reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: Udání ce4you k ÚOOÚ - vysvětlení a přijatá opatření

12.3.2010 12:04
Pavel KozaPřátelé. Na základě milého upozornění jednoho čtenáře, který se nejdříve na stránkách ce4you pokusil šířit plnou verzi části komerční aplikace Resco Explorer, a když neuspěl, poděkoval udáním na Úřad pro ochranu osobních údajů na to, že se na ce4you sbírají osobní údaje čtenářů bez toho, aniž by k tomu čtenáři uvedli výslovný souhlas, jsem provedl tato opatření:

1) Veškeré osobní údaje o čtenářích, které každý čtenář DOBROVOLNĚ zadal do systému (jejich zadání NENÍ podmínkou registrace) jsem vymazal z databáze
2) Zablokoval jsem možnost jejich opětovného vložení do doby, než bude situace vyřeší a než odstraníme právní nedostatky

Osobně je mi samozřejmě líto tohoto opomenutí, které však v žádném případě nemělo vliv na bezpečnost vašich dobrovolně poskytnutých osobnich údajů. Žádný ze zadaných údajů nikdy nebyl předán ani další osobě, ani další společnosti za jakýmkoliv komernčním i nekomerčním účelem, vše bylo shromažďováno v dobré víře a ve snaze nabídnout čtenářům pohodlný prostředek, jak se představit ostatním. Za případné problémy se předem omlouvám.
12.3.2010 12:33
spigot_ce4youUff. Tak to je sila. Ako v poslednej dobe vravim: za dobrotu na zobrotu. Drzim palce.:yes:
12.3.2010 12:37
Zdenek MalinskyTo je naše taková česká tradice už z dob Rakouska-Uherska (možná i z dřívějších dob, nejsem v histórii tak kovaný), Protektorátem a 40 lety komunistické totality dovedená k dokonalosti. Škoda, že udávání není olympijským sportem :( To by bylo medailí. Zátopek, Čáslavská, Sáblíková by byli rázem zapomenuti.
12.3.2010 01:25
SumavaCZ_ce4youHmm, zřejmně nějaké větší hovado.
Nicméně, dneska jsem měl ve firmě ČOIku a říkali jak se v poslední době zvedl počet udání. No jo no, čest bonzákům.:evil:
12.3.2010 02:47
zivanStaci zadat jeho prezdivku do googlu a hned je videt, ze se nejakymi pravy vubec nezabyva a vesele uverejnuje linky na warez aplikace :(
12.3.2010 02:56
Pavel KozaPanove, budte opartni, prave jsem dostal dalsi email o tom, ze na me posila bernak a ja nevim kde koho... Nechte to byt, jeste z toho budete mit neprijemnosti.
12.3.2010 03:38
spigot_ce4youSi robi srandu? Nemas dokaz o jeho cinnosti tu na fore? To ta snad nebude teraz terorizovat?:evil:
A co nam danovy/iny urad moze? Ved nesirime warez ani ine protipravne ciny nevykonavame.:cool:
12.3.2010 03:39
Pavel KozaNe, on ma starost, jestli radne platim dane :) Za tu spoustu velmi drahe reklamy, kterou vam tu ukazuji.
12.3.2010 03:51
spigot_ce4youAhaa, tak ja som to zle pochopil. On nam chce vsetkym len dobre.:D
Aj tak, zastrelit.:O
12.3.2010 03:56
VelvetTen dotyčný jen dokazuje, jaký je ubožák... :sarcastic:
12.3.2010 05:40
Zdenek MalinskyNaštěstí mám stále schovaný recept na pilníkovou bábovku link. ;)
12.3.2010 05:43
the_executoron tě humor velmi rychle přejde kamaráde. stát je krajně nerad, když ho obíráš o peníze. a jestli to tu takhle vedeš 4-5 let, dostaneš mega pokutu a pudeš sedět 8 let natvrdo. Najdi si jaký jsou za tohle tresty a už si chystej kartáček a pyžamo. Ty pudeš!
12.3.2010 05:54
spigot_ce4youSi normalny, alebo si cestou na forum stratil zopar koleciek?
12.3.2010 07:23
bjirkaAhoj,
máte moji plnou podporu v tomto případu, do kterého jsem se svojí naivitou zamontoval jedním příspěvkem. Když jsem dnes dopoledne četl pokračování, tak jsem z toho byl smutný, udělal jsem si z toho vlastní závěr a to jsem ani netušil kam až to vyústí.
Škoda každé činnosti, která je zbytečná a odvádí síly jinam než tam co mají být investovány. Z takových věcí je člověku smutno. Nicméně držel bych se hesla: "co tě nezabije to tě posílí". :yes:
12.3.2010 07:36
dortNo, Pavle, pevné nervy a držím palce ať opět lidská omezenost neomezí Tvoje podnikání a naše ce4you :yes:

