Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mam vírus v PC alebo v mobile?

pdq (380)|9.4.2010 12:22
Stale ked si pripojim mobil kablom s notbukom mi antivirak v PC nahlasi virus Win 32:Trojan-gen. Co to prosim vas je? Uz ma to otravuje asi mesiac a kazdy den.
Dik.
Doplnim ze mi to hlasi ze toma nieco spolocne z aplikaciou Facebook_password.exe

Nechapem co sa deje.
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2010 13:36
link - že by to bylo toto?
Pavel Koza (4761)|9.4.2010 13:38
...a ta aplikace Facebook_password.exe je pro PDA nebo PC? A co dela? Instaloval jste si ji zamerne?
pdq (380)|9.4.2010 14:40
priatelka sa priznala, ze stiahla nejaky facebook_password exe. co mala v mailu v notbuku. Bol to ale podvodny mail.To som zistil z inych diskusii.Je ale zaujimave, ze mi ani antiviraky ani antispyware nenasli ziadne potvory v PC.Ale akonahle pripojim kablom HTC touch 3G s notbukom zacnu mi naskakovat hlasky o tomto trojane.Naraz na mna vyskocia tri az sest stejnych hlasok o tomto trojane a nasledne ich umietni do truhly.
Na HTC som si akurat instaloval mobilny Facebook.Ten som ale odinstaloval uz.A PDA som prefiltroval mobilnym Esetom.A nic.
Takze ani PC antivirak a ani PDA antivirak mi nic nehlasia ale pri spojeni mi to hadze hlasku trojana.
Je zvlastne, ze sa trojan objavy az po sparovani mobil-notbuk.Inak o tom trojane ani neviem...
Skusim resetovat mobil a uvidime.
A nie je to ten virus z tej novej hry.Nic take som nestahoval.
pdq (380)|14.4.2010 16:10
Takze...ten mail bol otvoreny v mobile..Ako priloha bol ZIP subor ktory v sebe obsahoval Trojana.Len co mi nejde do hlavy, je ze sa trojan usadil v mobile.To som nepredpokladal, vzhladom na OS mobilu -Windows Mobile 6.1.
Zeby fakt virusy uz napadali aj mobily?
Inak po odstraneni vsetkeho v mobile co malo spolocneho s Facebookm a tym ZIP-om som zmazal.A je klud.Uz ziadne hlasky, po pripojeni mobilu k PC.
zivan (615)|14.4.2010 16:32
Jen spekulace, jak by to mohlo byt...na notebooku ten antivir nedetekoval problem v tom stahnutem exe souboru. Nebyl ten telefon pripojeny jako USB Mass Storage? Po spusteni na notebooku ten programek mohl pro lepsi sireni nakopirovat trojana na vsechny pripojene flash disky, tedy i na kartu telefonu. Pak probehla aktualizace nebo toho trojana uz antivir detekoval a po dalsim pripojeni uz rval, ze je tam vir.