Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Energy ROM

adamis_ce4you (68)|16.4.2010 22:31
Zdravím všechny. Používá tu někdo Energy ROMku?? Rád bych s někým pokecal o zkušenostech, tipech a tricích atp...
weszter (231)|18.4.2010 19:30
již mnoho měsíců vpodstatě pouze energy romky... všechny možné, včera jsem flashoval po dost dlouhé době... asi po měsíci :) tohle
Energy.RAPHAEL.23557.Sense2.5.Cookie.HomeTab.Apr.17
a zatím bez záseku... pěkná, rychlá, ale nejsem zvyklý na HTC prostředí, používal jsem spb mobile shell, tak se s tím teprve učím... něco mi u ní nesedí se zamykáním a odmykáním, chvílemi mi blblo podsvětlení a je jen windowsovský ovladač hlasitosti (ne HTC volume - ten se kouše s dpadem), ale vše co potřebuji je uvnitř a rychlost je fantastická. uvidíme co výdrž - zítra se mnou vyrazí na běžný pracovní den, tak jí dám trochu "pokouřit" naostro, napíšu zkušenosti. zatím je rychlá a hezká, jestli se ji naučím ovládat, zdrží se aspoň týden :)
gtz (37)|19.4.2010 15:10
Naposledy jsem používal build 23527 s Sense 2.1 , zkoušel jsem buildy na Sense 2.5, ale někdy to prostě nebylo k vydržení - rychlost ... pokud jsem plně synchronizoval své kontakty firemní i pracovní cca něco kolem 1000 tak s Raf nějak začal cukat. Někdy byly problémy i se SMS, pokud jsem to opomenul mazat tak celý systém se jako kdyby zasukoval.

Výdrž celkem normální , jak na MP3/MP4 , no nejvíce baterky žere Wifi a GPS. Se zepnutým GPS jsem měl problém projet Prahou na jednání a na cestě nazpět po Praze již baterky byly na 30%. Na toto snad jedině nabíječka do auta.

Nakonec jsem se vrátil k Titanum + SPB a rychlost je celkem rozumná. I když s Energy jsou nějaké problémy s PimBackupem ( po restore je lepší udělat soft-reset ), občas někdy se kousne ArkSwitch , .... ale jinak to jde.

Klávesnici používám Touch Keyboard ve spolupráci s Mobilnaut Sym. Zkoušel jsem i ten EzInput, ale s tím jsem měl nějaké problémy.
adamis_ce4you (68)|19.4.2010 23:10
Používám Energy.RAPHAEL.23557.Sense2.5.Cookie.HomeTab.Apr.17 a jsem velmi spokojen. Předchozí verze ze 14.Apr. měla nějaké domršené ovládání hlasitiosti - byl tam problém, že ovládací joystick nahoru/dolů ovládal hlasitost, ale to už je v poslední verzi OK. Jinak jsem zatím nenašel nějaký bug, prostě jak píšu, jsem spokojen!
@gtz - zkus klávesnici Finger Keyboard - je tam i jednoduše přepínatelná čeština...
gtz (37)|20.4.2010 15:07
Omluva, asi jsem to blbě napsal používám "FingerKeyb-2.1.408 VGA by Giannis86" , nějak jsem domotal názvy, používám to i na svém starém Hermesovi a v pohodě.

No čeština na hardwarové klávesnici to je jiná kapitola ...
weszter (231)|20.4.2010 22:03
no tak já měl taky Energy.RAPHAEL.23559.Sense2.5.Cookie.HomeTab.Apr.17, dnes flashuji Energy.RAPHAEL.23559.Sense2.5.Cookie.HomeTab.Apr.18
v 17 problémy s vytuhnutím tlf po zamknutí, nešly mi zapnout doručenky. Svižná, dobře se mi ovládá mými tlustými prsty (mám ruce jak lopaty), dost hladová. dlouho jsem používal energy půl roku starou romku bez manily se SPB a vydržela dýl. bez autonabíječky nevydržím do tří odpoledne (dříve i do šesti večer). Asi nejrychlejší start GPS (ale fakt nevím, co mám za rádio, i když to je vlastně jedno, protože jsem ho flashoval jen jednou, tak porovnávám rychlost náběhu GPS s různými romkami a stejným rádiem) - do 40s vždy
nová verze 18 flashnuta před deseti minutami. do konce týdne ji proženu v terénu a zas napíšu...