P.S. údaje, které jsem poskytl jsem poskytl s vědomím jejich zveřejnění a zcela dobrovolně, takže veškerá odpovědnost za tento čin přechází na moji maličkost, potažmo na každého jiného bych si dovolil tvrdit, neb žádné pole nebylo nutno vyplňovat pro registraci
12.3.2010 07:43
bobo.4150.skTo je neuveriteľné. Zlodej kričí "chyťte zlodeja"... V každom prípade držím palce Pavle a navrhujem dočasne pozastaviť aj registráciu vo fórach aby sa aj po zákaze dotyčný týpek nezaregistroval pod novým menom a neznečisťoval ovzdušie.
12.3.2010 08:44
lenivyventilSkoda, ze som predmetne vlakno nezachytil, ked bolo aktualne...napisal by som mu stanovisko priamo zo zdroja. Samozrejme ja, aj cely kolektiv Resca vyjadrujeme Pavlovi podporu, a je mi luto, ze akurat nasa aplikacia bola predmetom sporu.
12.3.2010 10:09
janmoris_ce4youDržím palce v tomto trapném a zcela zbytečném sporu. Chodím na ce4you už nějakých osm let a nikdy mě nenapadlo, že by mě kdokoliv nutil uvádět jakékoliv osobní informace.
Přátelé ať to pro Pavla a celý tým ce4you dobře dopadne.
12.3.2010 11:53
Mr. DeathTak to je teda hnus, pokud jsou ještě někde údaje o tom, co tady šířil, bez zaváhání bych je předal PČR k prošetření. Každopádně mnoho úspěchů při kontrolách, snad projdou bez problémů...
13.3.2010 12:22
tomsoftTeda to je mazec ... jeden den tu nejsem a pak se nestačím divit.
Bohužel, jsou i tací :no:
Pavle, držím palce :yes: :yes: :yes:
13.3.2010 01:23
tombik_ce4youNo, to je nemile...:-( Nevim co rict vsechno bylo receno. Snad jen hodne stesti. Ad: Vse co jsem zde vyplnil bylo z me vlastni vule a prebiram za to odpovednost.

Hodne stesti Pavle
13.3.2010 08:50
inetMarkMyslim, ze dobry uctovnik to dokaze zahrat velmi dobre.

Mimochodom keby bolo treba, myslim, ze kazdy je ochotny dosvedcit, ze pri registracii tam bolo zaskrtavacie policko, ktorym som ten suhlas naozaj dal.
Ak tam pri registracii dotycneho cloveka nebolo, asi islo o nejaku chvilkovu vadu.
13.3.2010 11:06
htcjirkaNestacim se divit,musi to byt hodne zakomplexovany clovek.Malemu diteti sebrali hracku tak se vzteka...
Doufam Pavle,ze vse kladne dopadne.
13.3.2010 11:41
Zax_ce4youmalému dítěti sebrali hračku, tak nám to dítě chce zničit celý ce4you :evil: ale my mu to nedovolíme, že ne? :)
13.3.2010 01:24
osudNěkdy mám chuť se z tohoto státu odstěhovat. Je neuvěřitelný co z některých lidí udělalo 40 let komunismu za ksindl a tito lidé teď produkují ksindl na druhou.
Držím palce aby vše rychle odešlo, dokážu si představit jak to člověku dokáže otrávit život a znechutit práci.
13.3.2010 02:18
Pavlus_ce4youTo je v pr....:evil:
Držím palce a hodně pevných nervů:yes:
13.3.2010 02:57
smeagol.gollumneuvěřitelné svinstvo... a že už se nejspíš neoháněl tím, že šířil komerční verze ....
13.3.2010 09:29
Zax_ce4youto je ještě horší varianta než když zloděj křičí chyťte zloděje...
13.3.2010 10:10
fury_only_ce4youNemám slov...:o( Bohužel dnešní doba a stav kolem "uvádění osobních údajů" je dost komplikované téma... Viz. situace u nás ve firmě -kontrola skoro každý 1/4 rok (už jsme si tak nějak zvykli)...
13.3.2010 10:52
Farokh_ce4youK tomu snad ani není co dodat, lidská hloupost sahá daleko mimo moje pochopení.

