Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s my location

greedyyy (104)|24.3.2010 08:24
Zdravim, hladal som ale moj porblem som nenasiel, takze sa spytam

Z nicoho nic mi prestala fungovat lokalizacia cez my location, prestalo mi stahovat pocasie, prestala mi fungovat lokalizacia cez google maps aplikaciu, ale problem je len v pripade cez pripojenie cez GSM modul.
akonahle sa pripojim cez WIFI vsetko ide, pocasie stiahne, gmaps ukazu poziciu s presnostou na 200 metrov.
ked vsak wifi vypnem a prpajam sa cez G H E, skratka cez providera (t-mobile SK), lokalizacia nefunguje.
gmaps pise ze vasa sucasna poloha he docasne nedostupna.
este raz nebavime sa o GPS, to funguje OK, bavime sa o tej googlackej lokalizacii pomocou BTS stanic.
bol som zvyknutu pouzivat Latitude, a teraz mi nefunguje.

mam romku NhatHoa TD2 WWE Rom Mar18 build 23549, vlastne po jej nahrati som zistil ze mi lokalizacia nejde, tak som downgradol na predchadzajucu a ani tam to nejde - pritom este 22.3. to pocasie stiahlo samo a latitude mi v historii bezalo.

je nejaka moznost ako to ozivit?
prokji (199)|24.3.2010 09:44
Podle toho,co píšete , bych to tipoval na problémy na straně providera - nezměnili konfiguraci datového připojení? Sám se s podobným problémem občas potýkám v Praze /vodafone/, stačí znovu načíst konfiguraci ze sítě /nastavení - připojení - nastavení připojení/. I když je fakt, že mě poskytovatel na změnu konfigurace upozorňuje vždycky SMS....
P.S.: Ještě je taky možnost,že je špatně nakonfigurovaná BTS - v Praze vím o dvou případech, kdy koordináty BTS indikují odvrácenou polokouli /-6 hodin/. ...
greedyyy (104)|24.3.2010 11:35
dvaka za odpoved je to tak.

problem nieje v telefone ale asi v nejakom upgrade BTS, nakolko pri opusteni petrzalky mi zase vsetko funguje OK.
po navrate do petrzalky znova problemy.
To mam s toho ze byvam aj robim na jednom mieste.
prokji (199)|24.3.2010 13:22
Tak bych se zkusil obrátit na providera , a't si to daj do pořádku - ze zákona i z mezinárodních telekomunikačních úmluv je to jejich povinnost/kdyby se cukali ,tak písemně a s kopií na telekomunikační úřad - u nás v česku je to ČTÚ - tedy ten,kdo jim udělil licenci/...
Termiter (147)|24.3.2010 13:51
Zdar, můžeš prosím prokji dodat více informací ohledně těch mezinárodních úmluv? Pokud vím, tak operátoři veřejně nikomu nesdělují kde mají jakou BTS. Google si je sám mapuje tím jak uživatelé používají GoogleMaps. Stejně tak to dělá s WiFi.
Pokud operátor změnil označení BTS v nějaké lokalitě, pak logicky nějakou dobu nebude lokalizace Googlu fungovat.
Jediné, co s tím můžeš udělat, je chodit po okolí se zapnutou GPS a GoogleMaps, aby si Google zaktualizoval databázi. ;)
prokji (199)|24.3.2010 15:24
V signálu každé BTS musí být standartizovanou formou obsažen údaj o geopoloze /souřadnice/ - právě tím se řídí všechny lokalizační systémy na světě/Googla nevyjímaje/ . Pokud tento údaj chybí , nebo je chybný , pak lokalizace není možná /eventuelně je chybná - viz mnou uváděný případ dvou BTS vodafonu v Praze poblíž nábřeží mezi stanicemi Staroměstská - Výtoň/. Tuto povinnost ukládají provozovatelům mobilních sítí národní zákony na základě doporučení ITU /mezinárodní telekomunikační unie - viz. VIKIpedia /a je ostatně dána i základní specifikací celulární sítě /MOTOROLA cca 1990!/ . Tato nutnost /souřadnice v signálu BTS/ je důležitá především z důvodu bezpečnosti /policie,záchranné složky.../, proto je její nedodržování posuzováno poměrně přísně a je v zájmu držitele licence uvést věci do pořádku...
P.S. Jinak jméno BTS si může zvolit poskytovatel jaké chce- třeba Pepovo hovénko .....
P.P.S. a pokud jde o úvodní příspěvek vlákna /nemožnost-byť dočasná- datových přenosů/, je to zase poškozování spotřebitele /neposkytnutí služby ve sjednané kvalitě a množství/,což je téma pro obchodní zákoník /firma/, eventuálně slovenskou obdobu ČOIky/koncový spotřebitel/ a iinformaci národnímu telekomunikačnímu úřadu /držitel neplní podmínky licence/....Těchto rizik je si zjevně můj provider dobře vědom a proto na změny upozorňuje své uživatele SMSkou - případně rozesílá rovnou "chytré"/konfigurační/ SMS...
Termiter (147)|25.3.2010 10:49
BTS neposílá žádné informace o své poloze. Jestliže tvrdíš opak, dej sem konkrétní odkaz na zákony či vyhlášky, které to operátorům ukládají jako povinnost. Obávám se však, že je nenajdeš, protože neexistují.

