Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 - narůžovělý displej

Mildík_oldd (32)|20.6.2010 14:12
Dobrý den všem,
před týdnem jsem si zakoupil HTC HD2 Leo. Ještě před prvním spuštěním jsem si na displej telefonu aplikoval ochrannou fólii Brando. Po několika dnech užívání jsem si zcela náhodně všiml (při porovnání s mým starým HTC Touch HD), že na HD2 je lehce narůžovělý dispej, kdy Touch DH je čistě bílý. Tento jev je patrný pouze u záložky maily nebo SMS. Dneska jsem porovnával můj HD2 (ROM 1.66.479.2, verze OS 5.2.21869) se stejnými zařízeními mých dvou kamarádů a zjistil jsem, že tito mají dispeje čistě bílé. V jejich obou případech se jedná o stašé verze ROM, tuším 1.47 a nemají na displejích aplikované žádné fólie.
Neví někdo z Vás zda tento jev souvisí s verzí ROM, respektive, zda by mohla narůžovělý displej způsobit aplikovaná fólie? Jinak přístroj funguje zcela korektně a nemám s ním žádné problémy. Narůžovělost displeje je nepatrná, nic závažného, přesto mne znepokojuje a nevím, zda nemám ve 14 denní lhůtě telefon vrátit a pořídit nový (zakoupen přes Sunnysoft). V případě fotoaparátu jsem narůžovělost pořízených fotografií nezaznamenal, jak jíž bylo dříve řešeno v jiném vlákně.
Pokud má někdo podobnou zkušenost, napište prosím co nejdříve. Předem děkuji za každou odpověď.
Mildík_oldd (32)|24.6.2010 09:50
Dobrý den,
tak jsem i nadále zkoumal příčiny narůžovělého displeje na HTC HD2 Leo a včera jsem za tímto účelem testoval zcela nový přístroj téže značky a stejné ROM (1.66.479.2) mého kamaráda, který na displeji nemá fólii. Při testu jsem zjistil, že displej jeho přístroje je stejně narůžovělý jako můj. Narůžovělost obou displejů je zjevně patrná zejména při čtení došlých SNS, MMS nebo mailů. Z tohoto zjištění docházím k závěru, že celý problém bude asi souviset s verzí ROM (nikoliv s nainstalovanou fólií), neboť jak jsem již dříve psal, displeje starších verzí ROM u přístrojů mých kamarádů jsou jasně bílé.
Vypadá to, že ROM 1.66 není ještě dokonale vyladěná. Kdyby někdo z Vás věděl o cabu, který tento jev dokáže odstranit, dejte mi prosím zprávu.
Ještě jednou podotýkám, že se v mém případě nejedná o narůžovělý efekt u fotogrfiií - tento problém je již na ROM 1.66 odladěn.
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2010 11:09
Spíš než verze ROM to může být jiná "várka" displejů.
A když porovnáváš barvy, asi nejlépe je dát podsvícení naplno a zapnou Word a otevřít nový prázdný dokument.
Pochopitelně i fólie může hrát negativní roli. Otázkou je, k čemu je na HD2 potřeba. :?
Matt_CZE (62)|29.6.2010 14:54
jediné co mne napadá je odloupnout kousíček folie a podívat se, jestli je to pod ní také narůžovělé... Pokud nebude, je to folii :) myslím si, že toto je jediné čím bych Vám mohl poradit.
DD_ (331)|29.6.2010 15:09
Hm vsak pise ze display jeho kamarada kterej nema folii je taky naruzovely, takze s folii to nema nic spolecneho. Rekl bych ze je to skutecne nejaka varka displayu.
Zdenek Malinsky (9781)|29.6.2010 15:18
Jen pro zajímavost
A je to narůžovělé při pohledu ze všech (více) uhlů pohledu nebo jen z jednoho. Měl jsem kdysi žluťáka HP iPAQ 4150 a ten když jsi ho otočil o 180 st.tak po žluté ani památky. :? :D
htcjirka (1875)|29.6.2010 19:45
Je to zajiste jinou varkou displeju,nejen u HTC zcela bezne,jelikoz tyto pristroje opravuji casto mam doma modely stejnych HTC treba 3x,jeden ma az do oci bijici bilou,jiny je zase vyrazne nazloutly apod.