Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android vs. WM

lubos.rimal_ce4you (0)|25.4.2010 19:44
Prosím o radu zkušenější. Vlastním PDA s WM 6.1 a jelikož přístroj je již za svým zenitem a stává se problémovým, pošilhávám po něčem novějším. Jelikož se někteří uživatečlé i výrobci shlédli v systému Android, tak i mne napadlo, zda tento systém by také stálo za to vyzkoušet... V čem mám ale problém? Netuším, zda PDA se systémem Android dokáže splnit mé základní požadavky týkající se synchronizace dat se stolními PC (Vista 64 a XP). Na jednom počítači potřebuji provádět synchronizaci mailů a kalendáře s MS Exchange Serverem (na WM to bez problémů zajistí Activesync, respektive Mobile Center). Na druhém stroji potřebuji ta samá data synchronizovat s Mozilla Thunderbird s doplňkem Lightning (v tuto chvíli používám komerční doplněk Birdiesync, který je pouze pro WM). Nejde mi o žádné hry a podobné "zábavní" doplňky, ale především o klasickou kancelářskou práci včetně práce s doc i xls soubory (i když semtam si něco vyfotí či přehraje MP3 asi každý z nás). Nevadí mi ani potřeba případných komerčních doplňků pro zajištění potřebné funkcionality. Preferuji dotykové ovládání prstem.

Omlouvám se za poněkud rozsáhlejší popis :)
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2010 23:06
Pokud jsem to správně pochopil, tak by asi bylo jednodušší mít na obou počítačích Outlook a ten syncovat s tím exchange serverem (pokud to na druhém nejde, tak raději přes OWA a netrápit se tím neštěstím od Mozzily :? ), ale hlavně - PDA syncovat přímo se serverem a ne přes počítač, to pak jaksi ztrácí smysl a význam.

Nevím, v čem je tvé zařízení za zenitem ani jak se projevuje ta problémovost (to jsi jaksi neuvedl), ale pokud chceš změnit OS, tak dle požadavků by asi byl lepší Blackberry, než Android.

Pokud tam budeš mít nějaká citlivá a firemní data, tak bych WM v žádném případě neopouštěl - viz Obama.

lubos.rimal_ce4you (0)|26.4.2010 08:08
Díky za odpověď.
Omlouvám se, že jsem to nenapsat dost přesně, ale jedno PC je firemní (exchange atd.) a druhé soukromé. V současnosti jsem zvyklý mít v PDA mix informací z obou zdrojů. Místo Mozilly není problém používat něco jiného, ale "velký" outlook na soukromém počítači nevyužiji.
V tuto chvíli mne trápí relativně malý display (2,8") ale především malá RAM 64MB. Samozřejmě je přístroj (Asus P535) omlácený s dožívající baterií,a le to jsou "kosmetické" vady. Ke změně OS mne netlačí vůbec nic, jen mne napadlo, že když jsou někteří tak zapálení pro Androida (i když u většiny cítím, že se asi jedná o neodůvodněnou averzi vůči všemu, co je od MS), tak se v tom snažím také trochu, pokud možno nezaujatě, zorientovat.
Blackberry je zase trochu něco jiného a to asi opravdu nevyužiji.