Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wifi z PDA na PC

george2004 (15)|17.8.2004 13:49
Jde použít Wifi z PDA na PC? Nebo si musím koupit Wífi adaptér do USB na PC?
eXEden_ce4you (811)|17.8.2004 14:03
[QUOTE="george2004"]Jde použít Wifi z PDA na PC? Nebo si musím koupit Wífi adaptér do USB na PC?[/QUOTE]
Wifi z PDA na PC? Nedokážu si představit, co tím myslíš ... Zkus to trošku upřesnit ...
george2004 (15)|17.8.2004 14:33
No ja nevim jak to vysvětlit ale pokusím se. Jestli jde připojit PC přes wifi který je v PDA.
eXEden_ce4you (811)|17.8.2004 15:33
[QUOTE="george2004"]No ja nevim jak to vysvětlit ale pokusím se. Jestli jde připojit PC přes wifi který je v PDA.[/QUOTE]
Zatím jsem neslyšel o žádném zařízení, u kterého by to šlo :? Jiné je to s GPRS na MDA/XDA, ale to tě nezajímá ... Proto doporučuju koupit Wi-Fi kartu ... ;)
Pavel Koza (4761)|17.8.2004 17:58
Jde to, umi to MiTAC Mio 558. Nainstaluje se ovladac a pak se PDA pripojene pres USB chova jako WiFi karta.
george2004 (15)|17.8.2004 19:26
Děkuji za odpovědi ale já mám FSC Pocket LOOX 420.
Milan Švec (938)|17.8.2004 20:06
[QUOTE="george2004"]... připojit PC přes wifi který je v PDA...[/QUOTE]
K tomu, abych mohl mého LOOXe (600) připojit k PC (PDA jako další počítač v LAN) přes WiFi v LOOXi, musel jsem do hlavního PC pořídit navíc jednu úplně obyčejnou Ethernet síťovou kartu a k ní připojit ten nejjednodušší Access Point (tehdy od 3Com). Teď bude k mání určitě něco lepšího a za míň.
Chodí to pořád v pohodě. Práce se soubory, tisk, internet. Když mám u PC obsazeno, stačí vzít LOOXe, někde si lehnout a LOOX je na webu i bez drátů.
Testoval jsem to i mimo dům a dalo se připojit tak cca 100 m na obě strany od okna.
Pavel Koza (4761)|17.8.2004 20:43
[QUOTE="george2004"]Děkuji za odpovědi ale já mám FSC Pocket LOOX 420.[/QUOTE]

