Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Automatické přepínání SMTP

JanAltman (162)|21.3.2010 20:44
Mám v Pocket OUTLOOKu několik mailových účtů (3x pracovní, osobní, od mobilního operátora, ...). Potřebuju vyřešit hromadné přepínání SMTP serveru pro všechny účty najednou, ideálně automaticky - podle způsobu připojení.

Vím, že některé mailové klienty toto umí, ale já kvůli integraci se Sense (HD2 s WM 6.5.3), spolupráci s Live! nechci opouštět klasický Outlook.

Naprosto nechápu, proč je SMTP server součástí nastavení účtu, když jde spíš o vlastnost operátora/providera.

Potřebují používat SMTP kabelového operátora, když jsem doma, SMTP O2 když jsem na chatě, SMTP T-Mobile když jsem v terénu, jiný SMTP když se přes WiFi připojím někde v hospodě či u klienta, atd...

Přeci nelze očekávat, že budu u všech mailových účtů měnit nastavení SMTP serveru několikrát za den!

Proč nelze SMTP server přiřadit k "připojením"? Jiný SMTP pro T-mobile.internet, jiný SMTP pro USB/ActiveSync připojení (ideálně s možností různého nastavení pro různá PC) a jiný SMTP pro každé SSID (pro každý WiFi hotspot).

Neexistuje nějaká aplikace, která by SMTP všem mailovým účtům takto automticky přepínala podle způsobu připojení k internetu?
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2010 22:55
Exchange server. Nebo něco na ten způsob.
Nerv (54)|22.3.2010 07:49
Jedině SMTP Manager for Pocket PC, ale úplně automatické to není: http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=2413