Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zlobí GPS

johnee_r (290)|2.6.2010 13:53
Zdravím vespolek,
stává se mi, že GPS i při velmi dobrém signálu (třeba 8 fixlých satelitů) se chová dost nepřesně a strašně málo obnovuje polohu. Ujdu třeba 20 metrů než se údaj změní. Je to problém hlavně při geocachingu, kdy při dohledávání na místě se přístroj chová dost nepředvídatelně. Mám rom 1.19.401.0 (51489) WWE a radio 3.44.25.27 (jestli je tato informace k něčemu).

Je to normální nebo se s tím dá něco udělat?
Díky moc.
baron_cz (74)|2.6.2010 17:38
Chodíš moc pomalu :-) .

To je normální, TP2 má GPS chip Qualcomm a toto je způsobeno statickou navigací. Když se pohybuješ pomalu ( udává se rychlost kolem 4 km/hod ), GPSka to nepovažuje za pohyb a zafixuje polohu na místě, jakmile zrychlíš, tak GPSka změní/obnoví tvou polohu.

S tímto nic neuděláš, na Qualcommech nelze vypnout statickou navigaci narozdíl od GPSek postavených na Sirf Star III.
mistm (477)|2.6.2010 18:32
ja pouzivam tohle: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=571266, ale nemel jsem jeste cas to nejak extremne testovat.
SdKfz.171 (99)|3.6.2010 09:05
Já mám stejný problém, ačkoli můj ASUS P552w by měl mít SirfStarIII. Přes SirfTech to nejde vypnout (a nebo něco dělám blbě), a GPS ModDriver nefunguje tak, jak by měl. Nefungoval ve výchozím nastavení, nefunguje ani když ho nastavím tak, jak si myslím, že by nastaven být měl. Při geocachingu zatím tedy nezbývá, než být běhající kačer :/
SdKfz.171 (99)|3.6.2010 09:05
Jinak, při samostaném pohybu v terénu není problém - chodím rychlostí cca. 5 - 7 km/h, ale s dítětem dělám sotva 1 km/h a to už je problém.
Ještě jsem přemýšlel, zda to nejde řešit nákupem externího GPS přijímače, který by byl připojen přes Bluetooth.
DD_ (331)|3.6.2010 09:50
Koupi externiho prijimace to urcite resit lze. Akorat vetsine lidi se nechce investovat do externiho BT prijimace kdyz uz maji jeden v telefonu, nehlede na to ze pak clovek musi tahat 2 veci misto jedne.
Ja jsem nakonec na geocaching koupil klasickou turistickou GPSku a bylo :o).
baron_cz (74)|4.6.2010 15:51
to SdKfz.171: koukni sem, možná ti to pomůže s vypnutím statické navigace u Sirf Star III