mé běžné použití: v 7:00 ráno sundávám z nabíječky. Neustále na gprs datech - outlook, denně cca 1h telefonování, cca 3x SMS, cca 1h browser, cca 3MB maily, cca 1h navigace tomtom. kolem jedný odpoledne cca 20minut nabíjení v autě, pak vydrží tak do tří do čtyř, pak začíná hulákat "low battery" a v šest je posmrti... baterie je 2 roky stará (to musím dodat, telefon mám fakt dlouho)
gtz (37)|20.4.2010 23:27
No já jsem onehdy ráno odjížděl s 100% nabitým rafem, někde na benzince jsem zapnul wifi , abych si přečetl co se dělo nového , pak navigace ( průjezd městem kde to neznám), ve firmě kam jsem jel jsem udělal pár poznámek a pár fotek a nazpáteční cestě již řval "low-battery".

Ale energy vydrží o něco déle než Tael, ale fakt je, že Sense žere více než Titanum.
Kombinace BT+GPS je také celkem smrtící kombinace bez nabíječky.
weszter (231)|21.4.2010 06:51
tak vážení, nefungují doručenky na sms, když využívám editor HTC. v záložce kontakty tapnu na osobu, vyberu psát zprávy a otevře to takový Sense editor. a doručenka nepřijde.
NaTuRaL_ce4you (170)|21.4.2010 11:14
toho jsem si taky vsiml uz v minule verzi, ale u rom TAEL - ztoho duvodu pouzivam classic sms
gtz (37)|21.4.2010 18:04
[quote=weszter]tak vážení, nefungují doručenky na sms, když využívám editor HTC. v záložce kontakty tapnu na osobu, vyberu psát zprávy a otevře to takový Sense editor. a doručenka nepřijde.[/quote]

No já jsem to v Energy v options neměl vůbec, musel jsem to nastavit na ON přes Advanced config. a funguje to.
Poslední build sense 2.5 , rádio mám prozatím oficiální. :)

- v Advanced Configu jsou tam dvě volby na delivery a obě fungují v pohodě, toto nastavení je staré a muselo se používat i u neofiko rom pro HTC Hermes.

ještě doplním, že lze to udělat i v HD tweaku hdtweak
weszter (231)|21.4.2010 18:38
jo, to jo, v adv. conf. to nastavím, ale pořád mi chodí jen doručenky zpráv zaslaných pouze aplikací tMail (nebo jakxetovlastně jmenuje), prostě pokud si otevřu klasický zprávy, dám nový, pošlu, doručenka přijde. pokud to pošlu ze Sense rozhraní - vyberu kontakt, zvolím send sms, napišu sms, pošlu, a nic. :(
Jinak romka je fakt brutálně rychlá, ještě mi nevytuhla, dobře se chytá gps a nemusím do ní skoro nic doinstalovávat. jen si nějak nemůžu zvyknout na to sense... asi se podívám po nějaké vybavené romce bez rozhraní a půjdu zpátky na spb. Nějak si ve svým věku nepotrpím na "krásy" a animace, ale na jednoduchost a ovládání mými oteklými kopýtky :)

mimochodem, ten cookies home je moc fajn, na Lockscreenu to je jedna báseň, ale to "lepší" zamykátko, který se spouští tou ikonkou vpravo skoro nahoře na homescreenu prostě nezamknu bez stylusu, a to je fakt vopruz!
nevím, možná jsem poleno nešikovný, možná je na to shortcut, ale mně se ho nepovedlo najít. Popravdě po šesti letech používání WM už mi nejde o srandičky, ale o spolehlivou, rychlou mobilní práci v terénu. Preferuji přehlednost a jednoduchost... Používám TT7, nějaký soft pro geocaching, maily, agendu, "baterku", browser, IM, rss a office. nepotřebuju rádio, mp3, mp4 ani mp5 ani facebook a na dlouhé večery si vystačím s "Bubbles" :)

