Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová oficiálna ROM pre HTC Diamond 2

skinhead (7)|20.3.2010 19:35
Vyšla nová ROM pre HTC Diamond 2 na oficiálnych stránkach HTC. Pre východnú európu zatiaľ ešte nie je ale v anglickej verzii je už na stiahnutie.

http://megarapid.eu/files/1269109803/ruu_topaz_s2_htc_wwe_2.53.405.5_radio_signed_topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_ship.exe
prokji (199)|20.3.2010 20:00
Vyšla oficiálně už 18.3. -ke stažení na oficiálních webech HTC-, neoficiálně je dostupná již od 20.02.2010 na htcpedii /a od té doby je živě diskutovaná na XDA /. EE verzi podpora HTC slibuje "near future"..
SG_ce4you (118)|20.3.2010 23:32
muj nový tel, vydržel bez flashnutí týden :-)

potvrzuji že tel je svižnější, manila je tam 2.5.20113030.0
paměť se má takto:
storage: 185MB
program: 71MB

zatim mám angl. romku než bude vydaná CZ,
dance dan (10)|21.3.2010 11:04
osobne pockam na ofiko pre nas region ale je to dobra sprava...:)
kaiml (8)|21.3.2010 18:32
Jo jo taky se těším na ofiko s češtinou. Už aby to bylo.:)
dance dan (10)|21.3.2010 21:17
ak mam wm 6.5 lokalizovany do sk...bude oficial rom aj v sk pre mojho diamonda2? ako je to s tou predinstalovanou navigaciou copilot ostane mi?a htc sense?asi blbe otazky ale mam os wm kratko ...a niesom v tom zbehly,vlastne ani neviem ako to funguje wm 6.5 mi ako operacny system ostane a zmeni sa len rom alebo ako o vlastne je...
SG_ce4you (118)|21.3.2010 22:17
máš pak totální reinstal, a telefón je naprosto čistý, takže před flashnutím musíš udělat zálohu toho co chceš (kontakty, maily, sms atd)
Xfantasy (184)|22.3.2010 09:24
1: ne nebude v SK ,velice pravděpodobně budeš muset SK jazyk stáhnout od výrobce co ho dodává.V CZ je to Sunnysoft.
2: navigace tam také nebude,je to čistá ROM,ale pokud si Diamonda zakoupil s Navigací měla by být na CD
3: HTC Sense je součást HTC ROM takže ta zůstane.Je i manuální možnost u ní přepnout Jazyk na CZ a snad i SK i bez jyzykového balíčku

Vše bude na čisto jako při zakoupení telefonu.Kontakty si zálohuj třeba free programem PIM Backup.Je velice snadný,zálohuje kontakty,rychlé kontakty,sms,email .... a co si vybereš navíc.
dance dan (10)|22.3.2010 09:40
takze teoreticky je pre mna lepsie pockat az sunnysoft da na svoje stranky rom aj s lokalizaciou sk,alebo si musim nasledovne zakupit znova interwrite?teraz som trochu dopleteny takze upgrade oficial rom na strankach vyrobcu aj ked bude pre vychodnu europu bude aj tak len v ang?alebo aj v cz?
Xfantasy (184)|22.3.2010 12:38
Prozatím to takto bylo a nečekám že HTC implentuje CZ/SK přímo do ROM....
DD_ (331)|24.3.2010 15:32
Kdo pouzivate tuto Romku jaka je tam verze opery?
A pripadne ze tam neni 10tka, tak instaloval jste nekdo operu 10 mobile - funguje pak ten zoom slider pod displayem?

Diky.
spigot_ce4you (130)|24.3.2010 15:51
Je tam Opera 9.7 b35758
DD_ (331)|27.3.2010 09:37
Jakej TaskManager s touto novou ROMkou pouzivate. Koukam ze HTC Taskman z ni zmizel a aplikace po stisknuti krizku zustavaji na pozadi.

