Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

program na zástupce na plochu, náhrada za Quicklink e-tenu

audis (98)|5.6.2010 21:59
zdravím, vubec nevím, jak mám zformulovat dotaz do googlu, takže poprosím o nějaký tip na program. na e-tenu jsem miloval a používal program Quicklink setting, který umožnoval na homescreen vložit zástupce programu a funkcí, aby byly rychle po ruce.

ted mám HTC, ten Quicklink se odmítá nainstalovat a já hledám ekvivalent za něj. prostě vytvoření zástupců na ploše na programy a nastavení funkcí v systemu.

potřebuju, abych si mohl zvolit zástupce na kde co, stejně jako to umožnoval e-ten.

v e-tenu to vypadalo nějak takto: ta velká tlačítla uprostřed - dole


děkuji za tipy.
tomsoft (2734)|5.6.2010 22:50
A co máš za HTC ?
Máš tam rozhraní HTC Sense ne? Tak si můžeš nastavit zástupce (až 65) přímo v QuickLinks.
Pokud se ti to nelíbí, tak vypni celé rozraní Sense a máš klasickou Today obrazovku jako na e-tenu.
Ale i s HTC Sense se dá používat klasická Today obrazovka - přes program např. Second Today.
audis (98)|5.6.2010 22:54
Sense jsem vypnul, to se prostě nedá to používat. mám klasický vzhled. mám htc touch pro2.
tomsoft (2734)|5.6.2010 23:14
Tak když klasika, tak to ti musí ten prográmek fungovat...
Pokud ne, tak asi nezvládá WM 6.5, zkus se podívat na webu autora jestli není novější verze pro WM 6.5.
tyhle věci umí třeba SPB Mobille Shell nebo SPB Pocket Plus, i když posledně jmenovaný moc nějak extra nejede na WM 6.5. Já to jednou zkoušel,
zdnálivě fungovalo, ale něco tam nejelo, už nevím ale co :(
Nebo pak ještě programy typu WisBar, které to umí taky.... možností je celkem dost, jak dostat zástupce na ToDay
audis (98)|5.6.2010 23:19
ano, v HTC je WM6,5. ne nechce se naisnstalovat. web autora zádný není. prostě to je program, který byl součástí přímo e-tenu. výrobce je E-ten. tot vše.

sháním prostě nějakou konkurenci třetích stran. před půl rokem jsem něco viděl, ale nezapamatoval. SPB MOBILE SHEEL nechci!!!

SPB pocket plus se podívám, co t je.
audis (98)|5.6.2010 23:23
věřím, že SPBMOBILE PLUS nabízí kdejaké užotečné funkce, ale vše já nevyužiji + neni freeware. ne že bych si s tím neporadil, ...

ale já si vystačím s základním vzhledem WM + zástupci na plose + ALTTAB + task manager někde po ruce a víc nepotřebuju a do Start ani nelezu pak už.
tomsoft (2734)|5.6.2010 23:28
Ten Pocket Plus tam asi nedávej... na 6.5kách nic moc a má spoustu věcí, které jak píšeš ti budou k ničemu.
A co Resco Contact Manager (není free) ale má možnost krom pluginů pro hovory taky přidat zástupce pro jakýkoli program a dá ho na ToDay.
Možná by to mohlo něco pořešit ...
tomsoft (2734)|5.6.2010 23:54
Ještě by se mohl líbit iLuncher funguje i pod WM 6.5
audis (98)|6.6.2010 00:02
hm, free není ale asi vyzkouším zítra. děkuji za ochotu. já kdybych vědětl, jak to správně napsart do googlu (shortcuts windows mobile homescreen nic nenacházím relevatního.) a ručně prohledávat katalogy nelze.
zuzkys (356)|6.6.2010 01:58
Ahoj, vyzkoušej Easy Today Launcher. Měl by na 99 % fungovat a podle mě je to přesně to, co hledáš a je to free.
A kdybys ještě do googlu chtěl hledat další prográmky tak bych volila spojení "today launcher pocket pc, nebo windows mobile". Ale nezkoušela jsem, co to vyhledá.

PS: A pokud jsi ten audis, kterého znám z jiného fóra tak gratulace k výměně e-tenu.. :)
audis (98)|6.6.2010 10:18
jo, jsem to já, děkuji! ještě jsem se ani jednou nenaštval, vše tak nějak funguje, jen občas dětinská blbost nefunguje, ale nic závažného (např. nelze vypnout automatická hlasitost > zvolím disable a ono nic, stále aktivované.

ty programky vyzouším, děkuji za tipy.

a něco jednoduchého k přemapování levé kontextové klavesy na today? CALENDAR tam fakt nepotřebuju.
audis (98)|6.6.2010 10:42
easy today laucher nepoužitelné. pro zvolení zástupců to po mě chce, abych tomu zadal cestu. mno, to bych taky mohl dělat celé odpoledne. to je nepoužitelné.

potřebuju klikací seznam, kde zaklikám, co se má zobrazit na today, jako to měl Quicklink.

neví někdo o něčem?

edit:
googloju dle rady a nic. jdu na ty placeny.
audis (98)|6.6.2010 11:38
hotovo. pomocí programu iLauncher jsem vytvořil nějaký ekvivalent Quicklinku. děkuji za rady! díky tomsoft. Resco contakt manager byl na mě moc složitý a rozsáhlý.
baron_cz (74)|6.6.2010 11:44
Já už nějakou dobu používám Easy Today Launcher, ale nikdy jsem nikde žádnou cestu nezadával. Přidám si položku Launcheru na Today, přidržím na něm stylus, otevře se okno Launcheru, klepnu na tlačítko "Add", načte se seznam aplikací a postupně si přidám jednotlivé aplikace jejichž zástupce chci mít na Today. Ještě dole v "Change item name" jim přiřadím vlastní název jaký chci a hotovo.
audis (98)|6.6.2010 11:51
aha. už chápu. děkuji. zkusím oba dva. iluncher i ten easy... tak díky a hezkou neděli!
tomsoft (2734)|6.6.2010 12:32
Mě to nedalo, tak jsem vypnul hlavní plugin co mámna ASUS M10 a nahodil jsem iLuncher, pak nějaké drobnosti a výsledek mě fakt překvapil.
Ještě jsem to zkombinoval se SeconToDay kde je jen kalendář (SPB Diary) a je to fakt dokonalé :)

Úpravu soft tlačítek jsem nidky přes nejaký extra soft neřešil, vždy si to upravím v registrech, nic na tom není.
Levý soft key
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\112]

Pravý soft key
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\113]

v každém jsou jen dvě položky
"Open"=cesta k EXE nebo LNK souboru
@=Název tlačítka

Jestli si s tím nebudeš vědět rady, podívej se sem je tam "Jak na registry" :)

A tak jediné co mi kousek chybí jsou hodiny.... nějaké větší, něco ještě vyzkouším.
00345908_001_JE1P.jpg 00345908_002_XREb.jpg
audis (98)|6.6.2010 13:05
kouknu na to, děkuji
tomsoft (2734)|6.6.2010 13:30
Teď je to skoro dokonalé... i s hodinami Pocket Digital Clock.
00345912_003_gbOm.jpg
audis (98)|6.6.2010 13:35
tohle jsem měl default na e-tenu přímo v neofic čisté rom na WM6,1 a i ofic šlo zvolit v WM 6,0.

ale ted jak koukám v HTC ofic 6,5, tak tu položku tam nemám. mám tam jen datum. název dne a čas ne:-(
tomsoft (2734)|6.6.2010 13:39
Jo jo, to jsou 6.5ky :)
Dvouřádkový čas se dnem se dá někde v registrech zapnout, al enezkoumal jsem to... ten prográme co jsem psal výše (Pocket digital clock) to má vyřešeno elegantně.
audis (98)|6.6.2010 13:42
když už jsme se rozzjeli, tak dotat: chci si zprovoznit klienta na VOIP. už je nějaký jednoduchý postup nebo mi zbývá prokousat se návodem, který byl jednou na živě nebo mobilmanii asi před 2 lety a odkazoval na XDA a tam stahnout dva soubory a instalovat do ppc? (ted to nemohu nalezt v záložkách) aby se v PHONE objevil další panel pojmenovaný "SIP..."
zuzkys (356)|6.6.2010 14:40
[quote=audis]easy today laucher nepoužitelné. pro zvolení zástupců to po mě chce, abych tomu zadal cestu. mno, to bych taky mohl dělat celé odpoledne. to je nepoužitelné.
neví někdo o něčem?

edit:
googloju dle rady a nic. jdu na ty placeny. [/quote]

Přesně tohle je jako jakýsi "bonus", že si tam skutečně můžeš nastavit i odkaz na cokoliv, třeba na jednotlivý dokument..
Jednoduché vložení je přesně tak jak píše baron.
Ale asi jsi zabrousil do placených softů.. takže už tohle nemá význam.. :)
tomsoft (2734)|6.6.2010 15:20
VOIP a podobné věci jsem nezkoumal, v tom jsem mimo....
A ten iLuncher umí přidat cokoli, tedy i jakýkoli soubor (doc, mp3 ... ) nejn to, co je v Nabídce Start :) začíná se mi to líbit.
audis (98)|6.6.2010 15:24
jojo, já jsem ho doštouchal k výsledku, který je viděl na foto. je sice na mě příliš rozsáhly, ale nastavím to jednou a pak už jen budu přidávat zástupce. navíc rozširuje možnosti křížku, což asi občas využuji a kdybych chtěl multifunkční křížek musel bych hledat další program. tady to mám v tom:-)

