Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kitchen - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nahlédněte Eržice pod sukni :-) - verze 1.3 - 8.8.2010

Adow (1267)|4.3.2010 15:22
[h][color=red]Eržika X - nová generace[/color][/h]



[h]Nahlédněte Eržice pod sukni nebo ji oblečte podle svého :)[/h]
Ne, toto není téma, které by se věnovalo hambatým obrázkům :D. Věnuje se kuchyni, ze které jsou vařeny ROMky Eržika X. Kuchyně je pro WM6.1 a obsahuje více jazykových mutací, konkrétně češtinu a slovenštinu. K dipozici jsou verze s TouchFLO 3D 1.1 (klasické z Diamonda), TouchFLO 3D 2.1 (Diamond II), Sense 2.1 (z kdo ví čeho :D), Sense 2.5 (HTC HD II) a verze bez TF3D nebo Sense. Kuchyně je inspirována kitchen od Gen.Y.

[h]Upozornění![/h]
[color=red]Do tohoto tématu prosím pište jen věci, které souvisí s kuchyní - problémy s vařením, možné opravy nebo updaty atd. Nechtěl bych tu řešit dotazy typu "Kde seženu HSPL a jak se to nahrává"! Pro vaření ROMky už musíte (přestože Ervirus Visual Bepe's Kitchen je luxusní a jednoduchá) mít nějaké znalosti - není to nic pro začátečníky nebo lamy! Za případné škody neručím.[/color]

[h]Struktura kitchen[/h]
Základem jsou 4 adresáře:
[color=blue]ROM[/color] - zde je uložena hlavička ROM a systémové věci - kernel. Tady raději nic neměňte, pokud si nejste jisti tím co děláte.
[color=blue]SYS[/color] - systémové věci - základ windows.
[color=blue]OEM[/color] - přizpůsobení systému, ovladače...
[color=blue]EXT[/color] - externí věci. Tady se asi nejvíc vyřádíte. Pod adresářem [color=blue]Diamond[/color] nebo jiným najdete věci vázené na konkrétní model (kitchen totiž kromě více jazyků může sloužit pro vaření ROMky pro více zařízení). Dalším adresářem je [color=blue]Shared[/color] (sdílený pro všechna zařízení) - a podadresáře v něm jsou určité [color=green]skupiny[/color] - to už vidíte z jejich názvů. Ve skupinách jsou pak samotné [color=green]balíčky[/color] (packages).

[h]Struktura balíčku - Package - zjednodušeně[/h]
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]files[/color] - sem patří všechny soubory potřebné pro běh balíčku - kromě těch jazykových
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]app.dat[/color] - definice cest, kam se mají soubory během instalace systému nahrát (obdoba initflashfiles.txt ze staré kitchen)
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]app.reg[/color] - sem patří nastavení, která se uloží do registru Windows (obdoba xxxxxxxxxxx.rgu)
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]package.ini[/color] - informace o balíčku, definice závislostí balíčků, certifikáty.. Toto se až zas tak často nepoužívá..
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]_skip[/color] (apod.) - tímhle si kitchen rozlišuje jestli balíček bude nebo nebude obsažen v ROM. Upraví se to samo při vaření.
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]0405[/color] (např.) - sem patří jazykově závislé soubory - 0405 je čeština, 041B slovenština. Zase tu budete mít adresář "files" a soubory app.reg, app.dat atd. S těmi můžete čarovat stejně jako u klasického balíčku.
Balíček samozřejmě nemusí obsahovat všechny komponenty. Vzor balíčku najdete třeba i v "\Tools\Package_sample". Balíček, který v rámci adresářové struktury ROM vytvoříte se po novém spuštění kitchen zobrazí v seznamu balíčků a můžete jej přidat do ROMky.

[h]Recept - aneb jak vařit[/h]
Pokud nechcete přidávat vlastní věci, jen přidat nebo odebrat balíčky, které kitchen obsahuje, můžete postupovat následovně:
Rozbalte kitchen a spusťe Erviuskitchen.exe. Otevře se vám prostředí Ervirus visual Bepe's kitchen. Pokud budete chtít vyjít z "oficiální verze" Eržiky, stiskněte Load ROM.

