard reset je moznost, ale az na nejposlednejsim miste. Jak jste na tom ostatni s origos rom 6.5 CZ. Kdyz menite velikost pisma, meni se vam i to pismo co jste napsal. Dekuji
sinco_ce4you (229)|28.6.2010 17:49
Ted jsem to byl obcihnout v sunnisoftu. Maj tam stroj s romkou s jinym cislem, mensim. Jenze tam nebyla sim karta. Ale pismo bylo pri psanio nove sms malinko vetsi. U me se da menit velikost pisma pouze kdyz odpovidam na sms. Mozna se ma menit jen pismo prichozi sms. Pokud dam novou sms tak v nabidce uz nemam velikost pisma. Asi by to slo zeditovat pres registr. Je tam polozka HTCmesaging. Ale kde a co zmenit jsem si naslepo netroufl. Prosim kdo mate D2 zkuste a napiste jak to funguje a vas. Dekuji
sinco_ce4you (229)|13.7.2010 18:05
Uz nevim jak na muj problem. Zkusil jsem v registrech u polozky HTC Messages provest zmenu v registru. Pokazde ze mi zmenila velikost fontu dorucene sms. Tu co pisu se font nemeni. Prosel jsemnet krizem krazem. Reseni zadne.
Vzpominam ze tady bylo zivo, fofr jak na nadrazi. Ted aby clovek prosil toho nahore, aby mu poradil. Spousta uzivatelu presla k jinemu OS nebo zarizeni a je to ku*evsky na foru znat. A nebo je okurkova sezona, doba dovolenych.
prokji (199)|13.7.2010 20:24
Ten problém s velikostí /spíše malostí/ fontu psané SMS je typickej pro ROM 2.53.xxx.x - ta vychází z ROMky pro HD2 /ten má ovšem displej 4,3", takže na něm je velikost přiměřená/. Mě osobně velikost na TD2 nevadí /asi mám ve svejch 57 lepší oči/, jediné řešení pro vás vidím v návratu k předchozí verzi ROMky 2.16.479.1 /z listopadu 2009/; budete ovšem nucen oželet Sense 2.5 /tam je jen starší 2.1/ - k dostání například zde . A pokud se týká vašeho povzdechu stran aktivity na totmto fóru :1. je léto; 2.přeci jen máme už lehce "historické" stroje /inovační krok v této technologii je cca 6 měsíců.../:) :)
sinco_ce4you (229)|14.7.2010 14:16
Konecne odpoved ze ktere nemam radost. Nechapu proc, kdyz menim velikost pisma v sms, proc se zaroven nemeni pismo i pro font psane sms. Kdyz preci zvetsuji pismo, tak proto, ze na nej spatne vidim. A kdyz jdu psat sms tam mam velikost danou a basta. Vzdit je to stupid. To stejny je v sense na karte sms. Mohu si sms ihned precist. Stejne mrnave pismo. A nebo je to silene slozite to takhle udelat-rozumej: nekdo by musel premyslet, a tak to nejde. Kdyz "zaostrim" tak tu sms nejak napisu.
Vcelku jssem s D2 spokojen. Uz jsem si i zvyknul na sense, i na to ze v hermesovy jsem mel jinou today, jinak jsem ho ovladal. Tady je to taky jinak. Smiril jsem se i s vcelku nizkou kapacitou baterie. I kdyz jsem doufal v tu optimalizaci, jak jsem to cetl v nejakem clanku z nejake svetove vystavy komunikacni techiky. Kdyz svetu HTC ukazala HTC Diamond 2. Nu coz, zivot je zmena.
prokji (199)|14.7.2010 22:18
Předem upozorňuji , že se vás nechci ani v nejmenším dotknout; ale cit.:" když zaostřím...." - v tom bude asi váš hlavní problém , nic ve zlém, ale neuvažujete o návštěvě kvalitního očaře ? Sám jsem měl podobný problém ve svých pětadvaceti - musel jsem nepatrně zaostřovat na dálku- a nebýt toho , že mě má tehdejší dívka /dnes už třicet let manželka / doslova dokopala na oční , tak bych měl dneska asi taky problém ...Na vysvětlenou - oční korekce musí být udělána tak , abyste přirozeně viděl ostře bez jakékoli potřeby vědomého zaostřování - dnes to už není technicky problém ...
P.S. - stran výdrže - mrkněte na tuhle diskusi ...
sinco_ce4you (229)|15.7.2010 07:53
TO prokji:

Pokud napisu, ze mam nepatrny ocni problem, tak je hned jasno. No jo, je slepej tak at se nedivi ze to neprecte. :)) Faktem zustava to, ze na velikost displeje neni pismo psane sms optimalizovane. A jak jsem psal minule, stacilo by, aby se se zmenou velikosti fontu prichozi sms, zaroven menila i velikost fontu pro psani sms. Coz se nedeje.
prokji (199)|15.7.2010 09:56
TO sinco:
Obávám se , že optimalizace velikosti písma tvořené SMS nebude asi tak jednoduše řešitelná vzhledem k tomu,že v této verzi poštovního klienta je sloučena tvorba SMS/MMS /MMS se automaticky vytvoří přidáním přílohy/, předchozí verze používala samostatné klienty. Takže při přehrávání MMS /typicky celoobrazovkově/ by zvětšené písmo bylo nutno listovat , což je nepohodlné , u některých starších telefonů dokonce nemožné . Nutno si totiž uvědomit, že textová příloha MMSky obsahuje šestinásobek počtu znaků SMSky /odbočka-poslat MMS je dnes výhodnější,než SMS-za necelý dvojnásobek ceny lze sdělit šestinásobek informací plus multimediální přílohu-konec odbočky/. Protože stejně malým písmem trpí i novější verze HTC SMS klienta /sestavení 1.8.xxxx -viz XDA-zkoušel jsem,pro TD2 nevyhovuje-kolize s nastaveními mého operátora/ , zřejmě se zlepšení nedočkáme.Prostě výrobce zvolil kompromis pohodlné ovládání/velikost písma , ovšem s ohledem na 4,3" displej HD2 , pro níž je tento soft primárně určen...
sinco_ce4you (229)|10.8.2010 22:50
Tak jsem zkusil nainstalovat posledni hotfix. A hle, ted kdyz menim velikost pisma tak se zvetsi i pismo psane sms. Tak konecne, uz muzu psat sms, vidim na pismo.
bagos (4)|15.8.2010 12:46
skús nainštalovať HTC messeging 1.8. tam sa dá zmeniť velkosť písma pri písaní