Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s vypadáváním hovoru

dbeer (17)|26.5.2010 19:26
Nestává se někomu z Vás z HD mini stejný problém?? Při hovoru s druhým v pohodě mluvím, najednou z ničeho nic mě druhá strana neslyší, ale já jeho ano a musíme ukončit hovor. Telefon mám asi týden zakoupen u sunnysoft originál CZ. Přemýšlím jestli ho jít vrátít protože toto mě dost obtěžuje a nevím čím to je. Už se mi to stalo asi 5krát. Pomuže jen vypnutí a zapnutí telefonu. Jinak vše funguje super.
ROM tam mám: 1.07.479.1
JK007_ce4you (31)|26.5.2010 21:05
Tento problém jsem měl na Diamondu na HTC Mini jsem nic takového nezaznamenal. Mini šlape jako čert!!!!! maximální spokojenost!!!!
Udělal jsem na Diamondu Hard reset a zjistil jsem, že mi to dělal jeden z programů třetí strany.
Být tebou, udělám Hard reset a nechal bych HD Mini testovat asi týden a neinstaloval bych žádné aplikace. Pkud by to udělalo jen jedinkrát, tak bych teprve telefon reklamoval....
Pavel Koza (4761)|27.5.2010 10:16
Přesně jak píše JK007 - HD mini ničím takovým trpět nemá, zkuste jestli se tak bude chovat i zařízení bez aplikací třetích stran (hard reset) a pokud ano, telefon vraťte.
kubisz (1054)|28.5.2010 16:12
ja mam podobny problem, a to je take obcasna nefunkcnost mikrofonu (nebo teda, ze druha strana nic neslysi), ale je to spojene jen s tim, ze neni slyset pri spojovani oznamovaci ton a jen pri odchozich hovorech...delalo to ale uz na (temer) cistem zarizeni...
dbeer (17)|28.5.2010 18:13
Udělal sem trvdy reset a zatím je vše OK. Ale vadí mi že nevím čím to bylo. Měl jsem tam jen pár programků, naprosté minumum.
Tomtom, smartmaps 2.8.8, translator 2005, Formule.
dbeer (17)|31.5.2010 22:32
Tak se to projevilo znova a HD mini jde po týdnu a půl provozu do servisu. Paráda začínám mít už na HTC nervy.
Po hard resetu jsem jel bez jakýkoliv instalací programů, takže žádná chyba nebo rušení z třetí strany.
Pavel Koza (4761)|31.5.2010 23:25
Kde jste to kupoval? Není možné se s nima domluvit, když je to do 14 dnů od data prodeje, že vám dají nové zařízení...? Sice budou prskat, ale za pokus to stojí:)
dbeer (17)|1.6.2010 08:46
V Sunnysoftu. Samozřejmě jsem to chtěl vyměnit za jiný kus, že je to v lhůtě 14dní od nákupu. Ale tvrdily, že to jde jen při nákupu přes internet a pak to mohu vrátit bez udání důvodu. Já to koupil osobně na prodejně a na to se to prý nevztahuje.
dbeer (17)|15.6.2010 09:16
Tak to nakonec skončilo dvěma týdny v servisu. Tam testovali mikrofon, který se zdál být ok. Naštestí mi zavolali a já jim upřesnil problém. Takže se s tím trápily docela dlouho a nakonec to vyřešily výměnou celé základové desky. No nevím nevím tímto u mě HTC dost padlo. Ani ne po týdnu provozu byl HD mini defektní:mad: :no:
Servis samozřejmě nemá chybu a jsem s firmou VSP data velmi spokojen , diamonda mi opravovali víckrát a vždy byl do týdne doma:yes:
dbeer (17)|15.6.2010 11:44
Tak další zkušenost:
Telefon dnes došel kurýrem. Po rozbalení mě čekalo nemilé překvapení. Uvnitř telefonu byly černé šmouhy pravděpodobně od prstů servisního technika a okolo reproduktoru byly železné pilinky nebo špony. Telefon po zapnutí je v angličtině a zcela chybí česká lokalizace.
Kontaktoval jsem prodejce sunnysoft jak to budeme řešit jestli mi ji dohrají když je u nich přístroj zakoupen. Paní řekla, že je to nadstandartní služba za poplatek a že je to chyba servisu, že tam mám telefon poslat at počeští ROM. Kontaktoval jsem znovu VSP data a čekám co z nich vypadne. Každopádně toto je poslední kapka mé trpělivosti. Končím s HTC . Telefon jsem měl týden a půl doma a 2týdny v servisu, kam asi znova míří a bude tam zase.
Bud_Bundy (116)|23.7.2010 14:44
Tak mám úplně stejný problém. Vyzkoušel jsem hard reset plus další aplikace, vše nějakou dobu fungovalo a poté se problém opakoval. Zkusil jsem další HR a už bez dalších aplikací. A opět to samé, chvíli OK a po nějaké době, zase to samé. Během testování jsem vypozoroval, že když vypnu datové připojení a zavolám, tak se mi to už nestane a druhá strana mě slyší po celou dobu hovoru.