sorry za mé dlouhé referáty, prostě jen názor uživatele, který s tím pracuje...
gtz (37)|21.4.2010 21:05
No já jsem to zkoušel podobně, obojí cestou a přes klasickou - nová SMS pak doručenka došla, pokud jsem to dělal přes kontakty poslat sms pak doručenka došla v jednom 3 pokusů ( posílal jsem kamarádovi nastavení pro Linux tak se to šiklo a mohl jsem to testnout). Netuším proč to došlo jen jednou. No ale i tak zatím je to celkem slušná rom.

Rádio mám klasické, prozatím jsem neflashoval na novější, stále jsem u 1.11.25.01 a pohoda. Sice rádio mám s Rilphone, ale snad to zase tak moc nemění.

No TT je celkem hodně dobrý, ale uvažuji o změně na Navigon - lepší prostředí i grafika. No malé problémy jsou s dosahem na Wifi, věšinou se musím nacpat na střed ... žádné max. battery, ale to je problém všech HTC (dělá mi to jak Hermes tak i TouchPro ), přitom dceřina Nokia to chytá na pohodu s plným kotlem a já mám 2 čárky.

Synchronizace BT-Visty to je také celkem dílko, někdy se zadaří někdy zase ne, kabel USB je vždy značka ideál.
gtz (37)|21.4.2010 21:05
EDIT: omlouvám se, ale nevím jakým způsobem se příspěvěk replikoval 2x :)
weszter (231)|22.4.2010 00:29
baterka! to je to, co mě asi překvapuje nejvíce... nevydrží... romka je hladová až nebezpečně, bojím se, že mi to zítra (podle hodin vlastně už dnes) v jičíně (jedu tam služebně) chcípne už odpoledne...
musím ještě poznamenat jednu drobnost. mívám ve zvyku nechávat ho v autě na nabíječce, když mám jednání. Moje nové služební auto nenabíjí, když neběží motor. toto je rozdíl od mého staršího auta (shodou okolností jsem vyměnil auto i romku přibližně zároveň), které nabíjelo i zaparkované. Možná mám přehnané mínění o výdrži předchozí romky (taky energy, ale půl roku zpět) z tohoto důvodu...
omlouvám se, ale dřív mi to nedošlo...
mimochodem, včera ráno nabito, průměrný provoz jako obvykle, o půl jedný chcípnul nadobro. od 21:00 řval že battery critical... víc jak den z toho nevyždímu...

můj služební telefon je MDA Vario IV (nebo jak toho raphaela značí t-mobile - prostě stejný přístroj v kulatějším pouzdře - original T-Mobile růžová rom) při přibližně stejném používání vydrží cca 2x tak dlouho... do něj nemohu zasahovat, ale rozdíl ve výdrži je neuvěřitelný... oládání je ovšem pakárna...
gtz (37)|22.4.2010 15:44
To dělá spousta aut, že po vypnutí klíčku se vypne i zapalovač. No já bych si to ani nelajznul nechat PDA v autě, kolega jel na jednání někam do Pardubic a někdo mu udělal díru do skla jen kvůli držáku na Garmina.

No Energy rom a sense a baterka je něco fakt šíleného ... dnes jsem ráno jel do Brna s 100% , zkoušel jsem novou verzi GPS Compasu i novou verzi offline navigace NaviComputer ( snad jen 20 min. ) párkrát jsem se přes GPRS podíval zda nemám něco v mailu a baterka byla na 70%.

