Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

Adow (1267)|3.3.2010 15:24
[h][color=red]Eržika X - nová generace[/color][/h]

[h]Proč Eržika X ???[/h]
Všechny předchozí mnou vydané verze Eržiky pochází ze starší (klasické) kuchyně. Eržika X je z nové visual kitchen (hodně čerpá z Gen.Y kitchen - tímto mu děkuji) - tahle kuchyně umožňuje vytváření více verzí a jazykových mutací z jedné kitchen, je celkově přehlednější, otevírá možnosti do budoucna. Vývoj "klasických" Eržik tímto končí.
Eržika X je tedy úplně na jiném základu, má víc prvků a doplňků z nových zařízení (Topaz, Rhodium, Tachi, Leo...). Výbava nových ROMek odpovídá původním Těžkým verzím. Jiné verze výbav vydávat nebudu - k dispozici ale dávám kitchen - takže si může každý Eržiku uvařit dle svých potřeb ;). Kromě toho je k dispozici UC pro automatickou instalaci vašich CABů a nastavení při instalaci ROM.
K dipozici jsou verze s TouchFLO 3D 1.1 (klasické z Diamonda), TouchFLO 3D 2.1 (Diamond II), Sense 2.1 (z kdo ví čeho :D), Sense 2.5 (HTC HD II) a verze bez TF3D nebo Sense. To vše v češtině nebo slovenštině.
Rozepisovat všechny úpravy nebudu - je toho strášně moc. Pro představu co ROMky všechno obsahují mrkněte do screenů.

[h]Screeny[/h]
BootScreen (nyní není obsažen v ROM, ke stažení samostatně)

TouchFLO 3D 1.1 - TouchFLO 3D 2.1

Sense 2.1 - Sense 2.5

Obsah nabídky start


[h]Úpravy (kromě jiných)[/h]
Odstraněno
Adobe Flash Lite - CyberonVoiceSpeedDial - JbedJava - MP3Trimmer - OneNote Mobile - PlayShow - RSS Hub - Sample Music + Pictures - SAPSettings - StreamingMedia - Transcriber - Welcome Center - Windows Catalogue - Windows Live
Upraveno/vyměněno
TouchFlo 3D - PhoneCanvas - české rozložení klávesic HTC (z Diamonda) - Opera 10 - NetCF 3.5 - SQL CE Mobile 3.0/3.5 - komprimovaná grafika - změněno členění a ikony nabídky start - spousta tweaků a úprav - největší EXE soubory komprimovány...
Přidané aplikace
Všechny aktuální FIXy od HTC - Advanced Config - Co0kie Home Tab (Sense 2.5) - FileDialogChanger - File Explorer Extension - GConfig - ObexInbox - Task Manager s RegEditem - IM Selector - MyPhone - PIMBackup - PocketScreen - StylusLock - Total Commander CE - Weather Database Editor - WkTASK - mody TF3D/Sense - spousta nových doplňků HTC...

[h]Eržika podporuje UC - User Customization[/h]
Před flashováním můžete provést následující:
  • Do rootu Internal Storage uložte soubor SDConfig.txt[/*]
  • V Internal Storage vytvořte adresář Install (dá se nastavit na jiný - viz SDConfig.exe) a nakopírujte do něj CABy nebo XML s nastavením, které se má nainstalovat při instalaci ROM[/*]
  • Ukázkovou konfiguraci, která instaluje GoogleMaps, si můžete stáhnout zde. Podobným způsobem musíte všechny požadované CABy dopsat do souboru SDConfig.txt![/*]
  • Více informací naleznete zde.[/*]

