Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak funguje pripojeni k internetu a jak na automatické odpojování

fretak (265)|22.4.2010 06:24
Zdravim, ackoliv mam tento telefon pres pul roku, porad mi nejsou jasne nektere aspekty mobilniho pripojeni.

Kdyz se pripojim na internet, v hornim stavovem radku se objevi male "e" spolecne se silou ukazatele signalu. Kdyz zavru prohlizec, toto male "e" tam porad je. Znamena to, ze jsem porad pripojen a ze mi to silne vyzira baterku? Lze toto spojeni vypnout po nejake dobe neaktivity (lezt pokazde do spravce pripojeni se mi nechce). Utiliky jako Advanced Configuration Tool ci HD tweak nabizeni automaticke odpojeni po nejake dobe, nicmene to nefunguje.
Pavel Koza (4761)|22.4.2010 06:38
Ano, připojí se a pak neodpojí, to je normální chování. Jaký máte systém? Nefunguje ani tohle?
Xfantasy (184)|22.4.2010 06:53
HD Tweak by měl fungovat. Nastavit odpojení a restartovat by mělo pomoct...
fretak (265)|22.4.2010 07:33
Ja mam ten posledni od HTC - WM 6.5 a Sense 2.5

Advanced Configuration Tools z nejakeho duvodu funguje tak, ze kdyz v pokrocilem nastaveni zatrhnu "Disconnect After" a tam treba 30 sekund, tak se to neodpoji. Nicmene se to odpoji, jakmile zmacnku cerveneho telefonu pro navrat na today. To mi kdysi vyhovovalo, nicmene ted uz ne :)

Edit: HD Tweak nefunguje, nastaveno odpojeni na 10s, prohlizec ukonceni, spojeni porad aktivni :(
DD_ (331)|22.4.2010 09:41
Tohle uz se tu resilo nekolikrat jak kolem D2 tak kolem HD2. Standartni utility nefunguji.
Reseni je tady:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35363&fi=70&temp=xxx#post-343606

Jmenuje se to DHR Bandswitch 2.8
fretak (265)|22.4.2010 11:14
DHR Bandswitch 2.8 je presne to, co jsem hledal, dikes.

To forum jsem cetl, ale zrovna tuhle sekci jsem nejak jen prelitnul...

EDIT: chci se zeptat - o kolik klesne spotreba, kdyz je spojeni neustale aktivni. Jeden znamy mi tvrdi, ze je to nerozpoznatelne, coz se mi ale vubec nezda. To je neco jako zapnute a sparovane BT - zapnute zere mnohem vice energie (i kdyz se nic neprenasi) nez kdyz je vypnute.
schimi (65)|22.4.2010 12:42
Teď jsem to vyzkoušel, nastavil jsem automatické odpojení datového spojení pomocí prográmku TD2 Tools3 (PR2) a po několika vteřinách po uskutečnění spojení se spojení samo ukončí... budu sledovat jestli má vliv na baterku, jestli naopak časté navazování spojení není energeticky náročnější....
fretak (265)|22.4.2010 14:46
Uz jsem se zbavil starych advanced tool a hd tweak a nainstaloval ten TD2 Tools3 (PR2) :))
DD_ (331)|22.4.2010 15:47
Hm tak jsem to taky nainstaloval a po rebootu mi zacal Diamond hlasit Error in services.exe :o(.
Po odinstalu to zase zmizelo. Netusim co se mu nelibi kdyz to mam nainstalovane.

DD
fretak (265)|22.4.2010 17:20
Kua. Ja prvne nainstaloval ten DHR Bandswitch 2.8, zdalo se, ze je vse ok. Pak jsem nainstaloval ten balicek pro Diamonda a po par hodinach zjistil, ze se to zase neodpojuje. A ted nevim, co s tim :( Vyzkousel jsem snad vsechny kombinace :(