Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN X500+ "zamrznutí" GSM modulu

Pavel B_ce4you (1)|5.3.2010 21:15
Dobrý den,

mám problém s funkčností mobilních funkcí ve svém přístroji. Někdy mi náhle přestane fungovat jako mobil (pro všechny ostatní to vypadá, že mám telefon vypnutý), přitom se ale na první pohled tváří jako by nic (bliká zelená dioda, ukazuje plný signál). Pokud se pokusím někomu zavolat, začne to vytáčet a pak napíše, že hovor byl ukončen (příjemci vůbec telefon nezazvoní). Pokud se pokusím odeslat SMS, napíše to po chvíli pouze hlášku, že zpráva nebyla odeslána. Vše začne fungovat tak jak má teprve pokud restartuji celý přístroj nebo stačí i vypnout a zapnout GSM modul. Nikdy se mi nestalo, že by to začlo znovu fungovat samo.

Tohle "zamrznutí" jsem většinou pozoroval po jízdě metrem, ale stávalo se to i jindy, odhadoval bych tedy, že to může být vyvoláno dočasnou ztrátou signálu. Když jsem ale zkoušel telefonu "vzít signál" zabalením do alobalu :-), tak se mi nikdy nepodařilo "zamrznutí" dosáhnout. Nedokážu to tedy sám vyvolat.

Je to nepříjemné zejména proto, že "zamrznutí" zjistím teprve až ve chvíli, kdy chci já sám někomu volat, takže mezitím mě někdo může shánět a já nic nepoznám.

Vše co popisuji se mi stejně dělo s originální ROM i s touto ROM: http://www.eten-users.eu/index.php?showtopic=13450 . A to vždy i po čísté instalaci systému - hard resetu.

Díky moc za jakoukoliv radu či doplňující dotaz, telefon je po záruce, takže reklamovat nemůžu, a kupovat jiný se mi moc nechce, tak doufám, že s tím půjde něco udělat.
audis (98)|11.3.2010 22:56
mám podobný problém s m700, budu to řešit vedle.