Na jakou změnu tě Vodafon upozornil SMS?
prokji (199)|25.3.2010 14:17
Pro bližší studium doporučuji začít třeba tady - LCS /lokalizační služby/ byly specifikovány v květnu 2000 /dokument TS 101 527/ a dále.. ANSI specifikace /dokument J-STD-036 / rozšíření fáze II / E 911/ zpřesňuje lokalizaci na 125 m /červen 2000 / atd. Plné znění těchto /a ostatních/ dokumentů sice nelze najít na netu /lze je zakoupit , což činit nehodlám , neboť nepřímé důkazy mi postačují/ , leč z jejich titulů lze logicky dovodit přítomnost lokalizačních informací v signálu sítí BTS . Ostatně není třeba chodit tak do hloubky - stačí se pouze zamyslet , na jakém to že principu mohou fungovat navigační programy pro "hloupé" telefony , nevybavené aníi GPS čipem, ani WiFinou....
P.S. V souvislosti s přestavbou sítě /na 3G/ ,která probíhá v letošním roce /viz TK Vodafonu zhruba září 2009/ mě už půl roku zasílá brána 997784 jednou týdně SMS s upozorněním na změnu nastavení datových služeb /od 7.4.2010/ , následovanou "chytrou" SMS , po jejímž uložení telefon zhloupne /implementuje nové nastavení , které ovšem zatím neplatí/ , takže manuálně načtu nastavení ze sítě a jede se dál. Smysl tohoto vodafoního snažení mi sice zatím uniká , je mi to však sympatičtější , než nesmyslné marketingové akce jiných operátorů /třeba kyslíkovy kachničky - dobij kredit a vylov si svoji odměnu=poloviční slevu na volání do USA mezi 02.40-03.00 ze soboty na neděli - to je osobní zkušenost švagrové , pro kterou to byl ten poslední impuls pro přechod k vodafonu/.
Termiter (147)|25.3.2010 15:09
Nemáš potřebné informace a vyvozuješ závěry z nadpisů. Pokud tobě stačí nepřímé důkazy, tak závěry z nich vyvozené nepředkládej veřejnosti jako fakta. Žádné lokalizační signály z BTS nejdou.

Zcela evidentně netušíš, jak funguje lokalizace u telefonů, které nemají GPS. Telefon přes datovou linku (GPRS, WiFi, ...) pošle informace o buňkách (CellID) které zrovna slyší. Zpět putuje informace o poloze. Takhle fungují třeba java GoogleMaps na "hloupých" telefonech. Stejným způsobem funguje i zjišťování polohy kvůli počasí v HTC. Berou to z databáze Googlu, kterou si Google sám udržuje.