Diky DD
Xfantasy (184)|27.3.2010 10:26
Dá se stáhnout třeba od Duttyho ...

Něco sem o tom četl,že prý nějak moc dobře nepracuje s pamětí nebo co,tak ho tam už nedávaj.Ani Dutty ho do svích ROM nedává,ale je u něj ke stažení.Skusim ho najít a přiložit.... Jak je to s tou pamětí fakt nevím,bez TaskManu si to nedovedu představit,používám ho hodně pro přepínání aplikací...

Update: našel jsem nějaký nový TaskMan tak přikládám odkaz na fórum ZDE
prokji (199)|27.3.2010 10:26
Asi nejlepší s ohledem na ovládání je HTC Task manager , nebo komfortnější /ale žravější/ tahle verze .Případně pohledej na XDA..
fisik_ce4you (115)|28.3.2010 14:07
No ja pouzivam Resco Task manager , sice se musi pustit rucne, ale je to dobry na ovladani a ten jeden klik navic me nezabije.

Nejak jsem az do ted neresil cestinu, ale celkem jsem si rikal, ze bych si tam uz mohl dat ceskou klavesnici apd ... jak to probiha?
Koukal jsem na stranky sunnysoftu, ale nikde jsem to tam nenasel. D2 jsem koupil primo od nich, ale pro registraci tam nebyl zadnej klic nebo tak neco ... jde to nejak sehnat? :)
zajic79 (19)|28.3.2010 16:52
Ahoj, nevíte kdy by mohla vyjít nová oficiální ROM east europe na stránkách HTC?
vacan (76)|28.3.2010 22:24
ad. Opera. V desítkové Opeře zoom bar nefunguje.
Ad. task manager. Zvykl jsem si. Hodil jsem si zástupce vestavěného TM do aplikací na výchozí obrazovku a občas to promažu.
Ad. česká klávesnice. Vestavěné originální klávesnice bez problémů podporuje české znaky, takže není žádný problém s En verzí romky.
DD_ (331)|29.3.2010 16:41
Zdravim,
narazil jsem na jeden problem s provazanosti Facebook + Manila 2.5
Kdyz si k cloveku priradim Facebook link v editaci kontaktu, tak mi to v pohode stahne jeho datum narozeni, priradi pripadne fotku ke kontaktu, zobrazi jeho update v Events and updates u detailu kontaktu to vsechno funguje.
Zaroven se mi pri prohlizeni kontaktu v Action objevi polozka: Open Online Album - coz mi nabidne alba, ktera ma ten clovek zverejnena na FB. Bohuzel kdyz kliknu na kterekoliv z techto alb .. tak misto nacteni Thumnails to zobrazi akorat neco jako znacku zakaz zastaveni a fotky se nenactou (nicmene se udela tolik techto znacek kolik fotek je v tom albu, takze on to album nejak otevre avsak uz neprenese samotne fotky) :(.
Pres facebook aplikaci se k temto album dostanu normalne, tam zase nefunguje otaceni displaye pri zobrazovani fotek takze jsou jen na vysku.
Funguje to nekomu, nebo tam pri te integraci facebooku do HTC Sense neco nezvladli ?

Diky,
DD
fisik_ce4you (115)|29.3.2010 16:58
Tak nakonec jsem si myslel, ze tahle officialka bude moje posledni romka, ale vydrzela mi asi tak 1 hodinu . Nejak jsem uz zvyklej na ty "vychytavky" jako napr. moznost premistit jakoukoliv ikonu ve startu kam chci a ne jen move to top, sviznost mi taky pripada takova stejna jako u ostatnich, a hlavne uz jsem si zvykl na WM 6.5.x, takze pohodlnejsi ovladani prstem a tak ... doufam, ale ze to nebude posledni release pro D2 a htc nam nabidne to, na co uz jsme zvykli :)
roxtedy_ce4you (5)|2.4.2010 20:35
čau, už je na stránkach sunnysoftu NOVÁ ROM VČETNĚ ČEŠTINY..