Uvažuji jen kvůli tady tomu o přechodu a nějakou jinou ( asi s WM61 ), které méně žerou. TM jak píšete má standardní romku od HTC jen s nějakou customizací. Originál WM6.1 držel celkem dva dny podobného použití ( ale s nutným doinstalováním ostatních věcí )

Sice používám WM již celkem dlouho ( IPAQ, MPX 200 apod. ) tak jsem zkoušel i nějaký Linux do něj, a rychle jsem se vrátil k WM.
Nefunguje toho tam spousta a baterku to žere více než Energy.
weszter (231)|22.4.2010 18:06
dobrý... jsem pardubák... asi si nechám ušít sako s více kapsičkami... chodit se dvěma stejnými tlf na jednání je hnus, kor když jsou to takový cihly... já to prostě v tom autě nechat musím...
gtz (37)|22.4.2010 18:25
No někdy je to lepší strčit to někam do palubky, a zvlášť v dnešní blbé době. Já tahám sebou na jednání NTB + firemní E66 a Touchpro mám v kapse brašny. Nechci ty pochybná individua nějak lákat. Před xxx lety mi někdo na parkovišti na D1 - někde u jIhlavy udělal díru do okna a Jornada 720 byla fuč.

No, ale uvažuji ,že udělám flash na nějakou verzi Titanum, udělal jsem nějaké dva-tři hovory, poslal jsem 2 SMS a mám baterku na 33%. Třeba to Titanum bude míň žrát baterku. Ale zase celkově od Energy se mi moc nechce jít i hlavně kvůli fixu na GPS ( ten je celkem hodně rychlý i bez QuickGPS ). Tael i Captain na tom jsou s baterkou stejně.

No to je i tím, že Sense 2.5 je pro stroje s větším Cpu a ne na to naše Cpu.
weszter (231)|22.4.2010 20:19
no vážení, jdu flashovat něco bez manily, bez sense. půjdeme na to opět se starým dobrým SPB... a teď co vybrat? bez sense toho už moc není... :(
korps (134)|22.4.2010 22:01
Mozes pockat na TAEL-a ak chces WM6.5(slubil do konca tyzdna) ak chces WM6.1 tak niekde vo vlakne o ROM som daval odkaz
gtz (37)|22.4.2010 22:36
[quote=weszter]no vážení, jdu flashovat něco bez manily, bez sense. půjdeme na to opět se starým dobrým SPB... a teď co vybrat? bez sense toho už moc není... :([/quote]
asi zase Energy Titanum verzi .. snad budou baterky lepší .. nebo pak 6.1

zigzag (226)|6.5.2010 09:05
poslední Energy (používám jen Titanium) maj s baterkou fakt asi problém nebo nevim. večer vypnu mobil, ráno zapnu a dycky je různě velkej "kus" baterky fuč. dneska to ještě šlo, večer 47%, ráno 34%, ale jindy je to i víc. moc se mi od Energy nechce, ale asi zkusim TAEL.
weszter (231)|6.5.2010 18:35
mám podobné zkušenosti s energy romkama.výdrž celkem nic moc, ale spíš mě štvalo "skokové" ubývání baterie. když si dám stáhnout zprávy do rss čtečky, mám třeba 75%. tlf se připojí přes gprs, stáhnu zprávy a šup - 62%. horší je to když je kapacita víc dole: začnu psát sms, mám 32%, pošlu, přijde doručenka a jsem na 8% a řve. a řvát vydrží ještě čtyři hodiny, než chcípne.
přijde mi to měření celkem nevychytaný. že energy romky jsou hladový, to vím už dlouho, ale naučil jsem se nespoléhat na ukazatele baterie ale na zkušenost a odhad... mně když ukazuje 60% ještě ve tři odpoledne, znamená to, že po další "akci" (třeba stáhnutí mailu a otevření PDFka) přijdu skokem min o 20% kapacity... prostě na to nespoléhám...
korps (134)|6.5.2010 20:00
mozno treba kupit novu baterku:) Ja som si kupil cez ebay za 3dolare a vydrz mi poskocila o den.
zigzag (226)|7.5.2010 09:03
to tvé "skokové ubývání" nejspíš vysvětluje ta má vybití i ve vyplém stavu
martin_m_ce4you (200)|15.5.2010 14:05
zdravím pánové,
1) nevšiml si někdo z zás podivného zmenšení písma v nových romkách? momentálně mám Energy.RAPHAEL.21903.Titanium.May.10, předtím jsem měl Energy.RAPHAEL.21895.Titanium.Mar.10. v té nové romce se mě strašně zmenšilo písmo a nevím jak to dát do původních stavu. viz obrázky (první je starší romka s normálním písmem a druhý je nejnovší romka s malým písmem):