Greed měl problém s tím, že v místě, kde se nacházel, jeho operátor změnil CellID vysílačů. To se občas dělá z různých důvodů. Dokud se umístění vysílačů nedostane do databáze Googlu, má prostě smůlu. Jakmile zapnul WiFi, počasí se mu rozjelo. Doufám že nechceš tvrdit, že v signálu WiFi jsou také lokalizační údaje a ČTÚ na to dohlíží a tvrdě postihuje všechny vlastníky domácích routerů, kteří to mají nastavené špatně. ;) Funguje to stejně jako v případě GSM. Google si udržuje databázi polohy WiFin. Každý, kdo má v GoogleMaps zapnutou GPS posílá Googlu informace o svojí poloze a CellID a WiFi, která jsou v doslechu. Na tomto základě si Google udržuje svou databázi.

Když Vodafone spustil 3G ve Strašnicích, taky mi přestalo fungovat počasí. Google prostě ty vysílače neznal. Stačilo se přepnout na 2G a už to jelo. Po několika dnech začaly GoogleMaps na 3G ukazovat polohu a počasí se rozjelo. V té oblasti se prostě prošlo pár lidí s GoogleMaps. Také jsem to dělal. :) Byla legrace pozorovat, jak se s časem lokalizace upřesňuje a modrá tečka stěhuje po mapě.

Když Google nemá CellID BTS v databázi, počasí pak nefunguje, prototže neví kde je. Když tam má špatný záznam, ukáže ti počasí v jiném městě než jsi.

S těma SMS, které stále dostáváš, je to jinak. Přechod na 3G neznamená, že ti operátor musí něco nastavit. 3G prostě na 3G telefonech funguje tak nějak samo. :)
Zřejmě se ti snaží nastavit APN na internet, ale nedopadne to dobře, tak to automat zkouší znovu a znovu. To je špatně. Zavolej si na zákaznickou linku, vysvětlí ti o co jde a pomůžou ti.
greedyyy (104)|26.3.2010 12:54
vdaka chlapy, za fundovanu odpoved.
necakal som ze sa dozviem aj zaujimave veci.
je super mat za sebopu taky support.
greedyyy (104)|30.3.2010 07:47
a predsa len jednu otazku este mam.
zistil som ze my location funguje obcas bez problemov ale iba ak niesom napr v petrzalke.
pokial som v petrzalke tak my location funguje len pokial sa pripojim cez WIFI.
a teraz pride ta zahada.
my location funguje aj cez GPRS (g,e,h) ale len v pripade ze bezi wifi (je zapnuty modul, a pritom nieje pripojena ziadna siet)
neviem ci je to zrozumitelen, ale akoby bolo nutne mat zapnuty modul wifi aj bez pripojenia k sieti, len wifi on, aby bolo mozne vyuzivat my location cez telefon.

riesilo sa to uz aj tu na fore, aj na xda, ale nikde som sa nedocital ci to ide opravit. vsade ludia rezignovali a my location pouzivaju s wifi -on

je mozne ze sa jedna o HW problem? ide o to ze my My Location fungovalo bez problemov a zarazu prestalo, a aj to len na urcitych miestach. inde to ide.

Termiter (147)|30.3.2010 08:20
Aby bylo možné používat "my location", tak musíš mít nějaké funkční připojení k internetu. Je jedno jestli přes GPRS, wifi, nebo třeba kabelem přes počítač.
Aby mohlo PDA Googlu poslat nějaké lokalizační informace, musí je někde získat. Při zapnutém GPRS posílá čísla bunek, které slyší. Při zapnutém wifi posílá mac adresy wifin, které slyší. Pokud Google ještě tyto buňky nebo wifiny nezmapoval, případně mu změnili jejich označení, nepošle zpět do PDA informaci o poloze, protože jí nezná.

Tento popis vysvětluje, proč se ti to chová tak jak se ti to chová.

