Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rada s ROM

Geo89 (32)|29.5.2010 20:25
Ahoj,
Vím že už tady tohle téma bylo x-krát, ale upřímně nemám čas projíždět 47 stránek tématu "flash a ladění".. byl by někdo ochotnej poradit jakou uvařenou ROM si zvolit a jak jí nainstalovat do prozatím origo diamondu ? Nová oficiální rom už mi štve víc než by bylo zdrávo... (Vybíjí se baterka, kouše se, absolutně nazvládnuté sms...)
Nerad bych se vzdával funkcí které D2 nabízí , tak pokud možno žádnou "oholenou" ROM.
Díky
t.dudis (5)|30.5.2010 09:47
Zdar,

nevím, jak dlouho ti Diamond2 vydrží nabitej, ale počítej s tím, že ať budeš mít jakoukoli ROM a budeš s ním stále pracovat (wifi, mobilní data, gps, hudba, video, různě ladit atd.), tak ti vydrží maximálně den. Já potom, co jsem si všechno nastavil, a přes den není čas s telefonem si hrát a mám jen pár hovorů a sms, tak mi vydrží i 3 dny s origo baterií. Velkej vliv na beterku má nastavení stahování mailů a předpovědíi počasí. Oboje jsem měl nastavený, aby se mi aktualizace stahovali každých 15 minut a i když jsem s telefonem moc nepracoval, byla po dni a půl vycucaná baterka. Teď mám aktualizace nastavený na každý 4 hodiny a výdrž se o hodně zvětšila.

Mám Energy ROM verzi 21903 Cookie HomeTab. Jsem s ní maximálně spokojenej. Volná pamět po resetu je 52% (asi 92 MB) a třeba po týdnu bez resetu mám stále volno 50 MB a s tím se dá stále dobře pracovat.

Jinak, jestli máš stále origo ROM, tak budeš muset odemknout telefon podle tohoto návodu: http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=98&t=13711

Musíš si to pročíst, protože někdo píše, že tam jsou nějaký problémy, ale já jsem to zládnul bez problému.

Tady je odkaz na Energy ROMky:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562942

Instalace je jednoduchá. Stáhneš ROM a rozbalíš v PC. V PC klikneš na .exe soubor co ti vyleze z toho archivu a proklikáš se až k updatu. Mobil musíš mít připojenej přes ActiveSync nebo Centrum zařízení Win mob. Když se ti to povede, tak se ti smázne všechno co máš v telefonu. Všude sou návody stačí číst!!!!!

Při stahování a práci s HardSPL doporučuju vypnout antivir a firewall.
fisik_ce4you (115)|30.5.2010 10:20
Zdar .... romku je dobry si vyzkouset a uvidis, co ti sedne nejvic ... Mne energy nesedla vubec (jak rychlejsi vybijeni baterky, tak spousta pro me neuzitecnych programku a celkove mi sedi vic klasickej vzhled, nez Cookies), uz pres 2 mesice jsem neflashoval a zustal u Nhathoa (a to predtim bylo pomalu flashovani kazdej druhej den). Jde to jen zkusit .....
Geo89 (32)|30.5.2010 17:34
Super díky moc,
až budu mít někdy náladu tak na to vlítnu :)
Nějak moc si s nim nehraju a stejně vydrží tak den a půl...
Zkusim vypnout aktualizace počasí , třeba to na výdrž pomůže..