Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 nebo Samsung Omnia II?

Baldion_ce4you (0)|10.5.2010 21:47
Pomozte prosím při výběru. Prošel jsem tenhle web i několik dalších, pročetl spoustu recenzí, ale potřebuju k rozhodnutí ještě pokud možno teplé lidské slovo. U HD2 mám obavu z malé výdrže baterie a z "nepřesnosti" displeje u některých aplikacích ve WM. Občas potřebuju pracovat s tabulkou v Excelu. U Omnie se podle dostupných informací trochu bojím rychlosti (pomalé odezvy) zařízení a nestability systému. Podle recenzí by nic z toho neměl být problém, ale podle názorů diskutujících jo :(
Jaké jsou Vaše zkušenosti a názory?
Moc děkuju za pomoc
Pavel Koza (4761)|10.5.2010 21:52
Máte už nějaké zkušenosti s Windows Mobile?
Baldion_ce4you (0)|10.5.2010 22:38
Mám dva roky HTC Kaiser a celkem se v něm orientuju. Ale za odborníka se nepovažuju.
Baldion_ce4you (0)|10.5.2010 22:41
Děkuji za reakci. Četl jsem Vaše recenze, ve kterých vychází obě zařízení velmi dobře. Na diskuzích se ale objevuje podstatně víc nespokojených reakcí na Samsung Omnia II. Jsou tam ale i nadšení uživatelé. Takže si s tím lámu hlavu :)
Netchum (15)|11.5.2010 01:46
Kamarád má Omnii2 a já HD2, oba jsme spokojeni a nedáme na to své zařízení dopustit, výdrž Omnie je proti HTC trochu lepší ale mě osobně nevadí dobíjet za den a půl baterku při průměrném používání. Doma mám zařízení v kolébce, takže nedostatek energie nijak zvlášť nepociťuji... jenže náhoda je vůl:)
dost píšu, používám tabulky a různé programy, které nejsou určeny pro kapacitní display a žádné problémy které by stály za zmínku jsem nezaznamenal.
HD2 má vysokou úroveň zpracování a Omnia PODLE MĚ působí laciněji.
Omnia má výhodu větší paměti ale to řeší pam. karta.
Je to těžký výběr, u mě rozhodl procesor (opravdu velmi rychlý), kapacitní display, vzhled, 3,5 jack atd...
dejte vědět, jak jste se rozhodl.
Baldion_ce4you (0)|11.5.2010 07:14
Hodně často popisovaný problém u Omnie II, bylo po určité době používání "zahlcení" RAM a celkové zpomalení systému, včetně padání aplikací na pozadí. Máte s tím někdo zkušenosti?
Baldion_ce4you (0)|11.5.2010 10:24
[quote=Netchum]Kamarád má Omnii2 a já HD2, oba jsme spokojeni a nedáme na to své zařízení dopustit, výdrž Omnie je proti HTC trochu lepší ale mě osobně nevadí dobíjet za den a půl baterku při průměrném používání. Doma mám zařízení v kolébce, takže nedostatek energie nijak zvlášť nepociťuji... jenže náhoda je vůl:)
dost píšu, používám tabulky a různé programy, které nejsou určeny pro kapacitní display a žádné problémy které by stály za zmínku jsem nezaznamenal.
HD2 má vysokou úroveň zpracování a Omnia PODLE MĚ působí laciněji.
Omnia má výhodu větší paměti ale to řeší pam. karta.
Je to těžký výběr, u mě rozhodl procesor (opravdu velmi rychlý), kapacitní display, vzhled, 3,5 jack atd...
dejte vědět, jak jste se rozhodl.[/quote]