Načte se vám obsah vybrané ROMky. Každý řádek v okně znamená jeden balíček (package). Sloupce pak označují jestli je balíček přidán do ROM, jeho název, jestli má jazykové varianty, jestli má varianty v závislosti na rozlišení atd.. Balíčky si můžete v prostředí kitchen taky okomentovat.

Jednoduchým poklepáním na balíčku můžete tento odebrat nebo přidat do ROMky. Stejně tak můžete odebírat nebo přidávat celé bloky (když v rámci bloku kliknete pravým tlačítkem myši). Jestli je nebo není balíček obsažen v ROMce zvýrazňuje zelený pruh a True ve sloupci Included.

Když máte hotovo, můžete udělat další úpravy v ROM - například nastavit systémový datum, identifikaci ROMky a další pokročilé věci (v Rom Tools) nebo třeba změnit PagePool budoucí ROMky (kliknutím na Other). Dále kitchen obsahuje různé editory registrů atd. Prostě spousta možností v luxusním GUI balení. Až budete spokojeni s dalším tuněním, stiskněte Create ROM.

Systém začne "chrochtat" a plně automaticky vygeneruje novou ROMku. Toto trvá kolem 5 minut, dle rychlosti počítače a obsahu ROMky. Až je hotovo, kitchen zobrazí následující hlášku..

V tomto okamžiku můžete kitchen uzavřít (své dílko - pokud jste tak už neučinili dřív - si uložte stisknutím na Save ROM). Uvařenou, čerstvou RÓMku najdete v adresáři "RELEASE_Diamond" s názvem "ruu_signed.nbh". Spuštěním "_ren_diamimg.bat" soubor přejmenujete na "diamimg.nbh" pro snadnější flashování.
Uložené soubory s definicí ROMky najdete v adresáři Tools\RomSaved. Když se do souboru .erv podíváte, je tam definice jazyku, systému atd. a seznam balíčků, které byly do ROM začleněny.

[h]Máme uvařeno - instalace ROM[/h]
  • Vše o flashování ROM se dozvíte zde.[/*]
  • Zazálohujte kontakty, kalendář, SMS... Věci v internal storage zůstanou.[/*]
  • Musíte mít Unsigned HardSPL !! Osobně doporučuju 1.93 Developer edition.[/*]
  • Nahtejte diamimg.nbh do rootu Internal Storage (pozn. ROM jde instalovat i přes ActiveSync připojení z PC - jednoduše rozbalte archiv a spusťte DiamonCustomRUU.exe)[/*]
  • [color=red]Abyste se vyhnuli případným budoucím problémům s hardresety místo softresety apod., doporučuju preventivně zformátovat telefon pomocí MTTY!!![/color][/*]
  • Stiskněte a držte vol- + šipku zpět + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte)[/*]
  • Po výzvě stiskněte on/off tlačítko[/*]
  • Po naflashování uděleje hard reset[/*]
[h]Poznámka na závěr[/h]
Očekávám, že se vyrojí pár nových kuchařů a ROMek. Budu rád, když k ROMce uvedete můj "kredit" a že ROMka pochází z Eržiky ;).

[h]Dobrovolný příspěvek[/h]
Vývoj Eržiky stojí nejen čas (a moje přítelkyně by vám mohla vyprávět :D), ale i peníze (RapidShare, některé programy...). Pokud se vám Eržika líbí, podpořte její vývoj. Příspěvek je dobrovolný, záleží jen na vás kolik a jestli vůbec přispějete. Všem, kteří přispějí patří velký dík!
Číslo účtu u mBank je 2200597461/6210, kdo má paypal, můžete kliknout na "Donate".