zkoušel jsem změnit i start-settings-system-screen-text size na larger, ale písmo zůstalo stejně malé. špatně se to takové malé čte.
2) při psaní sms, se mě ve starších romkách "pole s textem" automaticky zvětšovalo podle toho, kolik řádků jsem napsal. ale tady v nejnovší romce jsou to pořád dva řádky a je nutné se posouvat šipkou nahoru a dolů ,( je to pěkně otravné. bude to způsobeno asi novým gui pro práci se sms. neví někdo, jak to dostat do původního stavu?

děkuji za jakoukoli radu.
martin_m_ce4you (200)|15.5.2010 14:06
-- smazat --
weszter (231)|16.5.2010 19:39
dle mého názoru to jde nastavit - vypadá to, že používáš spb diary, nebo spb plus - už se v tom nevyznám, uz to dlouho nepouzivam, ale myslim ze to jde nastavit v ramci SPB aplikace...
martin_m_ce4you (200)|16.5.2010 19:53
ale pokud si všimneš, tak je změněna i velikost nápisu "start" a dalších systémových textů, které nejsou nijak závislé na aplikacích třetích stran. další věc je, že nastavení aplikací (spb pocket plus (záložky)) bylo exportováno z minulých romek a v nové romce importováno. takže tím to nebude. tohle bude záležitost romky, ale co s tím.. to nevím ,(
korps (134)|18.5.2010 09:31
Myslim ze v Energy sa menil font pisma. Takze asi ten bude treba zmenit. Niekde bol nato program.
jambo (26)|18.5.2010 10:28
zkus se podívat tady link
je tam tahoma font restore, ale bůch ví jestli je to i ono...
martin_m_ce4you (200)|19.5.2010 10:46
o tomhle cabu už jsem věděl, ale nevěděl jsem co to je a nechtěl jsem to strkat do zařízení, nakonec mi to nedalo a riskl jsem to a vyšlo to :D písmo je zase "jak za starých časů". dík dík.
adamis_ce4you (68)|20.5.2010 08:39
Po delší době se opět ozývám. Čtu tady samé nářky na výdrž baterie kvůli stahování přes GPRS. Já mám na telefonu stále zapnuté GPRS, protože používám Microsoft Exchange, synchronizace každých 5 minut, stahování počasí každých 15 minut a nemám problém - telefon jde každý večer na nabíječku, ráno v 7 odpojím a potom normální provoz - volám celý den a večer mám tak 20-25%. Bylo to podobné u HTC TP a teď mám HD2 a téměř stejný...
Spíš stále řeším jiný problém - na Touch Pro jsem to měl už vychytaný, ale s touhle HD2kou neskutečně zápasím. Jde o to, že pokud mám telefon v kapse nebo v pouzdře a v autě mi někdo zavolá, tak přes HF Parrota vezmu hovor a v kapse se mi vesele mačkají tlačítka hlasitosti a vytáčím další hovor aniž chci.
V TP jsem měl AE Button 2.6.6.2 a přemapoval jsem Volume tlačítka na "posun nahoru a dolů", když jsem měl otevřený dokument nebo jsem byl na webu. OK - u HD2 je problém, že v uvařených ROMkách EAB nefunguje na Volume tačítka. (V origo ROM to jde, to znamená, že chyba je v ROMce). Bohužel s Energy ROMkou se nesnáší ani Pocket Shield ani VOLUMEX, prostě už víc jak týden jsem nenašel kombinaci, která by fungovala...
zvady (6)|11.8.2010 07:42
[color=red]???[/color]
zvady (6)|11.8.2010 07:44
Ahojte kúpil som včera HTC touch pro s energy rom a hrabal som sa dade v nastaveniach a robí mi to, že ked stalčim tlačítko OK (v pravom dolnom rohu) alebo ikonku windows (v lavom dolnom rohu) telefom jemne zavybruje... Dá sa to odstrániť? Je to niekde v nastaveniach?
Inak vybruje to aj ked stláčam čísla na klávesnici pri vytáčaní.
PS: niesom začiatočník - mám ja Diamond s 6,1 ROM ale toto ma prekvapilo
Egon_ce4you (23)|12.8.2010 09:35
Zkus: Seting -> System -> Touch options -> zruš zaškrtnutí políčka ...
zvady (6)|12.8.2010 11:51
Nemám tam fajočku ale zistil som, že to robí vtedy ked podržím stylus na tyh tlačítkach - skuste to nieko
zvady (6)|12.8.2010 13:34
laická otázka: Ako upraviť aby ikony neboli 4 vedla seba ale len tri napr.
zigzag (226)|16.9.2010 12:58
mi vysvětlete proč někdy vytočim kontakt rychlou volbou a někdy ne!?