http://www.sunnysoft.com/htc/


dance dan (10)|2.4.2010 21:44
kto si dal uz novu rom zo sunnysoftu?ako to vyzera ..oproti predoslej oficialnej rom? plusy a minusy...
Bohumil Stejskal (414)|2.4.2010 22:43
Tak už jsem si ji tam nahrál, instalace v pohodě, to počeštění zase stávkovalo při začátku instalace ve Windows 7 - 64 bit, tak jsem to udělal na notebooku s jehoVistou - 32 bit ( tentokrát ani nevadí, když máte zaplý požadavek na PIN :D ) , poznatky jdu teprve vstřebávat, první dojem dobrý :) :yes:

P.S: : vypadá to, že čeština bude o5 bez omezení fungovat i na HTC TD2 Eng. koupených oficiálně v ČR. :yes:
roxtedy_ce4you (5)|2.4.2010 23:29
čau,mám ji chvilku,ale přijde mně svižnější ROM než ta předchozí...takže vzhledem k rychlosti doporucuji... Měl jsem problémy s instalací v OS W7...

1. Stáhnout ROM a langue package ze staránek Sunnysfotu
2. Kliknout pravým na soubory a dát kopatibilita XP SP3, spustit jako správce
3. Připojený telefon(activesync) instalovat ROM, pak instalovat balíček
4. Soft reset, instalace balíčku


Bohumil Stejskal (414)|3.4.2010 00:06
Tak bych řekl, že tato nová ROM je fakt o trošku rychlejší, jsem spokojen. Akorát mi tam chybí na úvodní obrazovce vpravo nahoře křížek - Správce aplikací. :) Ale ROMka vypadá že je dobře uvařená, přijde mi, že je rychlejší v Sense i v aplikacích ;)
kaiml (8)|3.4.2010 07:26
Ahoj, hned včera jsem ji tam lupnul. Instalece ROM ok ale zase ta čeština to je horor. Na vistách mi nejde ActiveSync a přes centrum zařízení tam nahrát nejde. Tak nevím jak na tu češtinu, asi u někoho jinného na jiných windows. Jinak ROM rychlejší, vypada goog akorát kam se poděl task manager v pravo nahoře?? Moc mi chybí doufám že pujde doinstalovat.:)
mistm (477)|3.4.2010 08:51
pro krizek nahore slouzi dutty taskmanager.
pajkus_ce4you (2)|3.4.2010 12:19
romka je pekna i rychla... sice mi zatim nefunguje spravne synchronizace s exchange, ale snad to nejak vyresim

co me trapi je maly pocet zastupcu oblibenych programu... jde to nejak rozsirit ? (urcite jde, videl jsem to na HD2)

vyreseno pomoci http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483
Xfantasy (184)|3.4.2010 15:07
jak si vede s pamětí oproti vařeným ROM? Tam je po resetu kolem 50% což je cca 92MB voné...
Jerry7650 (26)|3.4.2010 16:24
Tak jsem provedl upgrade a ten OK.

Dal jsem nahrat češtinu a průběh následující - přes Activesynx pod WinXP vše v pohodě. Po restartu telefonu mi to asi 5minut psalo něco o updatu a pak znovu restart. Poté po naběhnutí telefonu mi to napsalo že update je complete, tak jsem zmačknul Done.

A čeština nikde:-/ Stále vše English i po restartu (který už se provedl sám, předtím všechny ostatní byly automaticky

Musí se někde zvlášt nastavit? Ani klávesnici nemám v nabídce Interwrite.

