Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

POZOR na CTCursors .NET 1.0

Erikt68i (266)|12.8.2004 08:13
Na PDA Acer n10 + WM2003 + Sunnysoft čeština InterWrite Pro 8.4 dojde při použití programu ke zkolabování češtiny!! Ne při instalaci programu, ale při vlastním použití tj. při zavedení jiné pohyblivé ikonky z nabídky. Dojde totiž k přepsání knihovny smnidrv.dll!!
Při pokusech přeinstalovat poškozenou češtinu se InterWrite brání s tím, že inkriminovaná knihovna je v použití a instalace nadále nepokračuje!! Knihovna standardně umístěná v adresáři WINDOWS se nedá smazat i když jsou všechna nastavení InterWrite vypnuta včetně programu INTERNAT ve start menu! Mě se osvědčilo inkriminovanou knihovnu přejmenovat (aaa.bb) kupodivu to jde (používám TotalCommander) a pak instalace proběhla OK. Po následném soft resetu jde i přejmenovaný soubor smazat bez problémů. Toto několikrát ověřeno na vlastní kůži.
Možná to bude zlobit obecně, tj. kombinace WM2003 + InterWrite 8.4 i na jiných typech PDA.

Pozn. Před nedávnem jsem se v diskuzi na téma první vir na PDA zmínil o tom, že se množí případy mazání dll knihovny jiným programem a tím znefunkčnění původního programu. Zde je ukázka.
Butch_ce4you (73)|12.8.2004 08:29
Používám s MDA II a češtinou od Moravie - bez problému.
Wuffi (1599)|12.8.2004 09:55
DPII + Leng taktez naprosto bez problemu...
eXEden_ce4you (811)|12.8.2004 09:57
[QUOTE="Wuffi"]DPII + Leng taktez naprosto bez problemu...[/QUOTE]
[QUOTE="Butch"]Používám s MDA II a češtinou od Moravie - bez problému.[/QUOTE]
Myslím, že je to problém pouze SS Interwrite ;)
Kleid (213)|12.8.2004 11:53
Problem neni v cestine ale v nazvech souboru. Paradoxne pouziva program stejny nazev knihovny. Proto se zhrouti cestina. Jedna se o hlavni knihovnu lokalizace a pokud ji porusite je logicke ze prestane fungovat.

Soubory ktere jsou v pouziti lze smazat pokud je prejmenujete a nasledne smazete.

A poprosil bych Mr. eXDena o trosku min ironie :)
Wuffi (1599)|12.8.2004 12:02
Musim se eXEdena zastat - v jeho prispevku nevidim ani naznak ironie, myslel jsem ze bude ve smajliku, ale tam taky neni - normalni mrkajici smajlik...? Kde tedy je? Myslim ze eXEden pouze konstatoval fakt zrejmy uz z toho ze tu piseme ze s Lengem nam to tu chybu nedela, coz je ostatne opet konstatovani pravdiveho faktu a nevidim to jako narazku na SS ci InterWrite... :?:
Erikt68i (266)|12.8.2004 13:36
Díky za info a platí tato premisa opravdu obecně? Vzpomínám si, že kdysi dávno jsem se marně snažil soubor přejmenovat a nešlo to (možná že jsem tenkrát z nepozornosti/nezkušenosti šahal na soubor v ROMce)
[CODE]Soubory ktere jsou v pouziti lze smazat pokud je prejmenujete a nasledne smazete[/CODE]
eXEden_ce4you (811)|12.8.2004 13:50
[QUOTE="Kleid"]A poprosil bych Mr. eXDena o trosku min ironie :)[/QUOTE]
Mr. eXEden nebyl vůbec ironickej a jak už řekl Wuffi - zmiňovali tu LEng, tak jsem jen říkal, že je to ve spojitosti s SS Interwrite ;)
eXEden_ce4you (811)|12.8.2004 13:56
[QUOTE="Erikt68i"]Díky za info a platí tato premisa opravdu obecně? Vzpomínám si, že kdysi dávno jsem se marně snažil soubor přejmenovat a nešlo to (možná že jsem tenkrát z nepozornosti/nezkušenosti šahal na soubor v ROMce)[/QUOTE]
Myslím si, že platí. Nedávno jsem dělal to stejný ... DLL jsem nezkopíroval, nesmazal, ale po přejmenování v Total Commanderu, už najednou ano. Nevím sice, jak je vyřešeno sdílení a přístup k (používaným) souborům ve Windows Mobile, ale nepřijde mi to zrovna jako to správný chování ... Nicméně to funguje :yes:
Erikt68i (266)|12.8.2004 14:17
Bohužel v tomto případě to NEFUNGUJE?!:evil: Protože mě zbylo v práci trochu volného času pokusil jsem se přeinstalovat češtinu, - knihovna jde bez problémů přejmenovat ale ne smazat!!! TCommander napíše že soubory (1) nelze odstranit a konec. No nic, nezbyde než aplikovat již nacvičený postup - viz výše (mám už praxi :D )
Knihovna má nyní délku cca 20 kByte, zazálohoval jsem si jí a doma se na ní juknu - co že to v ní je. Porovnám s originální a dám zítra vědět.
Erikt68i (266)|13.8.2004 10:19
Podle slibu>
1. Knihovna smuidrv.dll není poškozena!! - není tedy na vině potíží!
2. Program CTCursors .NET jak již samotná koncovka napovídá je napsán v C#.NETa tedy používá knihovny systému WM2003.NET
3. TO BY MOHLO BÝT PŘÍČINOU PROBLÉMU. :(( Tvůrci InterWritu tvoří aplikaci pro jednotlivé typy PDA viz. jejich stránky, a asi používají v daném okamžiku standardní knihovny systému z ROMky (v mém případě Aceru jsou z roku 2003) ale nyní jsou již upgradnuté, viz Mrkvosoft a tyto knihovny asi použili autoři programu CTCursors.NET.
Takže nemá cenu se v tom dále hrabat, pokud tento program někomu pokazí češtinu, výše uvedeným postupem ji opraví a navolená ikonka stejně zůstává funkční. :?
Soudruh_ce4you (18)|15.11.2004 12:01
Hej \tak na MDA to možná jde, ale já si to nainstaloval na Asus A 620 BT , mám taky lokalizaci Inter write, a čestina je taky pryč,ale už jsem ten program poslal do Sunnysoftu,tak to snad nějak vyřesí..