Seznam dárců naleznete zde.
Adow (1267)|4.3.2010 15:24
[h]Changelog[/h]
Eržika X 1.0 je výchozí verzí. Změny oproti "betaverzi" 0.9:
  • Doladění systému[/*]
  • přidání aplikací, opravy odkazů[/*]
  • přidání modů do TF3D/Sense[/*]
  • optimalizována správa RAM - necachují se obrázky[/*]
  • spousta dalších úprav - už si je ani nepamatuju[/*]
Eržika X 1.1 - Upgrade z 1.1
  • nová verze Sense 2.5 - 2.5.20121225.0 včetně modů a potřebných nových balíčků + opravy češtiny[/*]
  • opravy češtiny stávající verze Sense 2.5[/*]
  • nová utilitka pro nastavení výchozí klávesnice - SetKeyb[/*]
  • oprava Internet Exploreru (kitchen obsahuje Internet Explorer 6 - pokud budete chtít starší verzi - Pocket IE, nezahrnujte do ROM balíček browsingie)[/*]
  • nové verze balíčků (kromě těch, které potřebuje v nových verzích nové Sense 2.5):
  • - Menu_Enhancement_1_1_20113129_00 (HTC menu - někomu se ve starší verzi nezdála grafika)
    - USB_To_PC_Pop_Up_2_3_20111720_00 (nové prostředí pro nastavení připojení k PC přes USB)[/*]
Eržika X 1.2
  • nový build OS WM 6.1 - 21056[/*]
  • Opera 10 v češině nebo slovenštině v základu[/*]
  • nové doplňky a nové verze doplňků správce komunikace a WiFi Router - sdílení internetu přes WiFi[/*]
  • vyměněn doplněk MenuEnhancement[/*]
  • u verze se Sense 2.5.2012 Co0kie Home Tab 1.8.5 se speciálním Eržika nastavením + CHT Editor[/*]
  • přidána aplikace MyPhone pro snadné zálohování přes GSM[/*]
  • nová verze GoogleMaps[/*]
  • funkční YouTube[/*]
  • optimalizovanější systém s menší spotřebou RAMky - to by mělo pomoci i na problémy s vyzváněním a dalšími, které souvisejí s RAM[/*]
  • další opravy/úpravy a věci na které jsem zapomenul...[/*]
Eržika X 1.3
  • novější klávesnice z Diamondu2 (EZ Input 2.0) - Úplná QWERTY má upravené rozložení (QWERTZ) a definici znaků pro CZ a SK, tato verze neobsahuje Kompaktní QWERTY![/*]
  • u verze se Sense 2.5.2012 Co0kie Home Tab 1.8.5 se speciálním Eržika nastavením + CHT Editor 1.8.5.1[/*]
  • aplikace NoData vyměněna GPRS Enabler/Disabler - pro ovládání prsty, umí ukončit aktivní připojení - najdete jej v Programy-Komunikace-Povolená připojení[/*]
  • přidána utilitka Marzens TouchInCallScreenTweak - chování displeje telefonu během hovoru[/*]
  • všechny varianty by mají telefonní aplikaci, která je pro ně určena (NoTF a TF3D 1.1 Diamond dialer, TF3D 2.1, Sense 2.1 a Sense 2.5 Tachi dialer)[/*]
  • opravena menu u NoTF a TF3D 1.1[/*]
  • do kitchen přidán Facebook tab pro Sense 5.5[/*]
  • některé další drobné opravy/úpravy[/*]
[h][color=red]Download[/color][/h]
Kitchen Eržika X - aktuální kuchyni naleznete vždy zde
Pozn.: Nevytvářejte, prosím, vlastní mirrory (uploady) - když bude potřeba přidám sám. Jsem rád, když vím kolik lidí tu kterou verzi stáhne.
Taky prosím nikam nedávejte přímé odkazy na soubory - dávejte jen ty na složky - jinak nefunguje počítadlo. Děkuji ;).
Adow (1267)|4.3.2010 15:25
[h]FAQ - často kladené otázky[/h]
Q: Kde najdu další balíčky?
A: Použij Google. Nejvíce věcí je tradičně na XDA-Developers. Pokud chcete balíčky z jiné ROM, pomocí kitchen je možné i ji rozbalit (ty neoficiální ale většinou nejdou) - tlačítko Dump. Na XDA-Dev najdete také různé utility - např. Ervius Package Creator nebo CAB to OEM. Tyhle aplikace vám dokážou vytvořit balíček - sice ve formátu staré kitchen, ale to už jde lehce upravit.