Napadlo mě, jestli by to nemohla vyřešit třeba i nová ROMka, která je k dispozici na stránkách, ale nevím, jestli tam bude s češtinou nebo bez ní. Navíc mám telefon od O2 jako služební, tak nevím, jestli bych s tím neměl problém pak při případné reklamaci.

Doplnění: Ještě mi docvaklo, že to s největší pravděpodobností nebude HW problém mikrofonu, protože mi to dělá, i když telefonuju s HF v autě.
EarlGrey_ce4you (15)|23.7.2010 21:11
Na XDA-Developers jsem četl, že tenhle problém nastává s některými softy pro nahrávání hovorů.

Mě na relativně čistém mini hovory nezlobí.
dbeer (17)|25.7.2010 09:49
Já měl telefon na reklamaci a neveděli co s tím. Telefon testovali na mikrofon, ten se ovšem jevil OK. Naštěstí mi zavolali a poptali se co přesně to dělá, kyž jsem jim to vysvětlil, tak se závada doopravdy projevila. Vyměnili celou základovou desku. Telefon došel bez CZ tak jsem jim ho poslal obratem zpět a telefon došel i z novou ROM a s CZ. Ted jsem spokojen a vše šlape jak má. I když z prvu jsem byl hodně naštvaný protože jsem ho měl necelý týden a pak byl měsíc po servisu:mad:
Zkus tam dát novou ROM a uvidíš, ale nebudeš tam mít CZ . V servisu Ti reklamaci pak uznají pokud je to oficiální ROM přímo od HTC.
Bud_Bundy (116)|25.7.2010 12:07
Koukal jsem, že na stránkách Sunnysoftu (http://sunnysoft.cz/htc/) uvolnili už novou ROM i s češtinou. Je to oficiální update, tak snad nebude problém. Zkusím to a uvidím.
htcjirka (1875)|26.7.2010 20:55
Jiste nebude pokud se shoduje uvedeny PN - Part Number,ktery je na strankach vzdy k dane rom uveden.
George-one (2)|29.8.2010 21:02
Tak, mám HTC HD MINI a nastal ten sám problém (výpadek hovoru, já slyšel, druhá strana nikoliv)...nevěděl jsem si rady...tam kde jsem dříve volal hodiny s Nokii a bezproblému tak htc vypadával...problém vyřešil tvrdý restart.....ted zatím 3 dny bez problémů...volávám z těch míst kde to zlobilo a zatím vše ok....
George-one (2)|5.9.2010 12:33
Tak htc hd mini už zase vypadává hovor a je to tak jako na začátku... reklamovat telefon? a nebo máte ještě někdo nějaké řešení? díky
Zdenek Malinsky (9781)|5.9.2010 14:09
zkusit jinou SIM, zkusit jinou SIM jiného operátora, zkusit jiné místo (pod jinou BTS), soft reset, hard reset, zkusit flashnout jinou ROM a jiné radio