[h]Instalace[/h]
  • Vše o flashování ROM se dozvíte zde.[/*]
  • Zazálohujte kontakty, kalendář, SMS... Věci v internal storage zůstanou.[/*]
  • Musíte mít Unsigned HardSPL !! Osobně doporučuju 1.93 Developer edition.[/*]
  • Nahtejte diamimg.nbh do rootu Internal Storage (pozn. ROM jde instalovat i přes ActiveSync připojení z PC - jednoduše rozbalte archiv a spusťte DiamonCustomRUU.exe)[/*]
  • [color=red]Abyste se vyhnuli případným budoucím problémům s hardresety místo softresety apod., doporučuju preventivně zformátovat telefon pomocí MTTY!!![/color][/*]
  • Stiskněte a držte vol- + šipku zpět + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte)[/*]
  • Po výzvě stiskněte on/off tlačítko[/*]
  • Po naflashování uděleje hard reset[/*]
  • Vše samozřejmě děláte na svou vlastní zodpovědnost - neručím za stráty na přístrojích ani lidech![/*]
[h]Dobrovolný příspěvek[/h]
Vývoj Eržiky stojí nejen čas (a moje přítelkyně by vám mohla vyprávět :D), ale i peníze (RapidShare, některé programy...). Pokud se vám Eržika líbí, podpořte její vývoj. Příspěvek je dobrovolný, záleží jen na vás kolik a jestli vůbec přispějete. Všem, kteří přispějí patří velký dík!
Číslo účtu u mBank je 2200597461/6210, kdo má paypal, můžete kliknout na "Donate".


[color=red]Mockrát děkuji za podporu následujícím lidem, kteří v minulosti podpořili Eržiku:
_AMOS_ (2200 Kč), bredys (1000 Kč), Draceksoptik (600 Kč), Kmochy (600 Kč), carbik (600 Kč), marcucci (500 Kč), N3o21 (500 Kč), tombik (500 Kč), Peter Stoličný (500 Kč), Martin Paták (500 Kč), dusic24 (500 Kč), Roans (500 Kč), Hodo65 (500 Kč), irm (333 Kč), Jaruna007 (333 Kč), sbehring (321 Kč), TOKYJE (300 Kč), lokalnet (300 Kč), Beda (300 Kč), zbh (300 Kč), Milan Dvořák (300 Kč), Jiří Molnár (300 Kč), MildaC (300 Kč), Pavel Strnad (300 Kč), buckowski (256 Kč), JJ2 (250 Kč), ropyno (250 Kč), Roman Sipl (250 Kč), Nolf (222 Kč), All.Os (200 Kč), Gori (200 Kč), Radouch.Janouch (200 Kč), VOBO (200 Kč), xcaleb (200 Kč), Petr Kotala (200 Kč), Antik (200 Kč), Dajce (200 Kč), Albi (200 Kč), Zdenek Nedved (200 Kč), kramva (150 Kč), skiper (150 Kč), dada09 (150 Kč), khonza (150 Kč), ewzenek (150 Kč), mania (150 Kč), nedvedzd (150 Kč), kalas (150 Kč), Antro (150 Kč), cz71 (150 Kč), Krumpeir (150 Kč), vaio33 (100 Kč), blam158 (100 Kč), peppies (100 Kč), Blackman_82 (100 Kč), Jiri Nemecek (100 Kč), neznámý (100 Kč), pevo (100 Kč), neznámý (100 Kč), Pijer (100 Kč), Petr Stejskal (100 Kč), Patrik Třeštík (100 Kč), mraq (77 Kč), lupolupolupo (77 Kč), Lukas Mazurek (70 Kč), pedrs (60 Kč), glinz (55 Kč), Petr Melichar (40 Kč)
Díky za podporu, která rozhodně potěší ;). Omlouvám se, u některých z vás neznám přezdívku, nebo znám jen tu na ICQ a tady může být jiná. Pokud bych nedej bože zapomenul někoho dopsat, tak se určitě ozvěte - i vám patří dík![/color]
Adow (1267)|3.3.2010 15:25
[h]Changelog[/h]
Eržika X 1.0 je výchozí verzí. Změny oproti "betaverzi" 0.9:
  • Doladění systému[/*]
  • přidání aplikací, opravy odkazů[/*]
  • přidání modů do TF3D/Sense[/*]
  • optimalizována správa RAM - necachují se obrázky[/*]
  • spousta dalších úprav - už si je ani nepamatuju[/*]
  • pozn. k verzi Sense 2.5 - ta obsahuje i Manila Locker - bohužel po několika denním zápasení se mi nedaří zprovoznit stránku nastavení - takže změny nastavení jdou dělat jen v registrech. Pokud se někomu podaří ji donutit fungovat, budu samozřejmě rád :D.[/*]
Eržika X 1.1 - upgrade pro verze 1.0
  • nová utilitka pro nastavení výchozí klávesnice[/*]
  • oprava Internet Exploreru[/*]
Eržika X 1.1 - pouze Sense 2.5.20121225.0
  • nová verze Sense 2.5 - 2.5.20121225.0 včetně modů a potřebných nových balíčků + opravy češtiny - výrazně rychlejší[/*]
  • nová utilitka pro nastavení výchozí klávesnice[/*]
  • oprava Internet Exploreru[/*]
  • nové verze balíčků (kromě těch, které potřebuje v nových verzích nové Sense 2.5):
  • - Menu_Enhancement_1_1_20113129_00 (HTC menu - někomu se ve starší verzi nezdála grafika)
    - USB_To_PC_Pop_Up_2_3_20111720_00 (nové prostředí pro nastavení připojení k PC přes USB)[/*]

