Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moje poloha

MirkoS (34)|10.3.2010 10:13
Od vcerejsiho odpoledne se mi neaktualizuje "moje poloha" pres gprs/edge a nejde to ani pomoci kabelu pres activesync,nejde ani urcit pribliznou polohu v google maps(priblizna poloha je momentalne nedostupna).Ostatni jako mail,akcie,opera jdou normalne.Pres wifi vse jede bez oroblemu vcetne moji polohy.Zvlastni je, ze pokud pridam dalsi mesta ze seznamu aby jich bylo vice, tak ty se nactou i s aktualnim pocasim,ale polozka moje poloha ne,ani to nenapise zadnou chybu,jen ze aktualizace byla napr. pred 10 hod.Ma nekdo podobny problem nebo je nejake reseni???
tombik_ce4you (116)|10.3.2010 11:02
Jen taková úvaha. Nemá tvůj operátor problémy s vysíláním údajů o buňce? Zkusil bych chvíli počkat. Možná není problém na tvé straně.
MirkoS (34)|10.3.2010 11:11
Taky nad tim premyslim,jestli chyba neni na bts t-mobile,protoze jak doma tak v praci jsem na jedne bts,protoze to mam 5min do prace,tak uvidim odpoledne az pojedu autem po meste a budu pod jinou bts.Ale vcera odpoledne v 15hod. to slo a v 18hod uz ne.
Zdenek Malinsky (9781)|10.3.2010 13:58
Soft reset nepomůže?
ifco_ce4you (186)|10.3.2010 14:07
Nie si z Olomouca a nemas Vodafone? Mne sa to deje uz mesiac. Ale je to ohranicene prave na Olomouc. Vsade to chodi v pohode. Ale ked som v Olomouci tak nejde moja poloha ani v Google Maps a ani pocasie v Sense 2.1 a aj v Sense 2.5 nedokaze urcit moju polohu. Testoval som to na dvoch WM mobiloch (diamond 1 a diamond 2). Na Nokii 5800 s Vodafonom mi google mapy mojo polohu nasli okamzite.
Tym ze pravidelne jazdim do Olomouca som zistil ze oblast kde sa neda urcit poloha zacina niekde medzi Zabrehom a Mohelnicami. Pokryva to cely Olomouc. Vychodnu hranicu tej oblasti som este nenasiel :-)
MirkoS (34)|10.3.2010 15:18
1.Soft reset nepomaha...

2.Mam t-mobile a prave jsem jezdil po Pardubicich kde bydlim a bez vysledku,pres gprs/edge nejde "moje poloha".

