Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Glympse - velky bratr, vyzkousejte

fretak (265)|22.4.2010 10:58
Vcera jsem brouzdal po marketstore a nasel jsem jakousi aplikaci Glympse a je to dobre!

O co jde? Aplikaci stahnete a nainstalujete. Jakmile ji spustite, vyuzije vasi GPS pro nalezeni vasi pozice, a pokud chcete, muze poslat tyto informace na server. Pak lze poslat automaticky smsku komukoliv z vaseho seznamu, aby si vas mohl na internetu najit, kde prave jste, jak rychle se pohybujete atd. :) V smsce prijde jednoduchy odkaz, pokud si jej zobrazite na mobilu, objevi se obrazek mapy s vasi pozici (rucne jej musite aktulizoavat), na internetu to bezi automaticky v realnem case pres flash. Dobra ukazka je primo na http://glympse.com

Funguje to kupodivu velmi dobre. Konecne muzu pri nekolikahodinove ceste domu poslat rodicum odkaz na webovou stranku, kde se mohoi podivat, kde prave jsem, misto toho, aby mi 3x volali, kde jsem a kdy prijedu.

Aplikace existuje pro Android, WM a iPhone.

pdq (380)|22.4.2010 19:04
Nainstaloval som si to...Nastavil som si svoje meno...naslo mi satelity i moju polohu na mobile.
Ale pokial zadam na www.glimpse v PC svoje meno aby ma vyhladalo tak nehlada..!?
Treba sa nejak registrovat?
Je podmienka byt online? Teda mat datove pripojenie, aby som bol videný na PC?
Inak som pripojeny zatial kablom na skusku.
pdq (380)|22.4.2010 19:39
Jo uz som pochopil...treba zadat emailovu adresu toho komu chcete ukazat svoju polohu.Ten si otvori mail a tam ma odkaz na Glympse a zobrazi sa mu vasa poloha...uz to jede..pekna aplikacia.
pdq (380)|22.4.2010 20:43
Tak ma napadlo...existuje obdobna aplikacia, ktora by sluzila ako sledovač ukradnuteho mobilu cez GPS?
Pripadne stratim mobil a chcem si ho online vyhladat na mapach na internetu.Poradte.Dik.
fretak (265)|23.4.2010 10:53
[quote=pdq]Jo uz som pochopil...treba zadat emailovu adresu toho komu chcete ukazat svoju polohu.Ten si otvori mail a tam ma odkaz na Glympse a zobrazi sa mu vasa poloha...uz to jede..pekna aplikacia.[/quote]

Presne. To je kvuli tomu, aby vas nemohl sledovat kdokoliv. Samozrejme, muzete si ten odkaz poslat sobe a zverejnit treba na facebooku :) Jinak, kdyz na ten odkaz kliknete v mobilu typu Diamond2, objevi se jen obrazek mapy, ktery je potreba rucne reloadovat. V prohlizeci na PC se zobrazi flash aplikace, ktera v realnem case ukazuje, kde prave jste a jak rychle jedete :)