Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunkční vertikální osa u G-senzoru

Stetha_ce4you (2)|8.6.2010 18:05
Zdravím,
dodneška jsem s většimi či menšími problémy používal telefon HTC Touch HD, bohužel dnešním ráno došlo k nějakému erroru. Z ničeho nic se zbláznil g-senzor, respektive jeho vertikální osa. V každém menu, v kterém to je umožněno, se změní orientace displeje spodkem nahoru. Pokud chci zkalibrovat g-senzor, vertikální osa se nehýbe a je nalepená na jedný straně a pro jistotu jsem vyzkoušel i aplikaci založenou na fungování g-senzoru, Teeter (kulička v bludišti) a stejný problém, kulička se vrhne střemhlav nahoru, i když by měla padat dolů :) Co s tím??
Je to softwarový nebo hardwarový problém? Mám tu i jednu indicii, včera večer jsem si hodil do mobilu navigaci iGo8...
díky za rady :)
Stetha_ce4you (2)|8.6.2010 18:14
Tak budu asi vypadat jako debil, ale z ničeho nic mi to začlo fungovat. Každopádně bych vás poprosil i tak o řešení problému, co to mohlo způsobit, popřípadě jak to řešit do budoucna, když se to "samo" neopraví během 1 dne, jako teď..
Pavel Koza (4761)|14.6.2010 12:07
Těžko soudit, těch příčin může být víc. Když vyloučíte "zlobivé" aplikace, tak nejrychlejší cesta jak rozlišit HW a SQ problém je hard reset a používání čistého zařízení...