Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: Jak zprovoznit MicroBook Reader

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

MicroBook Reader patri bezpochyby k nejlepsim aplikacim pro cteni elektronickych knih a jeho popularita stale roste, a to i zde, na CE4YOU, coz mne velmi tesi. S rostoucim poctem uzivatelu take roste pocet dotazu jak v MicroBooku zprovoznit cestinu. Dnes jsem byl temito dotazy primo zavalen a tak jsem se rozhodl napsat tento kraticky navod. Ten predpoklada ze mate MicroBook nainstalovan a spusten. Vzhled obrazovky se bude samozrejme lisit skin od skinu, ale symboly na ovladacich prvcich jsou stejne.

1. FONT

Pro spravne zobrazovani cestiny je samozrejme nutne mit na zarizeni patricny font. Ceske fonty muzete nalezt i na CE4YOU a to:

Verdana CZ
    Georgia CZ
    Tahoma CZ

Me se nejvice zamlouva Tahoma CZ, ale samozrejme zalezi jen na Vasem vkusu.
    Font nakopirujte do slozky "/Windows/Fonts/" na Vasem zarizeni.

2. Nastaveni fontu

V MicroBook Readeru ukazte na tlacitko pro zobrazeni menu a vyberte polozku "Options" (obrazek 1)
    Hned na prvni strance uvidite oddil "Fonts" a na jednom z radku seznam fontu. Za timto seznamem se nachazi modre kolecko s sipkou (obrazek 2). Kliknete na nej a zobrazi se seznam fontu dostupnych na zarizeni. Pokud jste soubor s fontem nakopirovali do spravne slozky, mel by se Vami pozadovany font nachazet v seznamu (obrazek3). Vyberte jej a svou volbu potvrdte. O radek vyse se nachazi radek ve kterem volite ostre ci vyhlazovane fonty. Zvolte "Sharp Fonts" (obrazek 4).

3. Nastaveni kodovani

I po spravnem zvoleni fontu MicroBook nebude prozatim zobrazovat fonty. Musite totiz nastavit spravne kodovani. Znovu se presunte do Options. Uzivatelum nejnovejsi verze MicroBooku je standardne zobrazovan pouze jednoduchy vyber nastaveni a musi se prepnout do rozsireneho modu. Staci se presunout na druhou stranku nastaveni a zvolit "Enter Advanced Mode" (obrazek 5). Pote musite najit polozku "Ignore or Map MS-DOS accented characters" (nenechte se zmast cislovanim stranek s nastavenim, to se muze lisit - napr. pri vetsim mnozstvi skinu) a zvolit "Ignore" (obrazek 6). Pokud si prejete uchovat nastaveni pro dalsi knihy, najdete oddil "Book" a zvolte "Save As PDB Defaults" (obrazek 7)...

A to je vse! Preji hezke zazitky ze cteni s MicroBook Readerem!

Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_1_9krF.jpg 
Zobrazení: 44 
Velikost: 33.9 KB 
ID: 363   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_2_H5f.jpg 
Zobrazení: 32 
Velikost: 17.4 KB 
ID: 364   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_3_LJP8.jpg 
Zobrazení: 33 
Velikost: 20.1 KB 
ID: 365   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_4_09Sx.jpg 
Zobrazení: 39 
Velikost: 17.7 KB 
ID: 366   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_5_g1nr.jpg 
Zobrazení: 39 
Velikost: 15.8 KB 
ID: 367   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_6_6Z8h.jpg 
Zobrazení: 37 
Velikost: 27.6 KB 
ID: 368   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023994_7_Q5qF.jpg 
Zobrazení: 38 
Velikost: 26.0 KB 
ID: 369  
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2002

Pochvala Wuffi :yes: :yes: :yes: :yes:
    Možná bylo lepší vydat to jako článek. V každém případě je to dobrá pomůcka, já jsem taky v začátcích "bojoval" aby se mi zobrazovala korektně čeština

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Diky

I kdyz jako clanek to asi nebude dobre vydat neb je to bez diakritiky... Taky jsem to psal celkem rychle tak tam nekde muzou byt chybky...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

No po dlouhé době mě něco zaujalo..) Používám Mobipocket a teď tedy nevím...) Jeden dotaz, pustím Microsoft Reader a hlásí to že není zaregistrovaný, co s tím? Kde registrovat? ((

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Citace Původně odesláno od Chuck
    No po dlouhé době mě něco zaujalo..) Používám Mobipocket a teď tedy nevím...) Jeden dotaz, pustím Microsoft Reader a hlásí to že není zaregistrovaný, co s tím? Kde registrovat? ((
    Hm urcite nemyslis MicroBook ale opravdu Microsoft Reader... Ten se nemusi registrovat, ale AKTIVOVAT abys mohl prohlizet knizky chranene autorskym zakonem. Aktivace se da provest na http://www.microsoft.com/reader - nekde by tam mel byt odkaz na aktivaci...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Přesně tak dík hnedle to zkusím..)))

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Chuck
    Přesně tak dík hnedle to zkusím..)))
    Zkoušej, zkoušej a až se Ti to povede, tak si postup zapamatuj. Já to zkoušel ještě na MDAI, někoplikrát, vždy bez úspěchu, takže na MDAII už jsem tuto aplikaci pouze ignoroval.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Mno ona se pokud se nemylim ta aktivace ale dela z PC se zarizenim v kolebce - nebyla chyba nekde tam, ipf(e)?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2002

MicroBook Reader = µBook

Skin PJE
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2002

Pismo:
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00024117_snap_8EAO.jpg 
Zobrazení: 38 
Velikost: 156.0 KB 
ID: 376  

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Mna by este zaujimalo, naco su tam bookmakry. Oznacim si text, dam ho ako bookmark ale dalej s bookmarkami neviem pracovat. Kde si ich vytiahnem, kde zistim, ake bookmakry mam nadefinovane? Dik

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Hombre:
    Mno omlouvam se za zkomoleni nazvu, jednak se priznam ze jsem nevedel jak napisu znak "mikro" a druhak jsem se bal ze se nekterym zobrazi spatne...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Pufo: staci tapnout na udaj o strankach a v zobrazivsim se menu vybrat "Annotations" - zobrazi se tam prehled bookmarku (BM), zvyrazneni (HL)...

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Wuffi
    Mno ona se pokud se nemylim ta aktivace ale dela z PC se zarizenim v kolebce - nebyla chyba nekde tam, ipf(e)?
    Tak jsem si MicrRead. pustil na MDAII a to samé - vyžaduje registraci. Ovšem žádná zmínka jak?, kde? a proč? Nápověda je nefunkční a celá aplikace budí dojem, že jen zabírá místo v paměti.
    Předvedu na školení.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2002

@Wuffi

Proc se omlouvas

µ mam na moji klavesnici pod ›Alt Gr+m‹ nebo ›Copy/Paste‹ z originalni µBook-www.stranky

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. MDA III jak zprovoznit?
    Od Thompson_ce4you v sekci HTC & klony
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 13-09-2008, 07:57
  2. Jak zprovoznit nefungujici IE
    Od jospo_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-04-2006, 20:31
  3. Jak zprovoznit AvantGO?