Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO8 na HTC mini

tomsoft (2734)|5.5.2010 00:09
[h][color=red]IGO8 na HTC mini[/color][/h]

Pokud jste majitélé tohoto navigačního programu a zakoupili jste toto nové zařízení od HTC, zjistili jste pravděpodobně, že IGO na totmo zařízení
je zcela nefunkční.
Důvod?
Důvoděm je rozlišení, které má HTCmini - 320x480 (480x320).
IGO takové rozlišení nepodporuje.
Dostal jsem mail od jednoho uživatele, jestli na totmo zařízení jde nějak (alespoň provizorně) IGO používat. Napsal jsem mu, že nelze,
ale jestli má chuť a čas a chce si "hrát", že můžem přes maily něco vyzkoušet, souhlasil :yes:
A tak mě napadlo, že by to mohlo nějak jít. Ano, rozlišení 480x320 IGO nemá vůbec v DATA.ZIPu, ale je jedno rozlišení, které je dost podobné
480x272. Ano chybí tomu ke štěstí 48px, ale jako provizorní stav, než, jak doufám, se DATA.ZIP upraví, tak je toto řešení spolehlivě funkční.
Co je k tomu třeba? Celkem nic moc....
Jeden upravený SYS.TXT a jeden CAB, který nainstaluje do OS MortScript a zástupce pro spouštění IGO8.
Spouštění IGO na HTCmini je nutné přes MortScrip, resp. není nutné, ale je to pohodlnější.
A pro zjednodušení práce méně zkušeným uživatelům WM jsem udělal CAB a upravil SYS.TXT.

Úprava SYS.TXT spočívá v tom, že je nadefinováno jiné zařízení a nastaveno rozlišení 480x272. Aby to HTCmini "sežralo" je třeba
zajistit před spuštěním IGO otočení displeje na šířku. Pak žádný MortScript není třeba, ale jak jsem psal, je to pohodlnější.
Takže co je třeba.
1. IGO8
2. SYS.TXT
3. CAB,
který nainstaluje MortScript + přidá zástupce přímo do Nabídky Start "IGO8 Start"

Pokud se přidá do složky \IGO8\ tento přiložený SYS.TXT a nainstaluje se přiložený CAB, pak lze IGO spustit z tohoto zástupce v Nabídce Start.
Po spuštění tototo zástupce, díky MortScriptu, dojde k otočení displeje na šířku, po té se spustí samo IGO. Po ukončení IGO se displej
zase zpět přepne na výšku.
Pokud se přidá jen SYS.TXT a spustí se IGO bez otočení, spostí se IGO také, ale je to nepoužitelné, protože ovládací prvky v IGO
budou mimo rozsah displeje. Proto je nutné před spuštěním IGO otočit displej. To nám zajistí právě MortScript.

Používání skinů pro IGO
Samozřejmě i toto je možné, jen se nesmí zapomenout na fakt, že IGO se spouští v režimu 480x272, tak i skiny musí být pro toto rozilšení.
Což není problém. Dimka - TomSoft (samozřejmě i originál), Gurjon a dalších několik skinů toto umí :)

Někdo může říct... "480x272 = QVGA" Ano, je to QVGA, ale je to použitelné. To, že chybí na displeji 48 pixelů, je fakt, který je bohužel daní
za rozlišení 480x320, bohužel, ale protože se ta spodní část vyplní spodními talčítky z OS, nevypadá to zase tak zle.

Jsem si jist, že nebude dlouho trvat a bude to i v plném HVGA.

Testoval jsem to na IGO8 v. 8.3.4.xxxx (v DATA.ZIP musí být složka 480_272) a samozřejmě na HTC mini.
Domnívám se, že tyto úpravy budou funkční také na IGO8 v. 8.3.2, ale toto nemám odzkoušeno.
Kdo by to zkoušel na verzích 8.3.2, je nutné si jen upravit v SYS.TXT hodnotu u parametru skin.
Příklad pro 8.3.4ku
[color=red][interface]
skin="ui_igo8_da"[/color]

Příklad pro 8.3.2ku
[color=red][interface]
skin="ui_igo8"[/color]

Ke stažení je ZIP, kde je upravený SYS.TXT + CAB.
[color=red]CAB se instaluje do zařízení.[/color]
Pavel Koza (4761)|5.5.2010 01:13
Good work:yes: Škoda, že už to nestihnu vyzkoušet, ale dal jsem to alespoň jako bleskovku:)
Martin Ráž Hoch (1832)|5.5.2010 23:21
Výborná práce, sice iPhonu moc nepomůže (tam věci fungujou :-)), ale tleskám - fakt super!
Martin Ráž Hoch (1832)|5.5.2010 23:22
Toho iPhona si nevšímejte, to je jen taková naše hra s Pavlem - cílem bylo opravdu ocenit :-)
tomsoft (2734)|5.5.2010 23:31
Jo jo... všechno funguje a po roce už iPhone umí konečně odeslílat MMS :D
Ale jinak díky :yes: ;)

EDIT:
Já jsem to taky ale nemyslel smrtelně vážně :yes:
dandy010 (1)|22.6.2010 12:57
IGo8 již běží přes celou obrazovku.
Odkaz na soubory data.zip, branding.zip a sys.txt :
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/14723/sys_data_br.rar_11.91MB.html
Vyzkoušeno s verzí 8.3.4.117940.