Eržika X 1.2
  • nový build OS WM 6.1 - 21056[/*]
  • Opera 10 v češině nebo slovenštině v základu[/*]
  • nové doplňky a nové verze doplňků správce komunikace a WiFi Router - sdílení internetu přes WiFi[/*]
  • vyměněn doplněk MenuEnhancement[/*]
  • u verze se Sense 2.5.2012 Co0kie Home Tab 1.8.0 se speciálním Eržika nastavením + CHT Editor[/*]
  • přidána aplikace MyPhone pro snadné zálohování přes GSM[/*]
  • nová verze GoogleMaps[/*]
  • funkční YouTube[/*]
  • optimalizovanější systém s menší spotřebou RAMky - to by mělo pomoci i na problémy s vyzváněním a dalšími, které souvisejí s RAM[/*]
  • další opravy/úpravy a věci na které jsem zapomenul...[/*]
Eržika X 1.3
  • novější klávesnice z Diamondu2 (EZ Input 2.0) - Úplná QWERTY má upravené rozložení (QWERTZ) a definici znaků pro CZ a SK, tato verze neobsahuje Kompaktní QWERTY![/*]
  • u verze se Sense 2.5.2012 Co0kie Home Tab 1.8.5 se speciálním Eržika nastavením + CHT Editor 1.8.5.1[/*]
  • aplikace NoData vyměněna GPRS Enabler/Disabler - pro ovládání prsty, umí ukončit aktivní připojení - najdete jej v Programy-Komunikace-Povolená připojení[/*]
  • přidána utilitka Marzens TouchInCallScreenTweak - najdete ji v Systémových nástrojích a s její pomocí si můžete nastavit chování displeje telefonu během hovoru[/*]
  • všechny varianty by mají telefonní aplikaci, která je pro ně určena (NoTF a TF3D 1.1 Diamond dialer, TF3D 2.1, Sense 2.1 a Sense 2.5 Tachi dialer)[/*]
  • opravena menu u NoTF a TF3D 1.1[/*]
  • některé další drobné opravy/úpravy[/*]

[h][color=red]Download[/color][/h]
Eržika X 1.0 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
Eržika X 1.1 - pouze Sense 2.5.2012: MediaFire - Melicher.eu
Oprava otevírání e-maillů na X 1.1
Eržika X 1.2 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
Aktualizace Co0kie's Home Tabu a editoru pro něj na verzi 1.8.5. Pouze pro Eržiku X 1.2 ve verzi Sense 2.5 - CZ - českou!
Eržika X 1.3 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
Pozn.: Nevytvářejte, prosím, vlastní mirrory (uploady) ROMek - když bude potřeba přidám sám. Jsem rád, když vím kolik lidí tu kterou verzi stáhne.
Taky prosím nikam nedávejte přímé odkazy na soubory - dávejte jen ty na složky - jinak nefunguje počítadlo. Děkuji ;).
Adow (1267)|3.3.2010 15:25
Reserved - FAQ...
Blekota_ce4you (73)|3.3.2010 17:14
Adow: Díky moc za Eržiku X, určitě vyzkouším. Do teď jsem měl Eržiku X 0.9 a jsem zvědavej na finální verzi. Díky za dobrou práci pro nás Diamonďáky :yes: ;)