Tak to bohuzel. Ani pokud se vam podari spojit PDA s PC pres WiFi, tak se z PC na web pres PDA nedostanete...
eXEden_ce4you (811)|18.8.2004 10:06
[QUOTE="Milan Švec"]K tomu, abych mohl mého LOOXe (600) připojit k PC (PDA jako další počítač v LAN) přes WiFi v LOOXi, musel jsem do hlavního PC pořídit navíc jednu úplně obyčejnou Ethernet síťovou kartu a k ní připojit ten nejjednodušší Access Point (tehdy od 3Com). Teď bude k mání určitě něco lepšího a za míň.
Chodí to pořád v pohodě. Práce se soubory, tisk, internet. Když mám u PC obsazeno, stačí vzít LOOXe, někde si lehnout a LOOX je na webu i bez drátů.
Testoval jsem to i mimo dům a dalo se připojit tak cca 100 m na obě strany od okna.[/QUOTE]
Jenom menší dodatek: nemusí být ani access point. Stačí dvě zařízení se dvěma kartami a propojit je přes ad-hoc (něco jako peer-to-peer) místo infrastructure ;) Samozřejmě že ty karty to musí podporovat :)
Milan Švec (938)|18.8.2004 15:32
[QUOTE="eXEden"]... Stačí dvě zařízení se dvěma kartami a propojit je přes ad-hoc (něco jako peer-to-peer) místo infrastructure...[/QUOTE]
To bylo to první, co jsem pro připojení LOOXe k PC zkoušel. FSC přesně tohle (Connectbird) nabízí jako sadu pro propojení dvou (třeba) notebooků. S LOOXem to nebylo to pravé. Šlo o to, jak propojit PDA s tím jedním adaptérm. A to se nezdařilo. Vrátil jsem to, vyfasoval money back a pořídil AP. Pohoda.
eXEden_ce4you (811)|18.8.2004 15:58
[QUOTE="Milan Švec"]Vrátil jsem to, vyfasoval money back a pořídil AP. Pohoda.[/QUOTE]
Pokud už člověk má více jak jedno zařízení s Wi-Fi, je velice rozumné AP pořídit. Jak říkáš - pohoda ;)
Milan Švec (938)|18.8.2004 16:07
[QUOTE="eXEden"]...Pokud už člověk má více jak jedno zařízení s Wi-Fi, je velice rozumné AP pořídit...[/QUOTE]
Tak tak. Už se na to další (teď už integrované) WiFi těším. Jenom - kterépak to asi bude? :D
eXEden_ce4you (811)|18.8.2004 16:14
[QUOTE="Milan Švec"]Tak tak. Už se na to další (teď už integrované) WiFi těším. Jenom - kterépak to asi bude? :D [/QUOTE]
Jsem teď taky na vážkách ... :sarcastic:
george2004 (15)|18.8.2004 18:23
Když si koupím kartu na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25239 tak můžu z PDA tisknout, jít na internet,... nebo si musím koupit přístupový bod?
eXEden_ce4you (811)|19.8.2004 07:43
[QUOTE="george2004"]Když si koupím kartu na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25239 tak můžu z PDA tisknout, jít na internet,... nebo si musím koupit přístupový bod?[/QUOTE]
Abych pravdu řekl, nikdy jsem ad-hoc propojení nezkoušel. Teoreticky by neměl být problém se sdílením internetového připojení na PC pro PDA - otázkou je jestli ho PDA v ad-hoc módu bude schopno použít. Jak máš doma udělaný internet (vytáčený, Chello, Karneval, ADSL, ...) ?
Pavel Koza (4761)|19.8.2004 10:14
1. Ad-hoc spojeni je v pohode, zkousel jsem na notebooku s WiFi a par zarizenich. Staci jen spravne nastavit IP (i kdyz diky tomu pseudonahodnemu vyberu Microsoftu se to vetsinou spoji i kdyz to necham byt) a muze se komunikovat navzajem.

2. Pokud chcete jit dal, uz to neni tak easy. Nebudu uvazovat situaci, ze budete na PDA pouzivat plnohodnotnou IP a na notebooku ji budete routovat dal, to se tyka tak 0,1% uzivatelu. Vsichni ostatni maji neverejnou IP, takze ji stejne prvni dobre nakonfigurovany router zahodi.

Resenim je nainstalovat na desktop nejaky proxy server a pak to bude fungovat pekne (alespon na web). Pripadne dalsi proxy veci, ale to uz je na dlouhe povidani:)
Pavel Koza (4761)|19.8.2004 10:21
[QUOTE="george2004"]Když si koupím kartu na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25239 tak můžu z PDA tisknout, jít na internet,... nebo si musím koupit přístupový bod?[/QUOTE]

Ted koukam, ze to je PCI karta do desktopu. Takze jeste pro upresneni:

1. Vytvorite spojeni mezi PDA a desktopem. Desktopu date IP 192.168.100.1, PDA date na konci dvojku.
2. Na desktopu samozrejme musite mit nejake pripojeni do Internetu (modem, kabel...)
3. Pokud mate nejaky rozumejsi system, tak to jde delat primo pomoci tzv. Sdileni pripojeni k Internetu, ale ja si s timto moc nerozumim. Ja nainstaluji nejakou free proxy (napriklad tady, ja pouzival ten AnalogX), nastavim, nastavim i PDA a uz webuju.
4. Pokud chcete vetsi komfort, tak kupte nejake WiFi AP, pak by to melo fungovat bez omezeni i proxy serveru.
eXEden_ce4you (811)|19.8.2004 10:28
[QUOTE="Pavel Koza"]3. Pokud mate nejaky rozumejsi system, tak to jde delat primo pomoci tzv. Sdileni pripojeni k Internetu[/QUOTE]
Pro většinu uživatelů jednoduchá varianta a hlavně lehce nastavitelná. WinXP Prof. ještě poskytují tzv. Network Bridge (což je routování pomocí NATu) - přemostění dvou síťových připojení (typicky internetové připojení + druhá Wi-Fi/Blutetooth síť)
[QUOTE="Pavel Koza"]4. Pokud chcete vetsi komfort, tak kupte nejake WiFi AP, pak by to melo fungovat bez omezeni i proxy serveru.[/QUOTE]
Rozhodně doporučuji nějaký jednoduchý AP pořídit - už jenom vzhledem k možnostem rozšíření a konfigurovatelnosti. Nestojí moc a svůj účel plní naprosto bez problémů a nemusí se nastavovat typ Wi-Fi připojení, pokud ho používáte i jinde (ad-hoc x infrastructure)
Pavel Koza (4761)|19.8.2004 10:35
[QUOTE="eXEden"]Rozhodně doporučuji nějaký jednoduchý AP pořídit - už jenom vzhledem k možnostem rozšíření a konfigurovatelnosti. Nestojí moc a svůj účel plní naprosto bez problémů a nemusí se nastavovat typ Wi-Fi připojení, pokud ho používáte i jinde (ad-hoc x infrastructure)[/QUOTE]

Jen me tak napada - bacha na sousedy:) Nikdy jsem nejake to jednoduche AP nemel v ruce, ale osobne bych zvolil nejake, co umi blokovat pristup napr. podle MAC adresy...
george2004 (15)|19.8.2004 11:31
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="george2004"]Když si koupím kartu na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25239 tak můžu z PDA tisknout, jít na internet,... nebo si musím koupit přístupový bod?[/QUOTE]
Abych pravdu řekl, nikdy jsem ad-hoc propojení nezkoušel. Teoreticky by neměl být problém se sdílením internetového připojení na PC pro PDA - otázkou je jestli ho PDA v ad-hoc módu bude schopno použít. Jak máš doma udělaný internet (vytáčený, Chello, Karneval, ADSL, ...) ?[/QUOTE]

Internet máme sdílený v baráku a potom to jde přes satelit k poskytovateli. Internet mám od INDOR
eXEden_ce4you (811)|19.8.2004 12:40
[QUOTE="Pavel Koza"]Jen me tak napada - bacha na sousedy:) Nikdy jsem nejake to jednoduche AP nemel v ruce, ale osobne bych zvolil nejake, co umi blokovat pristup napr. podle MAC adresy... [/QUOTE]
Stačí, když jde AP zakázat vysílání SSID ;)
george2004 (15)|22.8.2004 21:13
Když si koupím wifi sítovku http://www.dxt.cz/detail.php?ID=2112 do PC která podporuje peer-to-peer tak me pujde na PDA internet?
Pavel Koza (4761)|23.8.2004 08:22
[QUOTE="george2004"]Když si koupím wifi sítovku http://www.dxt.cz/detail.php?ID=2112 do PC která podporuje peer-to-peer tak me pujde na PDA internet? [/QUOTE]

No to jsme se Vam snazili v predchozich prispevcich zodpovedet:) Ano, pujde, ale budete si to muset spravne nakonfigurovat.
Prochaine_ce4you (82)|23.8.2004 22:06
Pořídil jsem si dnes Access Point D-Link DWL-700AP v ceně pod 1500 bez DPH.

1) Krásně funguje přístup na Internet i do sítě kdekoliv v domě.
2) Ještě krásněji funguje ActiveSync přes Wifi!
yasmeene2 (794)|6.2.2006 18:56
Tak by mě zajímalo jestli skoro po dvou letech toto někdo nevyřešil? Pro jistotu: Lze použít PDA s wifi jako externí wifi síťovou kartu? Nebo jinak, jde přemostit připojení noutbuku a pda s wifi? Zní to pořád nějak zmateně... Prostě dejme tomu máme veřejný přístupový wifi bod. Jde se na něj připojit z noutbuku přez wifi v pda?
beecher (9270)|6.2.2006 19:10
Ne, to ani vyresit nepujde...
Václav Endler (96)|7.2.2006 09:35
Jedině by se musel objevit program jako je "Bezdrátový modem"v MDA ,ale aby zprostředkovával spojení wifi a né gprs. Možná,že stačí jen nějaká malá úprava.