Q: Návod XY na XDA-Dev je anglicky, co mám dělat?
A: Nauč se anglicky nebo použij Google Translate. Přiklad dotazu, který bych tu nerad viděl.

Q: Jde nastavit přímo v ROM e-mailový účet tak, abych ho nemusel po instalaci ROM nastavovat?
A: Ano, jde to. Tady je návod.
...

[h]Zajímavé odkazy[/h]
Všemožné utilitky, které můžete při vaření potřebovat
Popis balíčků EXT a SYS - co je k čemu dobré
Nejlepší aplikace pro tvorbu balíčků
Vcelku pěkný popis balíčků pro manilu 2.5 od Kisja - část 1, část 2
Editace exe, dll, mui - změna ikon, obrázků nebo hlášek
...
Blekota_ce4you (73)|4.3.2010 15:46
Adow: Díky moc za bezva ROMku a Kitchen ;) Měl bych dotaz ohledně Kitchen, upravuju si Eržiku a chtěl bych si vyměnit Splash screen za vlastní (myslím tu, jak je napsáno Windows Mobile 6.1 - welcomehead.192.png), ale nemůžu přijít na to, jak to udělat. Můžeš mi prosím poradit? ;)

PS: V brzké době ti pošlu drobný příspěvek za tvou výbornou práci :yes:
Adow (1267)|4.3.2010 17:18
Jednoduše - prostě vyměň soubor v "Eržika X 1.0\SYS\21054\dpi_192_resh_480_resv_640\COMMON\Redist_dpi_192_resh_480_resv_640".

BTW: Kitchen má víc downloadů než samotná ROM - to je tady najednou tolik kuchařů a tak málo uživatelů? :D
SG_ce4you (118)|4.3.2010 22:02
určitě, každej si chce zkusit udělat tu svojí, přece jen jsme koumáci a upřímně taky to zkusim a už jdu do toho, uvažuju co chci co ne co změnit jak to změnit, ale s tvojí romkou to bude spíš o grafické stylizaci a dojetí pár aplikací :-D

chci si to vyzkoušet a pořádně naučit za pár dnů asi budu měnit za HTC D2 a koukám že tam fenomém typu eržika neni tak asi budu muset udělat vlastní Romku. No snad to teď zmáknu a pak si budu moc dovolit něco takového udělat i na HTC D2.

Jedinečnost tvé romky je i čeština a na to nemám.
cumel_ce4you (24)|4.3.2010 23:03
Ahoj Adowe,
díky za tu kuchyň, už se v tom vrtám. Na první pokus jsem odstranil aplikace, které nepotřebuji, to je fantazie, ale mám jeden dotaz. Byl jsem zvyklý používat Eržiku se Sense 2.1, nicméně úvodní obrazovka ze Sense 2.5 se mi zdá lepší (kombinace hodin a programů po odrolování. Tohle Sense 2.1 nemá. Dá se je ta úvodní obrazovka zaměnit, tak aby ta ze Sense 2.5 byla v Sense 2.1. Ptám se jako lama, Manilu používám jako uživatel a do vnitřností jsem ještě nezabrousil. Pokud to jde prosím o odpověď jak. Jestli stačí "zapnout" správný soubor v sekci Manila Sense 2.5 a vypnout nějaký v Sense 2.1. Pokud ano, prosím, které . Nebo je třeba ještě něco ukuchtit jinde?
cumel_ce4you (24)|5.3.2010 00:06
Navíc jsem narazil na problém při stahování dat o počasí, jak u Sense 2.1 tak i u Sense 2.5. U Eržiky 9 to fungovalo v pohodě, ve verzi X to nejde ani přes GPRS a ani přes ActiveSync
SG_ce4you (118)|5.3.2010 01:49
počasí musí být problém někde u tebe přes wifi ok přes edge vodafone taky ok
Adow (1267)|5.3.2010 07:28
cumel: Počasí mi taky jede OK. Co se týká domovské stránky - tam to není tak jednoduchý, že bys něco strčil do Sense 2.1 a jelo to. Sense 2.5 má jednak jinou strukturu, narozdíl od předchozích verzí manily jiný názvy souborů atd. Soubory jsou vzájemně provázaný.. Samozřejmě můžeš experimentovat - home manily 2.5 najdeš tady "\EXT\SHARED\M4 - Manila - Sense 2.5\Manila_Home_1_0_19203029_1". Myslím, že to ale nějak jednoduše bez programování nepůjde.
martinsem (42)|5.3.2010 08:08
mě taky nejde aktualizovat počasí
batt_ce4you (135)|5.3.2010 09:12
.... počasí OK (testováno u obou verzí) - ale to je mimo mísu - tento link je o KITCHEN (vaření) ROM, individuální postřehy, názory a problémy s ROM samotnou pište do linku s Eržika ROM (podle verze 0.9/X atd.
Jinak díky za "kuchyň" - perfektní záležitost, o víkendu se pustím do testování tvého nářadí ve spojení s mou fantasií a umem...
zbynek_ce4you (14)|5.3.2010 14:33
A nezkoušel jsi si tam přidat svoje město (Weather City Editor)..? Protože mě po přidání vlastního města jde jen aktualizovat pokud tam mam podle polohy..
SG_ce4you (118)|5.3.2010 16:53
Potvrzuji nefunčnost updatů počasí. ve verzi Sense 2.5 CZ