Držím palce Pavlovi a věřím, že ÚOOÚ pochopí hned, že jde o hloupého prudiče a naopak že mu nasadí pořádnou pokutu za neautorizované šíření součásti programu.
14.3.2010 02:55
LVesely_ce4you:O To je snad fór, nee? :( :mad:
Nevím, ale snad člověk, kterej si už koupí PDA, už od začátku počítá, že když nějakej ten program chce, že ho buď bude muset zaplatit nebo najít free variantu.
To že se neustále někdo sneží těm, kteří něco umí, snižovat vídělek mne nepřekvapuje, je toho plnej internet, ale nechápu, proč ku..a s Tím chodí na slušnej web?
To je mu líto, že tu existuje web, kterej je fakt dobrej a skvěle přehlednej? :?
Takovýhle lidi, co si nevážej cizí práce bych bez milosti poslal pracovat rukama aby si tý lidský práce považoval :!: :!: :!:

Přeju každopádně hodně úspěchů při boji s takovýmhle hajzlem :yes: :yes: :yes:

PS. Když už se někam registruju, počítám automaticky, že Ten dotyčný (Ti dotyční) s údaji, které jim svěřím, zacházejí rozumě. A pokd jde o Tebe, tak věřím na 100% :bulb: proč bych tu asi dával i svou fotku nee?
14.3.2010 05:55
fury_only_ce4you[quote=LVesely]
PS. Když už se někam registruju, počítám automaticky, že Ten dotyčný (Ti dotyční) s údaji, které jim svěřím, zacházejí rozumě. A pokd jde o Tebe, tak
věřím na 100% :bulb: proč bych tu asi dával i svou fotku nee?[/quote]

Bohužel takhle to opravdu nefunguje... U nás je podmínkou mít "odsouhlasený souhlas se zpracováním osobních údajů"...:bulb:

14.3.2010 06:24
inetMark[quote=fury_only]U nás je podmínkou mít "odsouhlasený souhlas se zpracováním osobních údajů"...:bulb: [/quote]

Ano u nas je toto podmienkou tiez. Ale ako som pisal, ja som ochotny dosvedcit, ze v case, ked som sa registroval, tam to zasktravacie policko naozaj bolo a so spracovavanim osobnych udajov som suhlasil.
15.3.2010 07:40
SdKfz.171[quote=inetMark][quote=fury_only]U nás je podmínkou mít "odsouhlasený souhlas se zpracováním osobních údajů"...:bulb: [/quote]

Ano u nas je toto podmienkou tiez. Ale ako som pisal, ja som ochotny dosvedcit, ze v case, ked som sa registroval, tam to zasktravacie policko naozaj bolo a so spracovavanim osobnych udajov som suhlasil.
[/quote]

Zaškrtávali jsme ho přece všichni, ne? ;)
15.3.2010 08:34
TwincamNejen že ten dotyčnej co to zavinil KRADE, ale taky VHROŽUJE a ZASTRAŠUJE.. Doufam, že akonec z toho bude mít sám pořádnej problém..
Pavle držim palce.. Údaje sme všichni vyplnili dobrovolně..
15.3.2010 08:55
AlešDJá nevím jak ostatní, ale zde jsem se registroval naprosto dobrovolně a bez donucení. A jsem zde rád. Nějaký Mací na tom nic nezmění.

ÚOOÚ přeji mnoho štěstí při řešení případů skutečných spamerů a jiných hovad, kterých je (nejen) český web plný.
15.3.2010 09:45
Pavel KozaPřátelé. Díky moc za vaše komentáře a vyjádření podpory! Po zvážení všech okolností, po zjištění dalších "aktivit" inkriminovaného uživatele nejen na ce4you a po shromáždění všech dostupných důkazů jsem rozhodnut řešit vše nadále právní cestou. Je to pro mě sice činnost nemilá, raději se bavím s vámi než s úřady, Policií a dalšími složkami státní moci, ale uživatel Maci překročil jistou únosnou hranici a tak není vyhnutí.
15.3.2010 11:24
kubisztaky drzim pesti! az bude potrebas vice klikat, nebo kupovat tricka, tak dej vedet ;)
15.3.2010 12:10
SG_ce4youtak to je hnus, bohužel u nás v práci bylo něco podobného, člověk zneužíval naší registrované značky na svém webu(loga atd.), a když jsme ho na toto upozornily tak na nás poslal vše co mohl od ČOI po OSA. Nakonec se zjistilo že to byl 13-letý kluk :O a nic se mu nestalo.

Bohužel jak je vidět tak se tu nerodí xindl na druhou ale už na třetí, máte moji plnou podporu a věřím že vše pro vás dopadne dobře.
Jak říkával můj děda na tyhle lidi to chce velký bič a malej dvůr.

Jo a mimochodem já sem tam ty zatržítka měl rovnou tři, v případě zájmu by se určitě někde dala sehnat fotka obrazovky s tímto zatržítkem :D

15.3.2010 12:50
inetMarkAno, ja mam takisto uroveny screenshot, ako som s danym spracovanim suhlasil a dokonca je tam aj datum a cas na tom screenshote.
15.3.2010 01:22
lelouch:D

Panové, to je od vás všechno hrozně hezký, ale ono to není vůbec tak jednoduché. Minimálně ze tří zákonných důvodů je dost pravděpodobné, že zdejší registrace pod účinnost dotyčného zákona vůbec nespadá (požadován je pouze e-mail) a za osobní údaj se považuje pouze firemní adresa, pokud současně obsahuje jméno - a pokud někdo takový mail pro registraci použil, pak se to dá teoreticky považovat za náhodu (může to být jakýkoliv mail)...

