Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oprava chyby při které telefon neoznámí zvukem ani vibrací přijetí SMS

Maci (41)|11.3.2010 13:54
Tahle chyba se objevuje, například pokud máte WWE ROMku a přepnete si jí do češtiny. Po přepnutí SMSky sice do telefonu přijdou, objeví se zelená notifikační ikonka, SMSku si v klidu přečtete, všechno ok, ale i když máte telefon nahlas nebo vibrace, nastaveny tóny, tak telefon nic neudělá ani kdybyste se rozkrájeli. Dovolil jsem si proto připravit menší cabinetík, který když nainstalujete, a poté restartujete Manilu (nebo celý telefon), chyba bude opravena.

http://rapidshare.com/files/361919938/Maci_Manila_Language_Switch_Error_Patch.cab
libor_m (1026)|11.3.2010 15:22
Mohu vědět, co přesně ten cabík dělá? A je pouze pro češtinu?
htcjirka (1875)|11.3.2010 18:46
Cab obsahuje chybejici soubory po pocesteni Senze.
Bohuzel uzivatel Maci varil cabik rychle a nedodal tam vsechny,jen cast.
Takze dal radsi pouzivejte wmanii.
libor_m (1026)|11.3.2010 19:52
Díky za info.
Maci (41)|11.3.2010 19:58
a které soubory konkrétně Jirko když do toho tak vidíš? Můžeš je tady vypsat? Vycházím z této opravy na XDA, máš nějakou lepší?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=631521

rovněž tato oprava z XDA, stejné soubory

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633378

tak které tam chybí a proč?
bjirka (380)|11.3.2010 19:59
To Maci: vidím v obě velký potenciál, ale koukni a prostuduj tyto úpravy: Tam je zatím vše co jsem po inernetu našel a něco (málo) přidal, včetně nefunkčních notifikací a i problémy s okamžitým odesláním vyfoceného obrázku, třeba po vyfocení fotky, které i ve zmiňované úpravě výše od htcjirky nejsou řešeny. Ať máš na čem stavět a nevymýšlíš vymyšlené.

Edit: ne vše co někdo postne na xda je bez chyby...

Tam je i odpověď na otázku co chybí...
Maci (41)|11.3.2010 20:12
aha, takže ne, co všechno kdo postne na XDA je bez chyby, ovšem linky, které jsi sesbíral ty bez jakékoli znalosti Manily, ty jsou bez chyby automaticky ano? Kde bereš tu jistotu? Víc souborů = správná oprava, míň souborů = špatná oprava?
Maci (41)|11.3.2010 20:22
btw. vyčítáte mi, že vymýšlím vymyšlené. A vy děláte co? Tady na XDA máte na jedné stránce 95% oprav co tady, nebo na tý tvojí (mimochodem dobrý) stránce uvádíte :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584415

proč to děláte? Proč to systlíte někde u sebe, když už je to dávno na XDA a na jedné stránce? To samé vyčítáte mně. Navíc já ty opravy sám dělám a sám balim (kromě té opravy jazyku, to jsem akorát stáhl soubory a udělal z toho .cab, protože spousta lidí si je tam dát ručně neumí). A vy děláte co? Jenom přebíráte linky odjinud k sobě. Tak kdo je horší???? Proč vymýšlíte už jednou vymyšlené? Stránku s linkama umí vyrobit 9-leté dítě. Proč zasíráte internet a fóra pořád tim samym? Tak jako jakej máte problém se mnou?
htcjirka (1875)|11.3.2010 20:30
Nikdo nic u sebe nesysli,nejen na wmanii je vse pohromade a vice nez na xda pro ceske uzivatele.
Proste tam vice souboru chybi,takze uzitecnost takoveho cabiku je ...temer k nicemu.
A jak uz bylo napsano,proc resit neco co uz je davno vymyslene a funkcni.Lepsi by bylo zamerit se na novinky.
Tvuj cab by mel obsahovat minimalne toto(níže přikládám),coz neobsahuje.Je potreba doplnit vice souboru krome sms i soubory mms(ty tam chybi) dale je dolnit i zbyvaji do systemu at uz se to dela kompletne a ne po castech.
Maci (41)|11.3.2010 20:38
ty soubory, co jsou v té tvé verzi navíc, u té opravy nejsou potřeba, akorát přepíšou soubory, které už tam sou. Nevidíš do toho, nerozumíš tomu, tak se nemontuj do věcí, do kterých nevidíš a neshazuj lidi, kteří se o něco snaží. Nic jsi nedokázal, žádný um si neprojevil. Akorát kibicuješ. Jsi zbytečnej člověk, co akorát rozsévá stres.
htcjirka (1875)|11.3.2010 20:42
Bohuzel ti tam dulezite soubory chybi,smir se s tim.Vidim do toho velmi dobre.
Vice cti a sbirej zkusenosti v ruznych forech
Maci (41)|11.3.2010 20:43
jo a mimochodem, ta tvoje "oprava češtiny" co jsi sem tak slavně vystavil, je celá v angličtině. Fakt moc bezva oprava češtiny, přerveš lidem půlku Manily do angličtiny. Si fakt moc fér člověk, ani si neprohlídneš co šíříš a vnutíš to lidem... Hlavně že tvrdíš, že ta tvoje oprava je zaručeně správná, protože obsahuje všechny soubory....
htcjirka (1875)|11.3.2010 20:46
To neni zadna oprava,doplnuje chybejici soubory,vsechny maji koncovku 405 coz je cestina,to nema nic spolecneho s anglictinou to zaprve a za druhe nic neprervavavji do anglictiny.
Mas vetsi mezery nez jsem myslel. 405 je cestina, 409 anglictina.Vidis v mych souborech 409 soubory??Ja tedy ne.:D
Maci (41)|11.3.2010 20:46
hmm, dokumentace k JBlend v angličtině, Cyberon Voice Speed Dial User Guide, [Opera Software] Troubleshooting, SAP Application User Guide