automatické updaty fungujou, ale pokud najedete na položku počasí, nebo se pokusíte udělat update ručně, tak vyskočí hláška že došlo k chybě spojení při pokusu o spojení.

zkoušeno na nepozměněné romce

edit : chyba je na obou downloadech jak 3.3 tak 4.3
Adow (1267)|5.3.2010 17:07
A jinak vám data jedou OK? Jestli není problém v rillphone vs radio... Mě totiž počasí jde aktualizovat i ručně :D.. Mám teda Sense 2.1.. Mrknu na to - ale až za týden, po dovči - dneska to nestihnu.
Blekota_ce4you (73)|5.3.2010 17:27
Já mám Eržiku Sense 2.5 a počasí mi jede v pohodě jak podle Mojí polohy tak i po přidání města pomocí Weather editoru ;)
SG_ce4you (118)|5.3.2010 17:31
Quick GPS - OK; synchronizace dat - OK, opera-OK
zkoušeno Edge/Wifi
radio mám 1.17.25.09
nějak mě nenapadá čim to může být
(ale pro mě nepodstatný bug, synchronizaci mám nastavenou na 15min takže mě to netíží:) )

dotaz:jak můžu změnit pozadí sense? (tak aby po flashi byl již tento obrázek jako "tapeta počasí")
jak změnit podpis romky v bootloaderu??? když změnim v kitchen "ROM Ver." tak sice při flashi přes win. je romka označená dle mě ale v bootloaderu je pořád 2. Erzika X

jinak komu se podařilo z cab souborů udělat vlastní balíčky(aby program byl obsažen v romce) prosím o help, nějak se mi to nedaří v kitchen ji vidim ale do tel se již nenainstaluje, takže to dělám určitě uplně blbě :-D
Blekota_ce4you (73)|5.3.2010 18:00
Když si do Kitchen přidám vlastní balíček a přidám do ROMky, jak nastavit, aby se vytvořil zástupce do menu Start? Program se sice v pohodě nainstaluje a funguje, je chybí zástupce ve startu a v Programech.
cumel_ce4you (24)|5.3.2010 18:03
Adow: Diky za odpoveď, pochopil jsem a na programování mi chybí čas.
Ještě mě napadla jedna věc. Viděl jsem v jiném vlákně příspěvěk od Amose, kde upravoval Home screen pro Sense 2.1 viz.:
[code]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=30&t=33550&s=&sbd=&[/code]

kde se vyřádil, ale mohl by tedy upravit tento homescreen tak, aby vypadal podobně jako u Sense 2.5?
Zdá se, že je v tomhle profík, ale to je asi spíš otázka pro něj, že?
cumel_ce4you (24)|5.3.2010 18:05
A ještě jednou. Vrátil jsem se z5 k Eržice 9 Sense 2.1 a počasí se stahuje úplně v pohodě, tak mě řekněte, kde soudruzi z NDR udělali chybu!
SG_ce4you (118)|5.3.2010 18:09
cumel:takže 2.1 ok 2.5 error

edit:ne takže problém je 100% mezi klávesnicí a židlí takže komu to nejede co jste zakázali? změnili?
zbynek_ce4you (14)|5.3.2010 18:35
Měl bych dotaz, jak mám upravit třeba soubor shellres.192.dll, když je tam v tom kitchen v jiném formátu..?
_Amos_ (368)|6.3.2010 00:09
Cumel: Screeny jsou jak webový stránky. Jde pohnout s čímkoliv kamkoliv, zvětšovat, zmenšovat atd... Tady bohužel moje možnosti končí. Takže nedostanu na screen z funkčních prokliků to co tam není. Na to jsou jiní machři. Třeba port pro Sense 2.1 dělal Kimi_sae_ireba asi čtyři měsíce. Sense 2.5 je úplně jiné, nevím co přesně by jsi chtěl na home screen dostat, ale moc toho jiného vymyslet nejde. Pro home screen Sense 2.1 mi byl tak trochu předlohou HD2 mini...
_Amos_ (368)|6.3.2010 00:20
Počasí: hmm tak mě počasí taky nejde, jen umístění. Přehodil jsem radio z 1.17 na 1.11 a nepomohlo to. Dokonce mám pocit, že přestalo fungovat i umístění... Tak jestli někoho z kuchařů:) něco napadne...
cumel_ce4you (24)|6.3.2010 08:37
Amos: Diky za info, je jsem měl představu, že by po odrolování home screen bych měl přístup k odkazům na jednotlivé aplikace jako je to u Sense 2.5. Zkusím se mrknout na XDA, třeba na něco narazím
cumel_ce4you (24)|6.3.2010 08:41
SG: Zakázal jsem při tvorbě ROM jen aplikace, které nepotřebuji tj. WkTask, StylusLock a GoogleMaps nic víc. Radio mám 1.17

edit: A před flashem jsem provedl formát pomocí MTTY (i když mi to vyhodilo chybu, což jsem se dočetl, že nevadí)
Adow (1267)|6.3.2010 09:21
zbynek: Ten formát je tzv modul. Modul se od klasického souboru liší tím, že má rezervované místo v paměti. Klidně můžeš ten adresář shellres.192.dll smazat a dát tam místo něj soubor. Kdybys to chtěl nechat takhle, tak si stáhni utilitky file-2-module a module-2file. Už podle názvu je vidět na co asi jsou ;). Přihodil jsem link do 3. postu (kua jsem na vás tak hodnej, sám jsem si musel vše najít a vy to dostanete na stříbrným podnose :D).

_Amos_, cumel: Na to počasí u Sense 2.5 po návratu mrknu.. Ikdyž nechápu proč to u Sense 2.1 jede a 2.5 ne..
_Amos_ (368)|6.3.2010 10:40
Cumel: Tak když něco najdeš, tak dej vědět. Myslím ale, že spíš nic nenajdeš, protože tohle je zásah do Kimiho portu, který využívají všichni se Sense 2.1. Takže podle mě by to zvládl jedině on:). Tady máš Kimiho vlákno kde ochotně diskutuje na kterékoliv téma. Teď řádí se zobrazováním sms jako v Ijfónu (osobně se mi to moc nelíbí, ale fungovat na eržice by to mělo).
Kdyby více, tak přesuň diskuzi to grafického vlákna, ať to tu necháme kuchařům...
Dajce (41)|6.3.2010 11:02
Zdravím,
Musím říct že kuchyň je fakt super.
Nejdříve jsem zkoušel verzi Eržiky X 1.0 / 2.5 ... zkoušel jsem jak to pojede.
Zkusil jsem tedy uvařit vlastní ... vytvořil jsem si lehkou verzi, zdá se být stabilní a žádný fatální problém nemám.
Jen dva problémky:
Jedná se Internet Explorer ... ten nejde spustit a nejde ani v Erzika X1.0 / 2.5