Stejný případ teď zažívám v Praze na Starém Městě, protože tam VF spustil 3G.
greedyyy (104)|30.3.2010 09:41
vdaka za odpoved ale nevysvetluje to ten problem,
ide o to ze my location na urcitych miestach funguje len so zapnutym wifi modulom.

predstav si situaciu bezi ti gprs a my location nefunguje - v tomto pripade chapem tvoje vysvetlenie.
zapnem wifi, nikde v dosahu ziadna siet na ktoru sa mozme pripojit.
stale som pripojeny len cez gprs, len navyse vysiela wifi modul aj ked bez pripojenia.
my location zrazu zazrakom funguje.

ale si to uz necham tak. je to woodoo.


Termiter (147)|30.3.2010 09:53
Nemusí to být wifiny, na které se můžeš připojit. PDA stačí, kdž je slyší. Pokud v okolí nevidíš vůbec žádné wifiny, tak tam třeba jsou, ale mají skryté SSID, takže pro tebe nejsou vidět. Nemůže to být tak?
fofrnik (45)|16.11.2010 05:55
jen takovou drobnost, mám podobné problémy, dříve mi chodilo počasí na my location v poho podle měst v kterých jsem zrovna byl tzn. Most ukázalo Most, Jasenná na zlínsku ukázalo jasenná, nyní mi to nejde. Z ničeho nic přestalo fungovat, po té co jsem pročetl vaše příspěvky tak jsem řekl aha tak tady je problém někde u nich, ale zakoupil jsem manželce HTC WILDFIRE a tam to maká zcela bez problému at jsem kde sem ukazuje to jak má, tak kde je teď chyba. Nějaká rada? a jsem docela zvědavý jak mi toto vysvětlíte, na mém HTC mi na jasenné ukzuje zlínský a na manželky jasenná???????
fisik_ce4you (115)|16.11.2010 23:45
někdy nepochopíš, co se stalo a někdy se to prostě pos*re. Zkoušel si HR nebo jinou ROMku?
sikula05 (272)|17.11.2010 00:01
Manželka má stejného operátora? Resp. jste třeba na stejné wifině?
fofrnik (45)|17.11.2010 09:23
ano manželka měla stejného operátora Tmobile a připojovaly jsme se přes stejnou domácí síť wifi. doma mě to dříve ukazovalo normálně Most, nyní poslední dobou ani nevím jak dlouho se mi tam ukazuje ustí nad labem což je naše krajské město, po přečtení vašich článků zde jsem to pustil z hlavy v domění, že se jedná o problém u nich, ale po zakoupení telefonu HTC wildfire a zjištění že to tam chodí normálně jsem došel k závěru že bude problém někde v software. Používám jen originál WWM 6.5, jedině co jsem zkoušel byla ROM pro českej trh a ROM pro asisjskej, pač podle ser.čísla mého telefonu spadá pod singapore ale prostě jako mávnutím kouzelného proutku mi to najednou nechodí, nyní asi cca 14 dní používám síť Vodafone a také nic stale stejné. Jen taková drobnost když kouknu na počasí ustí nad labem které je standartně v lokaci je jiné než pro ustí které se mi zobrazuje pod my lokation

Já osobně si myslím že se my vyplo něco s oznámení o bunkách které je třeba ve standartních telefonech, tam když si to člověk pustí tak ví že je třeba v mostě nebo blízko některé obce, aspon tak to mam na obyč nokii ze zaměstnání
pylorus (42)|1.12.2010 22:02
Ahoj, nevite nekdo cim dosahnout vetsi podrobnosti / presnosti pri aktualizaci pocasi pomoci my location (klasicka Sense tabulka)? Stalo se mi totiz, ze v nekterych rom (vetsina) se mi stahne pocasi pouze pro neblizsi krajske mesto (v mem pripade Karlovy Vary). V nekolika ceskych ROMkach (vcetne ERZIKY) se mi ale zobrazi primo me domovske mesto. V cem je zakopan pes nevim. Mozna by stacily prepsat manila soubory z Erziky, ale nevim, ktere jsou pro pocasi smerodatne... :-( Upozornuji, ze jsem nikde nepridaval mesta manualne do databaze, ale vzdy vyuzil my location.

Diky Pylorus