Nevim jestli mam delat hard reset,jestli to pomuze.
ifco_ce4you (186)|10.3.2010 23:59
Hard reset nepomaha. Ja som vystriedal aj niekolko ROM (WM 6.5, WM 6.5.3) a nepomohlo to. Skro si myslim ze Google asi zle aktualizoval databazu BTS podla ktorej sa vypocitava poloha. Takze asi nam ostava len cakat kym prebehne dalsi update.
MirkoS (34)|12.3.2010 06:06
Vcera rano vse zacalo opet fungovat jak ma,nedelal jsem zadne resety,tak nevim co si myslet.Volal jsem v dobe nefunkcnosti i na infoline t-mobile a nechal se prepojit na technika.Ten proveril bts na kterych se prihlasuji,pripadne upgrady na bts,kontroloval pripojeni atd,vse v poradku.Jeste rikal,ze se obcas stane,ze starsi sim karty nekdy spatne zakomunikuji a muze nastat napr problem s pripojenim,ale vzhledem k tomu,ze ostatni sluzby pres gprs bezi ok,tak nas jeste napadlo,ze mohl mit problem koncovy server,ze ktereho se nacitaj info,ale to je pouze odhad.
Takze problem vyresen/nevyresen.
Vally (91)|12.3.2010 08:46
já mám problém stále nevyřešen. Taky už mi to pět dní nefunguje. Mám vodafone, volal jsem na operátora, prý hodí dotaz na techniky, ale zatím stále nic. Prostě mi nenajde moji polohu. A to snad nejde vůbec v celém KV kraji, protože to zkouším snad všude. Myslel jsem, že to je problém HTCéčka, ale dal jsem do něj O2 kartu a poloha bezproblému nalezena. Takže problém vodafone.
tombik_ce4you (116)|19.3.2010 10:57
To je podivné, osobně si myslím že to budou skutečně regionální problémy, protože já běhám na vodafone v pohodě. Ale samozřejmě to není problém HTC a to je hlavní (i když vám to nepomůže :( ) Snad se technici BTS ve vašich lokacích podívají pořádně na zoubek.
Vally (91)|19.3.2010 11:20
včera vodafone dal vše dopořádku
Zdeněk D (1)|21.3.2010 13:14
Bohužel mám pořád ten samý problém - Vodafone (Jihočeský kraj) :?
goos_ce4you (42)|18.4.2010 08:51
Som sám prekvapený ale tento problém už je aj u mňa. Už asi týždeň mi vypisuje Umiestnenie bez udania polohy a prešiel som s tým pol Slovenska a stále nič v žiadnom meste mi nehodilo polohu. Nevie niekto ako tento problém vyriešiť? Používam energy rom 2.1 manila z 9 apríla 21898.
Ďakujem
tombik_ce4you (116)|18.4.2010 22:12
He, tak přišla smůla na mě. Místo města ve kterém žiji se vypisuje Central Bohemia. Zato v praze se vypisuje tak jako dříve i čtvrť ve které se nacházím....komunikace mezi místním vodafonem a googlem asi není zcela optimální :-(
miv_ce4you (66)|19.4.2010 13:19
mne to na original ROM ROM 1.86.401.1 fungovalo a ako som tam dal novu original ROM 2.07.401.1 mi to uz neukazuje miesto (my location)...
mam T-M SK. pravdaze v google maps sa poloha urci podla bts v pohode s radiusom napr.1600m...
goos_ce4you (42)|19.4.2010 16:52
No ja mam tiez T-M a stale len umiestnenie alias My Location zeby bola chyba na strane Tcka?
miv_ce4you (66)|19.4.2010 19:59
neviem, fakt je ten ze mi to zaciatkom mesiaca april urcite fungovalo. aku mas ROM?
goos_ce4you (42)|19.4.2010 20:26
Ako som pisal o prispevok vyssie energy rom 2.1 manila z 9 apríla 21898. mne to tiez islo dokonca som skusal zmenit aj radio ale nepomohlo skusil som 3 a nic. neviem cim to moze byt. Ale len tak zo srandy som zapol celutarnu siet na starej nokii a tam ide lokalizacia neviem ci to pracuje na tom istom principe ale malo by.
goos_ce4you (42)|9.5.2010 17:08
Vazne tento problem nema este nikto z vas? ja uz som vyskusal asi 5 radii 3 romky a stale nic zobrazuje stale my location.
miv_ce4you (66)|9.5.2010 18:30
podla mna je problem u t-m... nefunguje mi to... ale fungovalo v marci2010
goos_ce4you (42)|20.5.2010 19:33
Toto mi odpisal T mobile vie mi s tym niekto pomoct?
Dovolujeme si Vas informovat, ze Lokalne info je funkcia mobilneho telefonu.
Odporucame Vam restart mobilneho telefonu jeho vypnutim a zapnutim, pripadne v mobilnom telefone vyskusat inu SIM kartu.

Zaroven Vam odporucame skontrolovat nastavenie danej funkcie v mobilnom telefone:
Menu > Settings > Call settings >
1.Cell broadcast > Zakliknut
2.Cell broadcast settings >
Receive channel list > Zakliknut
Language > All languages
Add channel > Channel name >lubovolny nazov kanalu; Channel number > 50; Enable the channel > Zakliknut > Save.
Honza102 (182)|27.5.2010 20:43
Stejný problém u Vodafone v Plzni. Někde funguje, ale na většině města ne. Výše uvedený postup jsem zkoušel, ale nefunguje. Pomohlo to někomu? Rozhovor s operátorem stejně přínosný jako rozhovor s psacím stolem...