EDIT: Tak pro ty co neumí číst jako já. Je potřeba ještě Hard reset. A taky pokud máte PIN kod na simkartě tak se mi stalo, že mi obrazovka, kde se tuká PIN překryla výběr jazyka a nešlo se jí zbavit. Takže jsem musel PIN vypnout a následně udělat HR znovu.
zajic79 (19)|3.4.2010 16:27
Ahoj, tak jsem si taky nainstaloval novou ROM, nevím ale kde (v jakém souboru) mám změnit zobrazení datumu na Home screenu. Poradí někdo? Díky
simir_ce4you (274)|3.4.2010 17:10
Ahojte mam dotaz mam koupeny mobil u t mobile tim padem mam telefon brand.jako mda compact v,romka sla nahrat bez problemu ale cestina mi instaluje a na konci mi vypise nejakou chybu 9,nemate nekdo zkusenosti,jak to mam udelat? Moc diky všem

Jde vubec instalovat cestinu kdyz mam brand.telefon?
rein (104)|3.4.2010 17:20
"518fbacb_manila" toto je subor s HD2 v ktorom editujem format datumu.
dewx_ce4you (23)|3.4.2010 17:36
Ahoj, dal jsem si romku WM 6.5 číslo 2.53.76952 a mám s ní spoustu problémů. S češtinou se hodně často nechtěla připojit s pc. Přehrávač hudby v sense zakousává telefon tak dokonale, že musím vyrvat baterku z přístroje. No a po několikerým naflashnutí starší originál romky, pak zpátky týhle romky. Který jsem pro jistotu obě nechal anglicky, se mi nechtějí instalovat aplikace s tím že je to uknown publisher. Když se to náhodou naistaluje, tak se stejnou hláškou odmítá spustit. Vlastně ani nevím jak tam dostat certifikáty, který by to možná rozběhly. Po celodenním trápení mě už docela chytá zoufalství. Původně jsem měl Wm 6.1 který bylo super...
zajic79 (19)|3.4.2010 17:37
[quote=rein]"518fbacb_manila" toto je subor s HD2 v ktorom editujem format datumu.[/quote]

To je podle mého soubor pro slovenský jazyk, já potřebuju zjistit soubor pro češtinu.

[color=red]Vyřešeno:[/color] je to soubor 15739b59
rein (104)|3.4.2010 21:30
:bulb: jasné to je na slovenčinu ma to netrklo ;) .
kaiml (8)|4.4.2010 15:30
Ahojte tak novou ROM mam počeštěnou ale mam problémy s instalací programu. Nekteré jdou nainstalovat a některé ne. Třeba mi nejde vubec nainstalovat klavesnice Phone Pad, kterou sem běžně instaloval dříve. Píše mi to instalace ce nezdařila že není program nebo zarízení digitalne podepsany. Ach jo co stím? Jakou jinou good klavesnici používate??? Dík
dewx_ce4you (23)|4.4.2010 15:53
Tak koukám nejsem sám koho nová ROM zlobí, horší je že mi nejde nainstalovat skoro nic. Zlobí víc mě víc věcí a dokonce ani ta oficiální starší ROM nepomohla. Včera jsem s tím blbnul téměř celý den, výsledek pořád stejný. Už jsem napsal do českého servisu HTC. Kouše se to pořádně viz video: [youtube]http://www.youtube.com/v/lJPPNlCyZQs[/youtube]
kaiml (8)|4.4.2010 20:05
Hm super tak to mám radost!! Teda nevím zda todle je romkou pač mi to chodí líp, jen některá instalace?!?!?!
Jerry7650 (26)|4.4.2010 21:03
[quote=Xfantasy]jak si vede s pamětí oproti vařeným ROM? Tam je po resetu kolem 50% což je cca 92MB voné...[/quote]
Nejsem moc kvalitní vzorek protože už druhý den bojuju s tím, dostat z paměti vše co má v názvu HTC, takze Manila vypnutá a všechno ostatní taky.

Takže s nainstalovaných SPB Pocket plus, SPB Diary, MeteoservisWM a PhoneEX mám po restartu volno 62%
Stanley_cz_ce4you (8)|5.4.2010 06:24
[quote=zajic79][quote=rein]"518fbacb_manila" toto je subor s HD2 v ktorom editujem format datumu.[/quote]

To je podle mého soubor pro slovenský jazyk, já potřebuju zjistit soubor pro češtinu.