tak toto je ta tvoje zaručeně správná oprava češtiny??? Speš lidem naprosté nesmysly a ještě v angličtině.... Půlka toho co tam máš jsou anglický helpy k produktům nainstalovaným v telefonu. Jooo, to je zaručeně ta správná oprava češtiny pro manilu, určitě noo, a to co opravuje manilu, je taky v angličtině, jooo, si machr jak si napsal, určitě do toho děsně vidíš, právě jsi to prokázal, L.A.M.O.
Maci (41)|11.3.2010 20:47
jenže ty 405 soubory jsou v angličtině chápeš to??? Lidem co si zapnou češtinu, tedy 405 to bude ukazovat anglické texty... Proč? Protože si lama, co si ani nepřečte co šíří.... Soubory co končej 405 mají být česky, soubory co končej 409 mají být anglicky. To nechápeš ani takové základní principy lokalizace? Ty jim tam narveš soubory, co se budou tvářit jako že obsahují češtinu, ale budou obsahovat angličtinu...
htcjirka (1875)|11.3.2010 20:49
Ty jsi uplne mimo:sarcastic: vubec nechapes vyznam.
Jinak soubory jsou primo z wmmanie a jsou tak jak maji byt.Urcite navstiv tento web,na upravy je mezi top strankami,navic si osvezis znalosti.
Maci (41)|11.3.2010 20:52
ne. úplně mimo jsi ty. každej kdo má elementární základy vývoje mi dá za pravdu. O tom, že jsi tam narval spoustu zbytečností jako helpy, default stránky prohlížečů, troubleshooting guides ani nemluvě...

Buď chlap a uznej chybu. Tady jsi skutečně mimo....
Maci (41)|11.3.2010 20:53
jsou tak jak mají být? Takže nápověda v angličtině k emulátoru javy má být v opravě Manily, aby upozorňovala na přijaté SMS??? Hm.....
libor_m (1026)|11.3.2010 20:53
[color=red]Maci, doporučuji Ti, aby ses uklidnil. V jiném threadu jsem Ti smazal link, protože byl v rozporu s pravidly ce4you. Tady se začínáš hádat až to hezké není. Navíc pokud používáš byť část něčí práce, je fér ho uvést s linkem.

Hlavně klid, abychom nemuseli přistoupit k omezením Tvého účtu.
[/color]
htcjirka (1875)|11.3.2010 20:56
[quote=Maci]jsou tak jak mají být? Takže nápověda v angličtině k emulátoru javy má být v opravě Manily, aby upozorňovala na přijaté SMS??? Hm.....[/quote]

Poslal jsem ti nejen smskove doplnujici soubory,pokud je potreba doplnit chybejci soubory 405 delame tak kompletne a ne po castech.Po prepnuti do cestiny je potreba doplnit ne jen ty smskove,ale i mmskove(ty tam nemas a jsou potreba protoze mms jsou soucasti htc messaging) a ty zbyvajici do systemu je take dobre doplnit.

Na wmanii bod c.48