PS: Kdy asi uploadneš Eržiku Sense 2.5?
Adow (1267)|3.3.2010 17:19
Dneska asi ne, viděl bych to na zítřek..
spen_ce4you (0)|3.3.2010 22:03
Ted testuji Sense 2.1 a musim rict, ze opravdu dobry, beha to fakt dost rychle. jen je skoda, ze uz tam je preinstalovany Google maps. Ted pouzivam 4.0 a pri tak rychlych aktualizacich, co google dela, by mozna bylo lepsi aby tam nebyla a kazdy si mohl naistalovat svoji. Ja vim, ze to nejak jde prekuchtit, ale bohuzel nevim jak :? Jo a jaky radio doporucujes, aby to vydrzelo co nejdele?
Dryha_ce4you (143)|4.3.2010 09:31
ADOW GREAT JOOOOB :)

tak sem si hodil Erzu X s 2.1 Sense a je to primovka - zadne velke zpomaleni takze jsi projevil umelecke nadani k odladeni jak vinko :)
vse beha jak ma zatim, exchange sync probehlo spravne, sms 1600 kousku taky nacteno v poradku, u pritelkyne mam nejakych 158stran konverzace a nacteno take v poradku vse :)

radu s dialerem - nevi nekdo o telefonnim dialeru ktery by fungoval na lezato (komplet i s prichozim volanim zobrazenim ... ted se cely tlf sekne a nezobrazi nic jen Home na lezaka)? jezdim ted denne dost v aute, drzak mam na lezato kvuli navigaci takze mi to drti pri vyhledavani tlf. cisla na lezaka :(
Adow (1267)|4.3.2010 09:38
Taky by se mi líbil kdyby uměl režim naležato.. Bohužel nemám. Leda tam dát originál Diamonďáckej (ten to myslím uměl) - jen nebude fungovat provázání na manilu.

Co se týká verze se Sense 2.5, tak tam mám nějakýho šotka - celou dobu mi karta nastavení fungovala OK, teď to najednou blbne a za boha nemůžu najít kde je chyba :(.. V sobotu odjíždím na týden pryč, tak bych to rád odladil teď hned. Opravdu ale zatím nemůžu najít čím to je.

Neví někdo jakým způsobem na MediaFire vysdílet celou složku?? Když to udělám, tak to kamarádovi se kterým to zkouším vyhodí "0 souborů"..
batt_ce4you (135)|4.3.2010 11:00
.. na xda-dev se kdysi řešil problém s Operou, ta u Sense 2.5 "vyráběla" různé zhovadilosti. Zkus otestovat ROM bez Opery třeba to pomůže.....
Duddits (217)|4.3.2010 11:06
Krasna prace, diky :yes:
Adow (1267)|4.3.2010 11:29
Už ho mám šotka... Je to divný, ale: pokus o otevření nastavení zvuku a nastavení Manila Lockeru restartuje manilu. Když ale předtím jdu start-nastavení-zvuky.., zavřu to a pak jdu zase do maniláckýho nastavení, tak je to OK :sarcastic:. Takže porovnám registry před a po a mělo by to být ;). Někdy je to fakt na po*rání nějakou chybu najít... Stálo mě to tak několik večerů.
edlik (28)|4.3.2010 11:43
Skvělá práce!!! Nevíš jak ve verzi NOTF nastavím, aby se hlasitosti ovládali obě současně. V TF se to dá nastavit na kartě nastavení-zvuky, ale v NOTF nevím. Jinak pokud nechci používat WkTask a StylusLock tak pouze vymažu zástupce z adresáře Po spuštění.
Adow (1267)|4.3.2010 12:11
Verze NoTF a TF3D 1.1 mají právě kvůli tomuhle jinou (starší) verzi ovládání hlasitosti.. Pokud si budeš chtít uvařit z kitchen s novým ovládáním hlasitosti, tak to společný nastavení můžeš upravovat v registrech:
[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\VolumeOverlay]
"SimpleMode"=dword:00000001[/code]
Co se týká WKtasku a StylusLocku, stačí smazat zástupce.

