Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

kreslení v mapách

vejvik (5)|29.4.2010 22:20
Ahoj,
mám dotaz, jde nějakým způsobem zakreslit do map tvary jako přímka, čtverec, kružnice ? (mam na mysli do map ozfx3)
Aaaik (123)|30.4.2010 10:40
Do ozf3 nevím, ale když mapu převedeš do rastrového obrázku DeMapperem, tak tam můžeš kreslit jakkoliv a pak zase převézt do .ozf3.
vejvik (5)|5.1.2011 17:24
Tak jsem našel co jsem potřeboval, nakreslené obrazce na mapě jsou ve formě jednotlivých tracků, sice nevím jak to dotyčný udělal, aby trackem na mapě nakreslil kružnici apod. ale jinak super
mapoid (7)|19.1.2011 12:46
Mohu se zeptat, jakym programem to delas? Trochu jsem hledal, ale nenasel. Diky.
vkb (19)|27.1.2011 09:32
Nahral jsem vam maly vzorek, jak se kresli do mapy
Programy: Adobe Photoshop ( staci Malovani i z Windovs, pro prevod typu obrazku (tiff, bmp, png), Ocad 9 (volna verze, se spravne nadefinovanymi symboly), Img2ozf (soucast OziExploreru)
Je to otazka nekolika malo minut. Je to jen nesmyslna ukazka, ktera je jen jako ilustrace pouzite metody, oprava mapy 1:10 000 soubor 10-57.ozfx3
1017500-1008500_900000-891000 (asi Made by Zany) v okoli:
Libá (Seznam- Mapa :http://www.mapy.cz/#mm=TTtTcP@x=128072064@y=136303616@z=13)

heslo pro zip soubor na uloz to je: byvkb

http://www.uloz.to/7584738/ocad-zip
zakladni popis Ocad 7- treba tu:
http://www.tady.cz/ocad/
free verze ma tusim 2000 symbolu, ale tezko se hleda ke stazeni, nejak zmizela. Ocad 9 free asi? 500.


doufam, ze to nekomu pomuze a ze se rozroste skupina kreslicu vlastnich map. Hi Hi.
vkb
mapoid (7)|27.1.2011 12:31
Jo diky.

Ja spis myslel, ze je nejaka nadstavba k Ozimu, ktera pomoci tracku nakresli do mapy, co je potreba.

Obdobne funguje programek IndexMap, ktery do mapy zakresli jmena a obrysy map. To se, hodi treba k tomu, aby se clovek ujistil, ze mu na danem uzemi nechybi nejake ctverce.
vkb (19)|15.2.2011 15:43
Do mapy se da kreslit( ono se vlastne do mapy nekresli, ale do dalsi vrstvy, obr. je ulozem v jinem souboru) jinym programem. Musi byt ale Ozi spusten. Kolecko, obdelnik, trojuhelnik (plne) umim kruznici ne.
Jedine jako mnohouhelnik. + jednotlive usecky.

klicove slovo pro hledani: oziapi.dll

funguje, mam vyzkouseno
At se dari.
vkb
mapoid (7)|16.2.2011 12:05
Diky. Ze to jde pomoci API vim. Teoreticky bych si to mohl naprogramovat.

Zajimalo by me, zda existuje nejaky program, pripadne jestli s nim ma nekdo praktickou zkusenost.

Treba ten IndexMap je velice uzitecny. Clovek si muze overit, zda mu u mapy, ktera ma stovky az ticice mapek, nektere nechybi. Pripadne zkontrolovat, ze mu mapy vybrane pro urcitou oblast (treba pri prenosu do OziCE) tuto oblast skutecne pokryvaji.
Kocour Mikeš (36)|17.3.2012 23:39
Sice odpověď přichází až po roce;-), ale snad i tak se někomu někdy hodí... Už jde nakreslit jako track i [color=red]kružnice[/color]! Je složená z 90ti úseček, což je úplně dostatečné. Jak to udělat poradil jdk na Okounovi, webovou službu Free Map Tools

Nakreslil jsem si kružnice 25, 50, 75 a 100 km od středu, kříž pak dodělal v notepadu. Pokud chcete vědět kam máte jak daleko, stačí track kamkoliv přesunout (Ovládání Tracku > Ovládání pohybu Tracku, nastavit více px). Nyní je střed v Praze na Václaváku, u koně.

Stahování z Ce4you mně nefunguje, tak zde je ještě jedno úložiště: PLT