ten easy.... ten by taky šel, ale přidávání jednotlivých tlačítek mi připadá zdlouhavé, tak ted se k němu už nebudu vracet. ale co jsem v rychlsoti zkoušel, zdarma+ funguje+jednoduché= taky by to šlo.
tomsoft (2734)|6.6.2010 18:27
Jo jo... já už si taky dohrál a jsem spokojen.
V jednoduchosti je síla.
Jinak, jestli sis vybral ten iLuncher, tak všechno co v něm nastavíš, přidáš atd... lze uložit a po HR třeba znovu obnovit.
Vše se ukládá do \Program Files\SBSH\iLauncher\iLauncher.ini- Tam je všechno :yes:
audis (98)|6.6.2010 18:32
bomba, to se bude hodit dík.

jinak já jsem myslím zde založil topic, kam jsem psal, kam si které programy uklládají nastavení a www browesery záložky. zejména na Netfrontbrowser jsem byl hrdý, kam ukládá záložky, páč sem to nemohl dogůglovat. ale jsem asi jediny. https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35355
audis (98)|7.6.2010 08:48
omlouvam se ze mimo tema, ale vyskytl se mi podivny problem.

prijjde mi email normalne do inboxu, ja na nej normalne klliknu abych si ho precetlale on se proste neotevre. obrazovka stale ukazuje inbox slozku se seznamem prijatych mailu. kdyz na mail klikam opakovane, krizek nahore se meni na OK a zpet krizek.

vcera jsem instaloval pie6.1 na kartu kvuli logmeinfree. muze to souviset? mam obnovit ze zalohy nebo to ma jiny duvod? dekuji za radu jak to vyresit. predtim odpoledne maily ok.
tomsoft (2734)|7.6.2010 09:36
To nevím, normálně maily přijímám a vše šlape jak má.
Jestli ti dopoledne maily fungovaly a po instalaci toho pie6.1 už ne.... může to dělat bordel s kompatibilitou. Zkus ho odinstalovat, pokud to nepomůže, udělal bych obnovu a jestli to bude OK, tak bych takový soft už nepoužíval :)
Může to být samozřejmě i chyba v ROM, ale to poznáš po obnově....
audis (98)|7.6.2010 10:01
zadarilo se.

zjistil sem, ze touch pro2 nabizi po soft resetu SAFEMODE, tak sem ho zkusmo zvolil a v tomto modu odinstaloval pie6.1. po restartu maily chodi normalne.

tomsoft, diky moc. ja bych bezhlave obnovoval rovnou ze zalohy.

ale ted mam problem. pouzivam Logmeinfree, s pie6.1 a starsi to chodilo, s pie6.5 to nechodi, to vim uz dlouho, vcera jsem si s Logmein mailoval a potvrdili, ze podporuji pouze android a iphone a ze tu a tam starsi verze wm. tak jsem pozadal, aby udelali podporu i pro pie6.5. nebyli mi schopni odpovedetna otazku, ktery mobilni prohlizec pro wm6.5 je s logmeinfree kompaktibilni. :-(
audis (98)|9.6.2010 00:22
tak jsem vytestoval Logmein na mém zařízení htc touch pro2 s orig rom, že:
1) default PIE6,5 nejede, v posledním kroku před loadingem plochy počítačové zobrazí čenou plochu s ikonou na ní jakho si flaschce. čili asi že chybí nějaký flash plugin. faktem je, že před tím jsem instaloval do paměti zařízení doplněk z Logmein pro PIE6,1, který pie6,1 a nižší vyžaduje a logmein si ho kdyžtak samočinně vyžádá. jestli to mělo na pie6,5 vliv, netuším.
2) netfrontbrowser 03 nejede.
3) opera mobile 9,7 z nouze jede. po ploše se člověk neposunuje tapáním na rohy display, ale klasicky posunováním celým obrazem jako na jakékoliv jiné www. změna obrazu na cílovém počítači má v hostitelském zařízení (HTC) mnohem větší prodlevu na provedenou změnu. prostě vykreslení změny obrazu trvá několik vteřin. V pie6,1 to bylo hned.

jestli mi chybí nějaký doplněk, nevím.
tomsoft (2734)|9.6.2010 16:36
Hm, tak to asi moc neporadím. LogmeIn někdy používám, ale jen na velkém PC.
Na PPC používám RDP (vzdálenou plochu) nic víc ...
Takže se snad ozve někdo, kdo má s LogMeIn nějaké zkušenosti v kombinaci WM 6.5 a Touch PRO2.
Ale protože název vlákna je takové jaké jsi ho napsal, tak si nejsem jist, jestli sem někdo takový vůbec zabrousí :)