Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Volání a data v roamingu na Slovensku

Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2010 10:14
Jedu se na 12 dní válet a flákat do Bardějova a řeším, jak nejlevněji a nejelegantněji vyřešit volání (toho bude snad minimum), ale hlavně data. Sice to není životně důležité, ale min.na Google Maps se to docela hodí, stejně jako na push mail-sync s exchange serverem (pro závisláka) a novinky přes RSS. Mám SIM karty s tarify od O2-CZ a TMo-CZ a předplacenku od Vodafone.
Už jste to někdo řešil? Vyplatí se něco od našich operátorů nebo koupit předplacenku na Slovensku? Nebo se raději jen spolehnout na Wi-Finy?
Ďyk
zivan (615)|23.5.2010 11:17
Na mobilmanii je vlakno o internetu v zahranici - Internet v zahraničí [ceníky, simkarty, kde koupit] a podle komentářů je nejlepší koupit neomezené EDGE připojení od O2 za 6€. SIMka by mela stat 3,5€ a je na ni kredit 1,83€.

Volani z te karty do CR by melo byt za 0,18€/minutu (po sekundach) a SMS za 0,06€. Jakákoliv ceska karta bude asi cenove uplne mimo :)
Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2010 16:38
Tak jsem se na infolince T-Mo dozvěděl, že data v roamingu nejsou drahá, ale zatraceně drahá, takže je levnější pořídit na místě předplacenku. To výše uvedené řešení od O2 SK se zdá docela v pohodě i pokud to bude jen GPRS (jsem z Žehrovic zvyklý).
Jinak má T-Mo nějaký tarif pro všechny země EU: volání 13,09 / 6,11 příchozí + SMS 3,49 Kč vč. DPH.
dalid (56)|31.5.2010 16:49
Ahoj - najlacnejsie bude asi si kupit O2 SK simku a nasledne si aktivovat niektory z datovych balickov - Data 10MB za 3Eur, alebo date neobmedzene za 6Eur, ale pozor, tieto platie iba vo vlastnej sieti O2.
Volanie do CZ - mas ako volanie na Slovensku :) - za 0,13Eur/min

Viac info:
http://www.sk.o2.com/pre-vas/e-shop/programy-o2-fer/o2-fer-s-dobijanim-kreditu
Data neobmedzene, vsimni si ale mapu pokryti, neviem ci v Bardejove nejdu data cez narodny roaming. V tom pripade vies vyuzit balicek 10MB :( :
http://www.sk.o2.com/pre-vas/e-shop/programy-o2-fer/o2-data-neobmedzene
Zdenek Malinsky (9781)|31.5.2010 19:31
jj diky, pouzivam uz tyden

O2 – Slovensko
17 01 2010

http://www.sk.o2.com/
Telefonica O2 na Slovensku prevádzkuje mobilný internet cez EDGE. Hoci nie je pokryté celé Slovensko, pokrytie je celkom slušné a v dalších lokalitách sa dá surfovat cez národný roaming T-Mobile-u. Všetky informácie vrátane mapky pokrytia sú dostupné na stránke O2 Data Neobmedzene. Cena je program je 6 EUR mesacne. Neobmedzený internet platí len v pokrytí O2, nie v národnom roamingu. Cez T-Mobile sa dá pripojit len ak pošlete SMSku v tvare DATALENO2 D na císlo 99222. Platí bežná cena za megabajt. SIM karta O2 Fér s dobíjaním kreditu stoji 3,49 EUR a už je na nej kredit 1,83 EUR. Další bonus pre návštevníkov z CR je, že za volania do všetkých sietí v CR sa platí len 13 centov, teda rovnako, ako v rámci Slovenska

Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2010 10:25
Výše uvedené mohu jen doporučit. :yes:
Na wifiny se moc nespoléhejte - moc jsem neočekával a žel to bylo ještě horší. Tedy v místě kde jsem byl = Bardějovské kúpele. Signál O2 SK byl dobrý, dostačující, kromě tunelů (kde se to dá očekávat) nebyl problém. Dokonce bych skoro řekl, že lepší než u nás. Sice jen edge, ale pořád lepší, než nic. Využil jsem i volání do ČR, které je [s]levnější[/s] zatraceně levnější než roamingové našich operátorů za použití jakéhosi ojro-rouming-tarifu.
Při nákupu karty si připravte pas nebo občanský průkaz. V rámci boje proti terorismu jsou i předplacenky registrovány, takže počítejte s kratším zdržením a nečekejte, že za minutku bude vše hotovo.