Zbytek údajů se zde zadává dobrovolně a pouze kvůli tomu, aby je zde případně mohli vidět jiní registrovaní uživatelé. Nikdo ta data "nezpracovává", jsou zde pouze kvůli možnosti je zveřejnit námi samými pro nás samotné. Faktem ale je, že poslední slovo má v tomto ohledu úřad. Rozhodně ale není dopředu jasné, jaký bude jeho verdikt.

Pavel se nakonec rozhodl o registraci u úřadu zažádat. A to i přesto, že jsem mu právní vachrlatost celé věci podrobně vysvětlil. Jenom mu asi přirozená skromnost nedovoluje oznámit vám, že tak nečiní kvůli nějakému šaškovi, ale kvůli svému dobrému pocitu, že nám dává všechny dostupné záruky, že s našimi daty nejenom že dosud nic nevyváděl, ale ani s tím nikdy nehodlá začít.

Ale zatím ani není jasné, zda by podobný formulář zde byl vlastně platný - to rozhodne až ta registrace. Ale v tvorbě klidně pokračujte, bude mít alespoň grafické návrhy kdyby se ukázalo, že to přeci jen pod ochranou zákona může být... ;)
15.3.2010 01:47
inetMark"Faktem ale je, že poslední slovo má v tomto ohledu úřad"

To nie je pravda ;) . Otec uz vyhral 2 sudne spory s uradom.
15.3.2010 04:27
fury_only_ce4you[quote=inetMark]"Faktem ale je, že poslední slovo má v tomto ohledu úřad"

To nie je pravda ;) . Otec uz vyhral 2 sudne spory s uradom.[/quote]

Věc sice hezká, ale s podobnou institucí (a bohužel fenomén doby: "zneužívání osobních údajů") není radno si zahrávat... Firma ve které pracuji má milardové obraty a kontroly jsou u nás na každodením pořádku (udání klientů, kteří si vysvětlí kdejakou TV reportáž po svém).

Navíc nějaké "dodělávání" formulářů kdo a kdy co zaškrtnul při registaci opravdu nic neřešíí... Bohužel je to jen o tom, jak se příslušný úředník z odboru vyspí a případně zhodnotí, že doložené data jej přesvědčily o neporušní zákona.

Věc druhá je ta, že vyznat se v popisovaném zákoně není lehké ani pro právní zástupce v téhle problematice kované...:o(
15.3.2010 07:46
SG_ce4youupřímně za sebe můžu říct že ty zatržítka jsme asi všichni myslely s notnou dávkou nadsázky, protože realnost věci je jiná, na druhou stranu věřím že v případě "lámání chleba" by tu byl každý schopen napsat čestné prohlášení že údaje sem vkládal pouze na vlastní žádost a vlastní riziko atd. atd.
otázkou je jakou váhu by toto prohlášení mělo.

Navíc pokud vím tak žádný rizikový údaj (rodné číslo, č. OP, apod.) se tu nezadával.

Ale jak je zde psáno, záleží na tom jak se pan úředníky vyspí, vím o případu kdy sa pán vyspal asi špatně, a i když dostal ručně vylněné formuláře s podpisem zákazníků tak mu to nestačilo, a tvrdil že je to sfalšované. (nehledě na různé barvy textu a různé druhy písma) takže se to vše VELICE DŮKLADNĚ prošetřovalo.

Mimochodem pokud Vám komukoliv přijde jakákoliv kontrola nechte si nejdříve prokázat na co mají a nemají právo. Resp. umožněte jim jen to co je napsané že na to mají právo.
19.3.2010 01:58
Docent[quote=SumavaCZ]Nicméně, dneska jsem měl ve firmě ČOIku a říkali jak se v poslední době zvedl počet udání.[/quote]
No jistě, úředníci z ČOI by nejraději seděli na zadku ve vytopeném kanclu a hráli na PC Solitaire, což je asi tak nejsložitější věc, co zvládnou... Jak jim někdo oznámí nějakého podvodného hajzlíka (nejspíše e-shop, že?), tak musí zvednout zadek a nedejbože sesmolit 1 stránku A4 ve Wordu...

1.8.2011 03:30
blue faceJak to nakonec celé dopadlo? A podnikla se protiakce (trestní oznámení, stejná další oznámení apod.) ?
1.8.2011 05:51
Pavel KozaNijak. Prijal jsem urcita opatreni, zalarmoval pravnika a cekal... A umrelo to, takze jsem to nechal byt...:)