pak nechápu jednu věc když proběhla všechna instalace tak podsvícení displeje byl automaticky regulován dle prostředí.
Po restartu ale ne ... vždy když ho nastavím na auto tak po restartu se zase vypne ... Nevíte kde může být zakopaný pes ?
Vše jsem nastavoval start->nastavení->systém->napájení->podsvícení
_Amos_ (368)|6.3.2010 12:17
Počasí: problémy s počasím jsou podle mě spojeny s taskbarem. Myslím, že Adow nepoužívá, žádné horní ikony a jemu vše funguje v pořádku, tak jsem zkusil taskbar odinstalovat, ale nepomohlo to. Když jsem ho ale nainstaloval zpět, tak se počasí umoudřilo a začalo normálně fungovat. Tak naschvál, komu nefunguje počasí, máte nainstalovaný taskbar? Mělo by to i logiku, protože taskbar zasahuje i do registrů...
ropyno (69)|6.3.2010 13:53
Mě počasí funguje,zkoušel jsem to přez wifi.Ale trvalo to docela dlouho,tak jsem to nechal a stáhl poštu a když jsem se vrátil na kartu počasí už to bylo.
Jinak jsem dal pryč jen stylus lock
carbik_ce4you (132)|6.3.2010 15:47
Zajímavý tip, snažil jsem se WkTASK ukočit násilím, nepovedlo se. Ale k mému překvapení se počasí přes WiFi stáhlo...
SG_ce4you (118)|6.3.2010 18:00
podle mě to dělá ten wktask, když sem ho do romky nedal byly problémy ted ho tam mám a vše ok
ropyno (69)|6.3.2010 18:03
Malou radu,jak dostanu do romky svoje cabíky.
Díky moc
Adow (1267)|6.3.2010 19:14
Zdravím z Krkonoš ;-)

Verze Sense 2.1 už obsahuje mod na zprávy - jen bulinky jsou v registrech vypnutý.
Co se týká seznamu hovorů na home 2.5 - to už ja na xda-dev taky hotové. Má to ale ještě mušky, tak jsem to do Eržiky nedával.
Pokud vám blbne podsvícení, na vině je podle mě Manila Locker..
ropyno (69)|6.3.2010 19:28
[quote=Adow]Zdravím z Krkonoš ;-)

Verze Sense 2.1 už obsahuje mod na zprávy - jen bulinky jsou v registrech vypnutý.
Co se týká seznamu hovorů na home 2.5 - to už ja na xda-dev taky hotové. Má to ale ještě mušky, tak jsem to do Eržiky nedával.
Pokud vám blbne podsvícení, na vině je podle mě Manila Locker..[/quote]

Ahoj Adowe,
s tebe mají na horách asi radost.Hlavně tvoje drahá polovička.Co.
Přeju hezkou dovču
ropyno (69)|6.3.2010 19:29
[quote=Adow]Zdravím z Krkonoš ;-)

Verze Sense 2.1 už obsahuje mod na zprávy - jen bulinky jsou v registrech vypnutý.
Co se týká seznamu hovorů na home 2.5 - to už ja na xda-dev taky hotové. Má to ale ještě mušky, tak jsem to do Eržiky nedával.
Pokud vám blbne podsvícení, na vině je podle mě Manila Locker..[/quote]

Ahoj Adowe,
s tebe mají na horách asi radost.Hlavně tvoje drahá polovička.Co.
Přeju hezkou dovču
cumel_ce4you (24)|7.3.2010 01:05
[quote=_Amos_]Počasí: hmm tak mě počasí taky nejde, jen umístění. Přehodil jsem radio z 1.17 na 1.11 a nepomohlo to. Dokonce mám pocit, že přestalo fungovat i umístění... Tak jestli někoho z kuchařů:) něco napadne...[/quote]

Tak jsem zkoušel znovu Eržiku X Sense 2.1, tentokrát jsem odstranil pouze WkTask a Styluslock. Před tím jsem odstranil i Google maps a tento program jsem tam teď nechal a počasí se stahuje bez problémů :D