Takže Sense 2.5 už je bude OK - SK jede, ještě zkouším CZ. Chyba byla v tom, že jsem tam nedal originál HTC zvonění a nastavení na něj odkazovalo. Manila je tak hloupá, že si s chybějícím zvukem neporadí a spadne.. Za chvilku budu uploadovat. Originál zvuky a zvonění HTC dám k dispozici jako samostatný CAB pro ty, kteří je budou chtít používat.
dusic24 (27)|4.3.2010 12:28
To je něco- čekám na novou Eržiku jak na vejplatu...
Adow (1267)|4.3.2010 12:38
A na co čekáš, už to tam "dávno" je :D.. Opravena i kitchen.
dusic24 (27)|4.3.2010 12:57
Stahuju, díky, díky...:yes:
Logrus_ce4you (19)|4.3.2010 13:20
Sikula!:) a kterou teda doporucujete? Sence 2.1 nebo Sence 2.5??????:)
Blekota_ce4you (73)|4.3.2010 13:26
adow: Opravena i kitchen.
Ta oprava se týká jen toho Sense 2.5 nebo jsou v Kitchen i jiné úpravy tj. mám si Kitchen stáhnout znovu?
Já si zkoušel včera ukuchtit vlastní Eržiku Sense 2.5 ještě ve staré Kitchen, protože jsem chtěl mít přímo v ROMce WLM, a jelikož si zvuky nastavuju přes Nastavení ve Windows, na chybu s padáním Manily jsem nenarazil :) :yes:
Adow (1267)|4.3.2010 13:33
Blekota: Nerad bych se tu o kitchen rozepisoval, protože bude mít vlastní téma (k tomu jsem se ještě nedostal), ale jediné co se tam měnilo jsou ty konfigurační soubory (.erv pro Sense 2.5) - přidal jsem tam jednu položku se zvukama. Adresáře EXT-OEM-SYS jsou beze změny.

Logrus: Sense 2.5 má mnohem víc vychytávek. Paměťově je to skoro na stejno (Sense 2.5 samozřejmě žere o něco víc, ale není to tak tragický). 2.5 se mi ale zdá taková trochu zdechlejší. Osobně preferuju 2.1..
irm_ce4you (0)|4.3.2010 14:04
Taky děkuji za skvělý kus práce. Nainstaloval jsem Sense 2.1. a vše mi funguje jak má, jen na obrazovce při volání se mi jméno volaného či volajícího a pod tím hláška o vytáčení čísla zobrazuje v nečeském fontu (vypadá to jako řecká abeceda). Máte to taky, nebo jsem sám? Nevíte někdo, co s tím? Dík za pomoc.
mobilnik (52)|4.3.2010 21:10
Ahoj,stahl jsem si 2.5 Sense a řeším problém s odebráním rychlej odkazů.Ikonky programů některé zmizej a nejdou prostě odebrat.A zároven prosím jestli nemáš Cab s rozložením zástupců v ryclej odkazech 3x2 a né 4x3,díky
Matt4881 (44)|4.3.2010 22:29
Ahoj další problém s aplikací BattClock na today mi ukazuje 89% a normal mám 90% mohu vědět jakou verzi jsi tam vrazil a jestli pujde odstranit? Jinak ti do toho nechci kecat ROMky maš super!!!:yes: :yes: :yes: Ale proč tam musiš pokažde přidat nějakou zbytečnost BattClock,WkTask,Zástupce hry a raději nebudu pokračovat...:no: proč neuděláš jen základ a pak ať si tam každej naháže programy (blbinky) sám podle gusta...:( Jedná se o sense 2.5

Problém z odstraněním zkratek nemám. Vše funguje jak má.(zatím)
Adow (1267)|5.3.2010 07:22
Ber to tak, že je to moje ROMka - nikomu ji nenutím. Až budeš tvořit svoji, dej si tam co chceš - je mi to naprosto jedno. Ani nemluvím o tom, že máš k dispozici kitchen, kde si můžeš vybrat co v ROMce chceš a co ne.
edlik (28)|5.3.2010 10:47
to: Adow

Měl jsem od Tebe cab, který vypíná 3G. Přeplácl ve správci komunikace Microsoft direct Push. Když ho použiji v Eržice X přeplácne mi datové připojení a nechá mi to ve správci prázdný pruh. Nevíš co s tím?
Adow (1267)|5.3.2010 10:55
V X 1.0 je nová verze CommManageru - jde sjet dolů a tam si to můžeš vypnout. Není tam teda jen těch "základních" 6 řádků, ale pokračuje to ještě dolů.
edlik (28)|5.3.2010 11:00
Bomba! Díky :D
Matt4881 (44)|5.3.2010 12:35
[quote=Adow]Ber to tak, že je to moje ROMka - nikomu ji nenutím. