Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna jazykové verze XPERIE X2

Pavel Koza (4761)|31.5.2010 15:32
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=684323

Na XDA developers se objevil návod na změnu výchozí verze jazyka zařízení XPERIA X2. Ten potěší především ty uživatele, kteří si v ČR koupili zařízení s českou verzí systému a chtěli by anglickou. Mimo jiné i proto, že pro ní je k dispozici novější aktualizace MR2. Stačí stáhnout z webu XDA developers vhodný instalační soubor a postupovat podle instrukcí.
radekl_33 (42)|31.5.2010 18:08
Ahoj, měl bych pár dotazů.
1) Angklickou ROM myslíš UK nebo EN?
2) V čem je rozdíl? Nikde jsem nenašel seznam aktuálních ROM. SE jsou dost ignoranti.
3) Pokud máš zkušenost s novější anglickou ROM, zajímalo by mě zda v ní lze upravit HW klávesnici pomocí SYM.405.txt. To je věc, která mě na poslední české ROM dost tíží, nelze ji upravit a já dost píšu maily.
Pavel Koza (4761)|31.5.2010 18:45
Oficiální český upgrade MR1 je zde, MR1 a MR2 pro anglickou verzi je tady. Změny tam jsou popsaný v tom pravym sloupečku, ale nezkoušel jsem tu MR2, mám zařízení jen na recenzi, tak to neriskuju. Takže bohužel...

Ale teoreticky by to mělo jít bez problémů změnit na EN i zpátky, akorát já zítra to zařízení vracím a tak to vážně nehodlám nějak dodrbat, X2 mě neoslovila natolik, abych si jí koupil:)
radekl_33 (42)|31.5.2010 21:36
Tak to si mě trošku popletl. Českou MR2 mám už dávno. Myslel jsem, že anglická verze je o něco dál. Je třeba hledat. Jak jsem napsal SE jsou ignoranti a za měsíc nebyli schopni na svých stránkách napsat, že je upgrade. Dokonce byla česká ROM o několik dní dřív na xda než na oficiálních stránkách xda. Je to fakt strašný. Kdyby to nebyl nejmenší mobil s HW klávesnicí a WM, tak bych s ním už dávno seknul o zem.
Pavel Koza (4761)|31.5.2010 23:22
Možná jsem to spletl já, ono to jejich značení není úplně jasné. Každopádně na webu SE je pro anglickou verzi víc upgradů než pro českou verzi... Ale s poslední větou souhlasím na 100%... :)