SG_ce4you (118)|7.3.2010 13:29
cumel: jj ty jsi to vyřešil je to gooogle maps....kdyť je to s nim provázaný:-)
Blekota_ce4you (73)|7.3.2010 14:08
Adow: Předem přeju hezkou dovolenou.
Dále bych měl dotaz. Když si do ROMky přidám vlastní balíček - v mém případě Esmertec Java - v pohodě se po flashnutí romky nainstaluje, ale chybí mi v Programech zástupce na tu javu, jamotný program je ve složce Windows a v pohodě funguje. Jak to zařídit, aby se i u přidaných balíčků vytvářely zástupci v Programech? Kde co nastavit a tak? Balíček je samozřejmě v EXT.
SG_ce4you (118)|7.3.2010 14:33
ahoj nevíte někdo v jakým souboru můžu editovat text který se zobrazuje při instalaci? Mám na mysli " Vítá vás Eržika, za okamžik se vám budu věnovat"

edit: je to OEM/Diamond/0405/OEM_lang_0405/LogoMsg.bmp
ropyno (69)|7.3.2010 14:45
Můžete někdo poradit,jak přidat vlastní cab do rom.V tomhle programu package-creator-v2.7 ho udělám přidám do romky.Ale on nikde není.
Měl by se ještě asi upravit ale nevím jak.Díky moc
Adow (1267)|7.3.2010 16:39
Pokud chcete zástpce do nabídky start, mrkněte na nějaký hotový balíček. To, že se nezobrazil může být tím, že má nasravenou cestu do start menu\programs. U Eržiky to ale samozřejmě musí být nabídka start\programy ;-).
ropyno (69)|8.3.2010 20:03
[quote=ropyno]Můžete někdo poradit,jak přidat vlastní cab do rom.V tomhle programu package-creator-v2.7 ho udělám přidám do romky.Ale on nikde není.
Měl by se ještě asi upravit ale nevím jak.Díky moc[/quote]

Ahojte,tak nikdo neví??
Blekota_ce4you (73)|9.3.2010 16:29
Pokud chcete zástpce do nabídky start, mrkněte na nějaký hotový balíček.
Díky za radu, už jsem to našel. Je to v app.dat souboru. Stačí upravit cesty z Eng na CZ :yes:
Dajce (41)|10.3.2010 05:26
Zdravím,
používám Er. X /2.5 a dnes jsem zaspal protože se mě automaticky přeřídil čas cca o půl hodiny dozadu ... kde se dá vypnout automatické seřízení času nebo kde se to dá přímo vyřadit z kuchyně ? Jo jinak ten čas běžel nebyl zaseknutý/zastavený jen o půl hodiny pozadu ... ;-) Moc díky za odpověď
PS: ale jinak je Eržika moc hodná, že mě nechala vyspat ;-)
funkyhk (25)|11.3.2010 16:33
Ahoj, mohl by mi zde prosim nekdo napsat co vse mam odstranit z kuchyne abych dostal absolutne cisty WM jen se settings a poozkami v programech pouze: acive sync, bt explorer, camera, calendar, radio, comm manager, quick gps, , sim manager. Zkousel jsem romku od Gen.Y s WM a Androidem a WM mel po spusteni cca 82 volnych RAM. Takhle mi to absolutne vyhovovalo + nejake vlastni programy. Zkousel jsem si s tou jeho kuchyni trochu hrat, nektere veci v popisu jsou zretelne, jine uz ne, tak prave nevim co vsechno mam smazat abych docilil te romky viz vyse. DIky za radu
cumel_ce4you (24)|11.3.2010 22:35
Pokud neukecáš šéfkuchaře Adowa, tak musíš experimentovat jako všichni kuchtíci tady kolem :(
funkyhk (25)|12.3.2010 12:12
Tak Adowe ukecam te ? Mam pocit ze metodou pokus - omyl bych tohle zkousel strasne moc dlouho a tak trochu jsem to i zkousel a docili jsem treba jen toho ze mi nefungoval fotak. Proste stacilo by mi jen napsat jaka oddeleni muzu v tom softu na vareni smazat abych docilil absolutne ciste romky a jestli samotne smazani staci pro tech cca 82 ram, ale melo by. Diky
Adow (1267)|12.3.2010 12:57
Možná že později ukecáš, ale teď jsem na horách :-)