Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výběr (označení) textu stylusem

Jaroslav Sedlacek (5)|16.4.2010 11:40
Jsem delší dobu uživatelem Windows mobile (dříve verze 5.0), nyní mám nově HTC Touch Pro 2 s WM 6.5. Zjistil jsem, že v tomto zařízení nejde provádět výběr textu stylusem jako to bylo dříve. Pokud mám otevřený dokument ve wordu (delší než obrazovka), nebo píši zprávu SMS, tak nemohu stylusem označit část textu. Tato situace u mne vzbudila poměrně značnou frustraci z tohoto zařízení (nebo verze systému...). Vždy když položím stylus na displej a posouvám s ním, tak se posouvá text. Nikde v menu (ani přidržením stylusu ani v menu v pravo dole) jsem nenalezl způsob jak toto chování změnit. Je zde pouze volba Select all. Dvojklikem stylusu se označí slovo, trojklikem odstavec. Ale jak označit požadovanou část textu?

Zkusil jsem ROM 2.07.401.1, 1.86.401.1, a to jak s češtinou tak i bez ...
NaTuRaL_ce4you (170)|16.4.2010 12:08
podrz stylus na DISP. odkud chces kopirovat - vyber MAKE SELECTION a pak si oznac co potrebujes - melo by to ouplne stacit
Jaroslav Sedlacek (5)|16.4.2010 13:53
Já jsem si myslel, že budu vypadat jako úplný amatér. To jsem zkusil, bohužel zobrazené menu obsahuje následující položky:
=Paste
Select All
Font..
Paragraph...
=Increase Indent
=Decrease Indent
Spelling
Insert Date

Ty co jsem označil = tak jsou šedivé, že nejdou aktuálně vybrat. Věřte mi prosím, že jiné položky menu tam nejsou. Select All dělá to co píše, to znamená že vybere celý dokument ...
Dad_ce4you (17)|18.4.2010 00:51
Ahoj,
taky jsem nevěřil jak jednoduchá věc se dá dělat složitě...
Najedeš na SMS ikonu, klikneš a zobrazena je poslední příchozí SMSka.
Klikneš (vlevo dole) "Další" a vyjede ti seznam SMSek.
Klikneš na tu co jsi vybral a máš texty SMS od jednoho uživatele.
Podržíš stylus na jednom místě, udělá kolečko a hodí "menu"..
Provést výběr .. klikneš a označíš tak jak to znáš.. přidržíš stylus na označeném a dáš třeba kopírovat...
Snad ti to pomohlo .. Dad
Jaroslav Sedlacek (5)|18.4.2010 13:49
Ano, tohle s ROm 1.8 funguje. Ale jak ve wordu? To jej nikdo nepoužívá nebo to v něm nepotřebuje?
libor_m (1026)|19.4.2010 14:17
Podržíš prst na textu chvíli, než se zobrazí ikona [T] a potom zvolíš text. pustíš, znovu podržíš na vybraném textu a pak zvolíš z menu, co s tím chceš dělat, třeba Cut.
Jaroslav Sedlacek (5)|19.4.2010 20:25
Bohužel mne to we wordu nefunguje. Když podržím stylus (nebo prst), tak se nikde žádná ikona t neobjeví. Když jej držím o chvilku déle, udělá se kolem něj klasické kolečko z teček a pak se objeví menu. Menu obsahuje položky, které jsem již popsal výše. Na jakém HW modelu a verzi software se objevuje ta ikonka t a kde se má objevit?
Jaroslav Sedlacek (5)|19.4.2010 20:29
Tak už jsem na to přišel. Vyzkoušel jsem to teď ještě znova, je nutné podržet stylus až se začne dělat "kolečko z teček" a pak táhnout stylusem. Tím se text označí. Nesmí se ale držet tak dlouho, aby se kolečko dodělalo, pak se objeví menu a je po výběru ... Díky za radu s ikonou [T], je to v podstat2 tak, ale u mne se nikde žádná taková ikona neobjevuje, nebo jsem nepochopil ten odkaz na ni ... :-)