Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC ereader a české fonty

SG_ce4you (118)|21.3.2010 02:21
nedokázal by někdo přeložit tento program, nebo alespoň mu vnutit font s českými znaky?

http://www.xda-developers.com/windows-mobile/htc-ebook-reader-extracted-to-stand-alone-cab/
bjirka (380)|21.3.2010 08:39
No tam toho není co moc překládat, spíše se jedná o převod knih aby v nich zůstala diakritika. Něco je zde. Body (7), 8, 9, 81.
SG_ce4you (118)|21.3.2010 11:37
knihy mám převedený ale nějak to nebere font, místo českých znaků jsou tam jiné znaky. Pokud to otevřu v jiném readru tak je to ok
bjirka (380)|21.3.2010 15:20
Jasně, vím o čem píšeš. Proto jsem posílal odkaz, mám to vyzkoušené. Pokud trváš na korektní cz diakritice v ebooku od HTC musíš to nechat projet tím programem calibre s doinstalovaným pluginem embedfont (tedy jestli to náhodou už novější verze calibre nemá v sobě rovnou). Prostě převést z ePub do ePub a pak bude diakritika v mobilu OK.
SG_ce4you (118)|21.3.2010 17:00
díky za link je tam plno užitečných věcí

ale muj problém s CZ se mi nedaří plugin sem stáhnul, rozbalil do složky programu knihy z pda sem znova projel, přes calibre ale českej font nic, nevim problém bude mezi klávesnicí a křeslem. Někde nějaký zatržítko nebo tak něco co sem neudělal. Jinak je normální že mi záložka HTC reader v Sense nezobrazí víc jak 20 knih?
bjirka (380)|22.3.2010 11:43
To že nezobrazuje více jak 20 knih je její vlastnost.
V programu calibre jdi do záložky Možnosti (kladívko)->Moduly (puzzle)->Přes disketku u okýnka Soubor modulu: najdi ten uložený embedfont_plugin.zip (nerozbalovat)->přidat->navenek to nic neudělá, ale v Typy souboru plugins by se měl objevit EPUB embedding plugin->dát OK->protáhnout ePub soubory, které v sobě mají diakritiku a třeba v PC se zobrazují korektně, ale v eBook Readeru od HTC ne, ještě jednou přes calibre a potom by to mělo i v HTC Readeru být OK.
mystix82 (16)|22.4.2010 20:36
Nevíte jak dostanu ten ereader jako Tab do HTC sense? Jde to jen instalací nové ROM?

Edit: Výše zmíněné řešení diakritiky nefunguje ...