Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Catcher se neaktualizuje a jak psát na HW klávesnici?

dreamerCZ (6)|15.6.2010 13:54
Ahoj lidi. Mám dotaz. Nebo spíš víc dotazů, ale zatím by mi stačilo toto:

1. GPS Catcher. K čemu to vůbec je? A proč se nechce aktualizovat i když mi PDA pře ActiveSync přes internet jede? Catcher pořád píše, že nemůže použít připojení!

2. Jak mám psát v sms na hardwarové klavesnici? Pořád mi to píše jenom čísla :(

3. Internet. Mám doma Wi-Fi router. Jak mám přinutit PDA, aby když spustím explorera, tak aby se nejdřív rozhlídlo po Wi-fi zdrojích a ne rovnou spouštělo GPRS? Nebo vůbec, aby kdykoliv se budu chtí podívat na ne net, tak aby nejprve zjistilo dostupnoust Wi-fi a pak teprve alternativy?

Předem díky
tomsoft (2734)|15.6.2010 14:45
Ahoj,
1- GPS Catcher - na nic :) Je určen pro to, aby aktualizoval polohu satelitů pro navigační programy. FIX satelitů je pak rychlejší. Já jsem ho na P535 nepoužíval nikdy a FIX jsem měl ihned po spuštění navigace, takže jsem Catcher nikdy neřešil.... ale vím, že fungoval všelijak. Přes GPRS ano, přes wifi ano, ale taky jak se mu chtělo.

2. Psaní se tady už řešilo, ale už nevím, zkus hledat ve vlákně k P750tce

3. Nejdříve musíš zapnout Wifi v PDA, když se PDA připojí na Wifi router, oak ho bude používat taky IE nebo jiné programy co používají internet
IE sám o sobě netuší, že máš doma WiFi router :)
tomsoft (2734)|15.6.2010 14:58
Tady je něco o HW klávesnici a proč nepíše....
Je to v ROM ve verzích 4 a výš by to mělo fungovat. Co tam máš za OS a ROM?
dreamerCZ (6)|15.6.2010 15:41
Díky za info. Tak klávesnice chodí. Já tam měl uprostřed ikonku klávesnice, což je ta softwarová a myslel jsem, že to nevadí, když je schovaná, že budu normálně psát na HW. Přepnul jsem na T9 a všechno funguje.

A co se týká Wi-Fi, tak je jasný, že PDA IE netuší, že mám doma router :), já jen myslel, jestli se nějak nedá udělat, aby když se budu chtít já, nebo nějaká aplikace přihlásit na net, tak aby PDA samo nejdřív nabídlo Wi-Fi v okolí, než aby se rovnou začalo cpát na GPRS, který je placený. Jasný, že když pustím Wi-Fi předem, tak to jede přes něj, ale já chtěl aby si ho to jako spustilo samo. Ježiš já sem pohodlnej :D

Díky chlapi za váš čas
tomsoft (2734)|15.6.2010 15:47
Jo jo, to znám, ale bohužel.... když nějaká aplikace chce internet a zrovna není žádný v PDA aktivní, použije GPRS :(
Pokud je jiný zdroj, použije ten. Můžeš to jedině zakázet, aby když se bude chtít něco připojit a nebude zrovna internet žádný, tak se nikam připojovat nebdue.
To se dá nastavit ve vlastnostech připojení nebo jsou i různé aplikace....