Egon_ce4you (23)|17.9.2010 09:57
tak z5, chová se to velmi nepředvídatelně
Hned po resrtartu, to běhá tak jak má: vybírá z celého adresáře.
Po nějaké době/spuštění SW to začne zlobit.
U mě takto: přestane fungovat výběr z celého adresáře a funguje jen výběr ze seznamu volaných/volajících a čísel speed dial.
Zatím jsem nezjistil, co je toho příčinou.
igor.sk (16)|19.9.2010 11:33
....ale všetko sa správa predvídateľne. Je to spôsobené tým, že posledné telefonované číslo alebo kontakt zo zoznamu Ti ponúka prednostne. To znamená, ak Ty vyklepeš 2326, ponúkne najprv Adam, ale Ty spravíš chybu a neklepneš na Adam, ale na TALK a Tým zvolíš číslo. Samozrejme to okamžite zrušíš, lebo nechceš volať skrátené číslo. Ako by si vytočil číslo 2326 / trebárs kôli akejkoľvek súťaži, alebo operátorovi /. Druhý krát opakuješ 2326, voláš ADAM ale Tebe to ponúkne po posledné volané číslo. :bulb:
Kapiš to :?:
Egon...skúšal si ísť šípkou dolu, alebo zakrúžiť okolo stredného tlačítka potvrdenia? Tam je skovaný zbytok / keď sa sková klávesnica /.
zigzag (226)|20.9.2010 13:32
igor.sk: díky za vysvětlení
Egon_ce4you (23)|27.9.2010 16:29
2 igor.sk: U mě to bylo tím, že jsem měl: Menu -> View ->Speed Dial. :sarcastic:
Už to maká jak má. :yes:
igor.sk (16)|27.9.2010 17:37
Som rád, že som pomohol, aj keď maličkosťou.
zigzag (226)|22.11.2010 09:55
tak i Energy.RAPHAEL.21916.Sense2.5.Cookie.Nov.15 jde po 14 dnech pryč. vůbec nemám přehled o nabití baterky. přestože jsem několikrát zkoušel vybít, nabít na 100% ve vypnutém stavu, indikátor se nezmátořil a dycky zamrzl na nějaké hodnotě a když se resetnul tp, tak sem se třeba z 80% dostal na 2%
igor.sk (16)|22.11.2010 17:50
Ja som sense zavrhol dosť rýchlo. Preto používam Titian, SPB Pocket plus, SPB Diary, Meniny a české meteo. Aj keď ma chytila slina na sense, najviac po 10 dňoch som sa vrátil k "mojim" odskúšaným.:bulb:
zigzag (226)|23.11.2010 14:54
taky sem dřív používal jen Titanium (líbí se mi jak je to jiný), ale pak sem si na Sense zvykl. problém s baterkou byl ale podle mne jinde. teď jsem přešel na stable build od TAEL a ukazatel baterky fachá jak má .)