Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

m700: kdo nahradí ovladač gsm v TBv1,2 ovladačem z jiné rom?

audis (98)|11.3.2010 23:05
zdravím, je tady nějaký zkušený vařič rom pro M700? Já se domnívám, že stačí nahradit gsm ovladač jiným. trochu se rozepíšu..

Mám druhým rokem M700, vyzkoušel jsem několik rom a zůstal u rom TB v1,2 z eten users.

po výměně základní desky v ofic servisu se mi s ofic i některými neofic rom stává tato věc (nyní mluvím přímo o rom TB v1,2): celý den používám gprs/edge spojení a třeba 10x za den mi spojení vypadne. v 1/2 případů zmizí indikátor intenzity signálu (svítí "E" a menší ""E" ale ten čárkovaný indikátor zmizí), nebo v 1/2 případů ikonky signálu jsou jako jindy, ale datové spojení nefunguje. řešením je softreset, nebo start > seting > personal > phone (klikat asi půl minuty, protože na jeden klik ikona Phone nereaguje) > network > find network. objeví se jedna nebo druhá chybová hláška o nemožnosti gsm nebo tak něco, ikonky signálu zobrazí křížky a tel se zase sám po chvíli zapojí do gsm sítě.

jít na Commmanagera > vypnout Phone > zapnout phone nefunguje, protože po kliku na vypnout telefonní modul se m700 nějak zazdí a je nutné soft reset.

u jiných rom (Ahmedficky WM6,5 23081) je postup výpadku a obnovy mírně jiný, ale četnost výpadků za den podobná TB v1,2. 10x absolvovat martyrium resetů nebo půl minuty klikat na Phone mě vysiluje.

a ted:
- u rom TB 1,1c mi spojení vypadne jen 1 - 2x za den, ale zase nefunguje funkce Internet sharing
- rom TB v1,2 výpadky 10x za den, viz výše.
- ahmedficky WM6,5 23081 a podobné z té doby 10 za den.
- Ahmedfiky WM6,5 23541 výpadky 1x za den.

z toho usuzuju, že jedna skupina rom má nějaký ovladač gsm a jiná skupina jiný!! Sám nahradit ovladač gsm neumím

výpadky byly i s ofic rom. posílal jsem M700 do ofic servisu (s ofic rom), prý aktualizovali Edge/gprs modul, který by prý s HR měl zustat nainstalován. Funkčnost jejich opravy jsem nezkoušel, rovnou flaschoval na neofic. dnešní stav, výpadky, jak píšu výše. Ofic servis E-ten mi instalační soubor na aktualizaci Egde/gprs nechce dát. už na to nemám sílu.

já bych rád používal rom TB v1,2. Domnívám se, že nahrazením ovladače gsm modulu této TBv1,2 rom ovladačem z TBv1,1c nebo z Ahmedfiky WM6,5 23541 by vyřešilo muj problém.

1) co si o tom myslíte?
2) dokázal by někdo ten ovladač (či jak se to jmenuje nebo jiný soubor ovladač - nevím) v TBv1,2 nahradit z těch zmíněných výše?

jsem připraven jednotlivé rom uploadovat na web ke stažení

kdyby ano, děkuji za přečtení a názor, ev. pomoc.


Jirka125 (8)|22.3.2010 08:28
zdravím...mám podobný problém s gprs/edge na e-ten x610. Začalo mi to dělat u Vodafone zhruba před 2 týdny. Předtím vše by v pohodě. Když jsem přihlášený do sítě, tak mi data normálně fungují a zobrazuje se mi ikonka "E"). Potom provedu SR a žádný data mi to nezobrazí a ani nefungují. Už jsem z toho docela rozčarovaný. Toto se mi děje hlavně v Praze, pokud jsem mimo Prahu, tak mi data většinou jedou.

Tak trochu mi z mého zkoumání vychází, jako by Vodafone něco implementoval ve své síti, co tohle způsobuje. Nedávno jsem se poptával ve Vodafonu, kde mi řekli, že v Praze implementují 3G. Což by toto mohlo ovlivnit. Ale i kdyby, tak mi přijde, že v telefonu je něco špatně, protože na to nedokáže zareagovat.

Myslíš, že mám zkusit servis? Jaký máš zkušenosti se servisem?

Díky moc
audis (98)|22.3.2010 10:44
k m700: napsal sem ahmedovi, zda by nahradil gsm driver.

k vodafonu: kddyz u nej zacal internet v mobilu, 3 tydny OK a pak vypadky kazdou ctvrthodinu. vodafone to nevyresil. nastesti ho nepouzivam. priznaky jine, z casti podobne.
audis (98)|22.3.2010 10:49
zkusenosti se servisem mam spatny-neochota.

v seting-phone-other vypni broadcast chanel (nebojaxeto pise) a zkus prepnout na druhou moznost pap a chap a egde kanaly. proste pokus omyl

nepomuze-li, HR

nepom.-li, jina rom zkusit

pak uvidime
Jirka125 (8)|23.3.2010 07:19
No já zkusím servis. S telefonem nemám jen tento problém, který teda považuji za nejvážnější a uvidíme. Včera jsem ještě zkoušel dát na stejném místě, kde mi nefungují data, mojí SIM do HTC HD2 a tam data naběhnou bez problémů.

Prostě asi operátoři implementují do sítě něco, s čím asi páni z E-tenu nepočítali. Tak jako asi jako podpora cellID. :mad:
audis (98)|4.4.2010 19:43
Ahmed odpověděl, že ve svým rom používá stále stejný gsm ovladač, že neví jaké ovladače používal TB (i když jsem mu romky uploudoval) a že neví, jak by mi mohl pomoci.

takže smula. :-(
Standa999 (138)|5.4.2010 22:31
Kdyz nahrajes jinou ROM, tak se automaticky neprehraje GSM firmware. Pokud tu ROM rozbalis, tak poznas, ze obsahuje GSM FW diky souborum gsm1.dat + gsm2.dat. Pokud tam nejsou, tak se GSM neprehraje. Kdysi jsem zkousel (odkaz) take prehravat FW v X500, ale uspech to nemelo. Mozna dnes existuje GSM FW, ktery nema problem, ale to si musis najit a vyzkouset sam.