Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Manila : Vylepšení aplikace jenž zobrazí správce úloh při dlouhém stisknutí tlačítka "Send"

Maci (41)|11.3.2010 14:31
Originální modifikaci Manily určitě znáte. Dlouho držíte tlačítko Send, objeví se jakési okno, kde vidíte běžící aplikace a můžete se mezi nimi přepnout. Pěkný nápad, mně osobně na tom vadilo, že je ten správce úloh takový strohý, ošklivý a úlohy se tam nedají ukončit. Inu narouboval jsem do této modifikace Resco Task Manager, a výsledek vidíte na tomto obrázku :



Návod :
Stáhnete cab, nainstalujete, hotovo.

Link ke stažení:
********************************************************

link smazán, byl v rozporu s pravidly ce4you
libor_m (1026)|11.3.2010 15:23
cab pouze dá cestu k Resco Task Manageru, nebo ho i instaluje?
Maci (41)|11.3.2010 19:55
instaluje
libor_m (1026)|11.3.2010 20:44
A není to náhodou tak trochu proti pravidlům ce4you?

Jedná se o součást Resco Explorer, který je stažitelný jako 7-denní trial. Takže Tvůj link mažu.
Maci (41)|11.3.2010 20:58
nějakej problém? jak konkrétně jsem porušil jaké licenční podmínky jakého produktu? Můžeš to uvést prosím? Nemohu nechat někoho stáhnout volně šiřitenou aplikaci? To řešení neobsahuje žádné sériové číslo, žádný crack, nijak neobchází žádnou licenci. V čem shledáváš problém?
libor_m (1026)|11.3.2010 21:03
Pokud se mýllím, tak mi dej link na volně stažitelnou aplikaci. Díky.
Maci (41)|11.3.2010 21:06
Prosím :

http://www.resco.net/pocketpc/explorer/

tady si jí můžeš stáhnout. Zcela volně vyvěšeno na internetu. Ten soubor, co je součástí mé instalačky je binárně identický se souborem, který je v té volně stáhnutelné instalaci. Nijak neobchází licenční podmínky a po 7 dnech ti vyprší.
libor_m (1026)|11.3.2010 21:11
1. to není link na Resco Task Manager, ale na Resco Explorer (ono je to pochopitelné, protože Resco nenabízí Task Manager samostatně)

2. myslím, že jde o rozpor s licenčními podmínkami Resco, vypreparovávat něco z jejich produktu
Maci (41)|11.3.2010 21:14
myslet si nestačí. důkazní břemeno je na tvé straně. dokaž. Který článek jejich licenčních podmínek konkrétně toto nedovoluje?
Maci (41)|11.3.2010 21:16
a nezapomeň, že jelikož jsem jejich produkt nezakoupil, nevstoupil jsem s nimi do smluvního vztahu a nejsem nikterak vázán jejich licenčními podmínkami, ale pouze zákonem na ochranu autorských práv. Tedy, uveď paragraf, jenž jsem porušil.
Maci (41)|11.3.2010 21:17
odpovím si sám. Žádný takový paragraf neexistuje. Uznej svůj omyl a vrať tam ten link.
libor_m (1026)|11.3.2010 21:23
End user license agreement

3. Copying Restrictions. This software and the accompanying written
materials are the subject of copyright. Unauthorized copying of the
software, including Software that has been modified, or of the written
materials is expressly forbidden. You may be held legally responsible
for any copyright infringement which has been encouraged or caused
by the failure to abide by the terms of this License.
Maci (41)|11.3.2010 21:38
a jak jsem porušil tento odstavec?

Píší tam : neautorizované kopírování tohoto softwaru, včetně softwaru který byl modifikován je striktně zakázáno.

Stáhl jsem ten software z jejich stránky, pomocí odkazu, který mi sami nabídli. To je "unauthorized copying"?

A navíc, opakuji, já nejsem vázán nějakými texty, co si na své stránky dá nějaká soukromá firma. Já jsem vázán zákony, anebo smluvními vztahy. Já s nimi do žádného smluvního vztahu nevstoupil. Pokud chceš vycházet z premisy, že jsme s touto firmou v nějakém smluvním vztahu, dokaž to. Pak teprve můžeš používat argumenty, vycházející z této premisy. Do té doby jsou iretevantní.

Dokud nevstoupím do smluvního vztahu, podléhám pouze autorskému zákonu. A ani smluvní vztah s nimi nesmí zužovat práva daná mi zákonem, protože samozřejmě zákon je nad smluvní vztah.
Pavel Koza (4761)|11.3.2010 21:51
Podivejte. Nejsme tu na pravnickem serveru, ale na serveru zaobirajicim se mobilnimi pristroji. Je mi ponekud jedno, jak si pouzivani casti aplikace vykladate Vy, ale pokud sem umistite cast komercne prodavane aplikace, u ktere je jinak po 7 dnech pouzivani nutne jeji zakoupeni, je to z meho pohledu kdyz ne protipravni, tak alespon velmi neeticke. Paklize je jejich Task Manager samostatne nedostupny, tak i kdyz sam o sobe nevyzaduje registraci, jde proste o soucast komercni aplikace a jako autor tohoto webu bych Vas tedy prosil o jeji nesireni. Dekuji.