Jak dlouho vám u toho HD2 vydrží baterie? Je to běžně toho 1,5 dne? Nestává se, že za půl dne je po ní?
Netchum (15)|11.5.2010 20:09
mě osobně vydrží baterie minimálně den a půl ale to je relativní, záleží na používání... nsastavení, nebo spíš nenastavení aut. podsvícení(40% bohatě stačí), aut. stahování počasí, emailů atd... Hodně píšu a volám, poslouchám hudbu a hraju si. stane se, že ji vyždímu za den, ale při průměrném používání vydrží den a půl až dva. Koupil jsem si s telefonem i náhradní baterii ale zatím jsem ji nepoužil. Ta spotřeba není tak hrozná. Ve fórech ať už zde nebo na smartmanii se o výdrži baterie dočtete o rozdílných zkušenostech. Já si ale na výdrž nemohu stěžovat.
Baldion_ce4you (0)|11.5.2010 20:42
Tak zatím u mě vede HTC HD2. Je to zejména kvůli technickému zpracování. Měl jsem v ruce Omnii II a opravdu nebudí takovou důvěru jako HTC. Taky jsem se dočetl na fórech, že má častý problém s prachem pod displejem. U HD2 převažují kladné zkušenosti uživatelů. A pokud ta baterka vydrží víc než den, tak do něj asi půjdu. Jen aby se v ČR nějaký ten kus objevil. Zatím to moc nadějně nevypadá :-(
Zdenek Malinsky (9781)|11.5.2010 23:01
ad výdrž
To je ještě méně přesné, než hodnoty spotřeby u aut. Tady záleží na použité ROM, síle podsvícení, používání...... velkými žrouty baterie jsou zapnuté wi-fi, zapnutá GPS, silné podsvícení displeje, slabý signál GSM i UMTS, push-mail. Takže někdy můžeš být bez šťávy za 2,5 hodiny a jindy ti to vydrží třeba 2 dny.
Baldion_ce4you (0)|12.5.2010 05:42
Té relativity výdrže jsem si vědomý. Mám Kaiser a někdy jsem večer na nule a někdy žije ještě třetí den. Asi to bude chtít vyzkoušet. Jen je škoda, že se k HD2 neprodává i baterie s větší kapacitou, jako třeba k Diamondu 2.
Netchum (15)|12.5.2010 07:06
Prodává ale s hrbem, zkus ebay. Podle mě to je až škoda ničit vzhled tim vystouplym krytem. Ta omnie se podprašuje celkem dost.
Težký rozhodování;)
Baldion_ce4you (0)|12.5.2010 07:17
Mě by to prášení pod displejem u Omnie asi nedalo spát. Hodně dám na technické zpracování. S tím kapacitním displejem u HD2 už jsem se srovnal. Výdrž by snad taky nějak dopadla a zbývá poslední pochybnost. Přijde mi přece jen trochu moc velký. Původně jsem chtěl něco s 3,7 displejem. Ideální by bylo HTC Desire, ale má Android a já chtěl zůstat u WM. Jak tu HD2 přenášíte? Máte ji v kapse, nebo v pouzdu za opaskem?
Netchum (15)|12.5.2010 07:36
osobně android moc nemusim. Přenáším ho v kapse v origo pouzdře a skoro o něm nevim. Pokud nebudeš nosit elasťáky, tak si ho skoro nevšimneš. Taky jsem z toho měl strach ale je to uplně v pohodě, naštěstí neni tlustej. Kapacitní dyplay je u toho telefonu přednost.
Baldion_ce4you (0)|12.5.2010 09:27
Taky jsem Android nechtěl. Používám pár aplikací na WM, jsem na ně zvyklý a nerad bych si hledal alternativy. Takže všechny pochybnosti jsou rozptýleny, teď už zbývá jen aby byly k dispozici. A pokud možno, aby je slevnili :D
Zdenek Malinsky (9781)|13.5.2010 15:08
[quote=Baldion]Jen je škoda, že se k HD2 neprodává i baterie s větší kapacitou, jako třeba k Diamondu 2.[/quote]

Neprodává? A co např. toto:link 1, link 2.