Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nelze volat na čísla s předvolbou +420

josefs_ce4you (0)|28.5.2010 09:25
Dobrý den, koupil jsem klon z Honk Kongu tohoto telefonu s WM 6.5. En. Telefon se zdá být O.K. až na jednu podstatnou chybu. Nejde mi z Čech volat na čísla, která mají předvolbu +420. Například, když mi někdo zavolá z čísla +420 111111 a já mu pak chci zavolat zpátky, tak mi to oznámí, že jsem zadal nesprávné číslo. Podle výrobce se to dá řešit zakoupení softu, který před voláním bude umazávat tu předvolbu +420. Pokud volám bez té předvolby, tak to jde v pohodě. SMS taky jdou v pohodě posílat.

Chci se zeptat, jestli jset se s tím už někdo setkal a jak to řešil. Podle mě by to mělo jít nějak nastavit i bez toho softu, ale nemůžu na to přijít. Možná nějaký zásah do registru.
Zdenek Malinsky (9781)|28.5.2010 15:45
Zkus tvar +420xxxyyyyyy.
Jsem ted na SK a nejde mi na cisla ulozena v Outlooku ve tveru s mezerou posilat sms a to ani ze sk sim ani cz sim v roamingu. volat ale kupodivu jde
Pavel Koza (4761)|31.5.2010 00:44
Nevím, jestli je to tento případ, ale ty čínské klony sice vypadají podobně jako existující zařízení, ale vnitřnostni mají úplně jiné a to samé platí o SW. Mám všechna čísla s mezerami a za celou dobu co se WM věnuji jsem se s tímto problémem nesetkal... Můžete to zařízení nějak blíž popsat?

Zkuste kouknout, jestli nejsou nějak zparchantělá pravidla pro vytáčení, bývá to v Nastaveni - Připojení - Upřesnit - Pravidla vytáčení.
josefs_ce4you (0)|31.5.2010 10:18
Dobrý den, děkuji za odpověď.
Jedná se o Diamond T5388i Dual SIM. Je na dvě sim.

Zkoušel jsem si hrát s těmi pravidly vytáčení měl jsem Country code 1 a Area code 425. Zkusil jsem to vymazat a to nepomohlo. Problém je v tom, že když mi někdo zavolá z neznámého čísla a já chci zavolat zpět, tak nemohu. Musím umáznout tu předvolbu +420, jinak se nedovolám.

Ještě jednou děkuji
Pavel Koza (4761)|31.5.2010 13:17
Tak jsem chvíli hledal i na XDA devs. Problém tam má víc lidí, řešení přes registry nefunguje, všichni doporučují program Magicall. Stojí sice 25 dolarů, ale má 10 denní demo. Případně můžete zkusit nahrát nějakou jinou ROM, ale v tom už se musíte probrat sám, já tenhle klon nikdy neměl, takže víc neporadím (pouze místo xda-developers:)
josefs_ce4you (0)|31.5.2010 17:27
Dobrý den,
moc děkuji za ochotu pomoci a za Váš čas. Ano, ten program jsem používal v demu, ale nakonec ještě než vypršela trial doba jsem přehrál rom a problém je vyřešen. Hezké na tom, že výrobce mi sám neporadil a tu rom jsem přehrával z jiného důvodu.:)
ondpet (71)|1.6.2010 07:30
Ahoj,mám prosbičku.Byl jsem napálen a namísto HTC Diamond2 mi byl prodán čínskej sr*č stvářící se jako HTC Diamond2,označení má 5353++ King Diamond,údajně s 1Ghz procesorem..hmm..vzhledem k tomu,že v angličtině nejsem zběhlý natolik,abych se zorientoval na XDA foru,chtěl bych se zeptat,zda někdo tohle zkoušel přeflashovat a jak se mu to povedlo?
Pavel Koza (4761)|9.6.2010 22:12
Tady je téma, který se těmhle klonům věnuje. Ale to flashování bude risk, vzhledem k počtu modelů a kvalitě výrobku je poměrně vysoká šance, že to skončí špatně...