Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hledá se freeware náhrada za kaspersky mobile?

audis (98)|13.6.2010 13:26
zdravím, zkusil jsem na wm6,5 kaspersky mobile (antivir, firewall, antispam, dálková lokace dle gps při ztrátě, dálkové zablokování, dálkové smaznutí všech dat, dálkově zašle sms s číslem nově vložené sim, a další.., placené), vypadá to pěkně, ale 30USD/rok za to dávat nechci a krekovat antivir mi nepřipadá jako dobrý nápad.

takže má někdo nějaké zkušenosti s freeware aplikacemi? našel jsem tento seznam http://www.firewallguide.com/pda.htm , ale není v mých časových silách každý program vyzkoušet, zda umí to, co aspon nutně potřebuju a moje angličtina není fluently.

potřebuju freeware aplikaci, minimálně: dálková lokace dle gps/gsm, dálkově zaslat telefonní číslo nově vložené sim. Příjemné ale nepovinné bude bude dálkový výmaz a blokace a antivir, třešnickou pak ten zbytek dle kaspersky. Aplikace necht je spolehlivá a v lepším případě hw nenáročná.

na betatestování už nemám čas, svoje jsem si rok užil s e-tenem a rok ho pak už používal obeznámem s všemi nectnosti WM. ted v HTC TP2 potkávám nové nectnosti a trochu mě to štve.. :-(
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2010 08:53
Pokud je pro tebe bezpečnost prioritou a zároveň si myslíš, že je potřeba mít na PDA anitivir, firewall, antispam apod (a nedá se to řešit na straně serveru-min.spam ano), tak je zde šetření na nepravém místě.
audis (98)|14.6.2010 09:13
ok. staci mi dalkova gps/gsm lokace, dalkove zaslat cislo nove vlozene sim a dalkovy vymaz. antivir poresim necim jinym. zbytek nepotrebuju. ted to mam povypinane stejne v kaspersky.
tomsoft (2734)|14.6.2010 10:32
Antivir je fakt k ničemu... teda aspoň pro toho, kdo nekliká bezhlavě na cokoli co najde na netu....
A když ti telefon ukradnu, vyhodím SIM, nepřipojím ho na net, udělám HR, tak nic stejně nesmažeš....
audis (98)|14.6.2010 11:59
1) ten antivir jsem chtěl, protože mě kamarád (s symbian nokie) upozornoval, že se prý občas stává, že s instalatorem nějakého programu (do kterého nějaký hajzlík zakomponoval) si do systemu lze natáhnout třeba programek škodlivý, který na pozadí skrytě volá na 906... na číslo právě svého tvurce a tvurce má zisk. jasně, program ze stránek třeba Adobe to nehrozí, ale ne vždy jsou k dispozici ofic známe zdroje a klidně muže jít o freeware.

2) ty třeba HR hned uděláš, ale jsi si jistý, že to udělá kdejaký feták kradoucí telefony nebo mamlas, který ho najde a chce si ho nechat? že to umí? tak aspon eliminovat částečně jsem chtěl.. chápu, že 100% si nepomůžu, to aninečekám.