[color=red]Vyřešeno:[/color] je to soubor 15739b59[/quote]

Zdravim, muzes mi prosim te poradit, jak upravit ten datum a jak ho dostat zpet, kdyz je systemovy?

Diky za info
rein (104)|5.4.2010 08:36
Skopirovat do pc a editovat napr. v notepade a potom skopirovat na kartu a v rescu do zlozky windows nakopirovat spat a dat prepisat. Mne to takto funguje bez problemov.
kaiml (8)|5.4.2010 14:08
Tak nevím aké zkušenosti máte ale nová ROM nic moc? cca 50% programu nejde nainstalovat, po restartu mi zmiznou spodní ikony až třeba na po třetím restartu zase ok. Ach jo no nevím nevím. Hlavně tam nemužu dostat mojí oblíbenou klavesnici Dark PhonePad.:?
Pítr6630 (55)|5.4.2010 14:45
Celkem síla s tou novou ROMkou.. Nejen že se u HTC na něco novýho čeká jak na boží smilování, ale když už to vyleze, tak to potřebuje hned hromadu patchů.. Nevim nevim, jak dlouhou ještě vydržím být fanoušek HTC.. Zvlášť když vidím kolegu s Omnií II, jak mu tam vychází dvě-tři romky tejdně, všechny stabilní a neustále vylepšující kdejaký drobnosti..

HTC mi začíná těžce připomínat Nokii, která má taky ve zvyku svoje ROM/firmwary testovat v provozu na lidech... :no:
kaiml (8)|5.4.2010 17:54
No bud to vyladit nějak a nebo odemknout přístroj a nějakou vařenou rom např nějaká Energy by jse mi líbila. Radeji bych aby dobře fungovala origo.
Dušan Mrázek (47)|5.4.2010 18:41
ROM nevypadá zle, jen po SR má volných cca. 90MB a po nějakém čase padá k 45-50MB. Je rychlá.
Co je horší, ale nevím, zda to souvisí s novou ROM, je to, že mi dnes přestal fungovat O2 internet: nelze se připojit kvůli neznámé chybě. Třeba odešel vysílač u nás, nevím. Babo raď.
zajic79 (19)|5.4.2010 18:58
Tak nevím, ale já mám novou ROM od soboty a žádné problémy co tu popisujete se mi nestaly.
MartikN (12)|5.4.2010 20:12
Podivné chování může být způsobeno tím že se po instalaci neudělá HR, každopádně to všude dost důrazně doporučují. Osobně řeším otázku, zda ji instalovat, když nepoužívám TF3D :)
Jerry7650 (26)|5.4.2010 21:05
Pokud nepoužíváte TF3D, tak já jsem trochu rozpolcen v tomhle...

Oproti původní ROMce jsem se musel zbavovat jeste HTC messaging, protože složka se SMS jinak vubec nebyla vidět, byl vidět jen Outlook.

Ikony v nabídce start ted nejsou všechny na jedné hromadě, ale některé z nich byly uklizeny do složek Nástroje Hovory Pošta.

BTW jde nějak ty ikony v nabídce Start dostat do složek? Když přidržím stylus, tak jediná nabídka je "Posunout nahoru".

Takže:
+ ... méně ikon v nabídce start
+... novější rádio, i když mám pocit, že má menší citlivost a tak kde sem dřícv chytal signál ted už ne

- zas víc HTC ptákovin ala Messaging
Stanley_cz_ce4you (8)|6.4.2010 06:58
[quote=rein]Skopirovat do pc a editovat napr. v notepade a potom skopirovat na kartu a v rescu do zlozky windows nakopirovat spat a dat prepisat. Mne to takto funguje bez problemov.[/quote]

Dik za info. Uz to slape.

Jinak jsem s novou ROM hodne spokojeny. Je svizna a zatim jsem nenasel jedinej problem.
Teda jen krom prekladu, ale to uz si ted sperkuju.