Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fotky na Omnii II

martin.fernet (9)|19.5.2010 10:08
Ahoj lidi, zakoupil jsem i8000 a jsem spokojený.Jen jsem se pár věcí nikde nedočetl,tak zkusím jestli mi tu někdo poradí.První věc je, že po připojení k pc se mi v pc nezobrazí miniatury obrázků z telefonu, ale pouze ikonky.Používám Zoner, ale ani Win Vista obrázky nezobrazí a druhou věcí je, zda se dá zamknout heslem soubor fotek.Díky za rady:)
Pavel Koza (4761)|19.5.2010 10:23
Vítejte na fóru:) Odpověď na první dotaz je složitější. Pokud zařízení připojíte v základním režimu, tak je sice v průzkumníku vidět jako další složka, ale pro systém je to taková speciální složka a náhledy nezobrazí. Řešením je ukládat fotky na kartu a zařízení pak připojit v režimu Velkokapacitní médium - v Nastavení je Připojení USB a tam vybrat Velkokapacitní médium. Pak se chová jako klasická paměťovka vložená ve čtečce, ale pozor - během připojení není vidět v zařízení!

Odpověď na druhou otázku je jednoduchá - fotku samu o sobě není možné nijak zamknout. Buď ji můžete zašifrovat nebo například zabalit v nějakém pakovacím programu s heslem, ale jen tak ji chránit nejde.
martin.fernet (9)|19.5.2010 10:26
Díky za odpovědi.U těch fotek jsem spíš myslel pokud si vytvořím složku třeba moje fotky, tak jestli tato složka jde chránit heslem.
Pavel Koza (4761)|19.5.2010 10:33
Ani tohle nejde bez další aplikace třetí strany. Jistým, ale ne úplně vhodným řešením by mohlo být šifrování. Windows Mobile umí šifrovat věci na kartě, takže jsou čitelné buď jen v zařízení nebo po zkopírování na stolní počítač přes WMDC. Pokud dáte kartu do čtečky, tak máte nečitelné soubory. Jenže se to nedá dělat selektivně, šifruje se rovnou celá karta, a musíte často zálohovat, protože pokud se vám zařízení smaže, tak o data přijdete...

Zkuste třebas tuto aplikaci (nezkoušel jsem), měla by dělat to, co potřebujete.
bobo.4150.sk (176)|19.5.2010 14:30
Ja som ešte v dávnej minulosti používal tento program. Ponúkal možnosť zamknúť obrázky, ktoré užívateľ nechcel ukázať niekomu inému, do "skrytého" adresára. Samozrejme sa pri trochu menších znalostiach štruktúry adresárov dalo na tren adresár natrafiť, ale za pokus to stojí.
dalid (56)|23.5.2010 17:36
Dobry den. Nechcem zakladat tema na podobnu temu. Omniu 2 mam vyse tyzdna a mam problem s fotoaparatom. V rezime autofocus vobec nezaostruje, foto su rozmazane. Macro je ale v poriadku. Mozno teraz dam hlupu otazku, ale cez objekti a diody blesku je prelepana folia. Mam ju dat dole???? Ale potom bude otvor objektivu az k sosovke uplne otvoreny..
Skusal som vypnut a zapnut stabilizator obrazu - efekt bol rovny nule. Režim sceny nastaveny mam na None. Ale akonahle ho zmenim na iny, tak foto sy zdaju byt v poriadku. Stretli ste sa uz niekedy s tymto??? Dakujem za Vase tipy.
dalid (56)|26.5.2010 10:32
Ciastocne sa mi podarilo problem s foto vyriesit. Po aktivovani moznosti WDR isla fotak uz zaostruje. Video ostava ale nepouzitalne, proste objektiv nezaostri.. :( :mad: :mad:
prtdlacka (179)|27.5.2010 08:21
Pod tou fólií je ještě sklíčko, i když to tak možná nevypadá (jestli jsi už nějakou fólii z objektivu sundal, tak ta druhá fólie už je sklo a tu nesundavej :)).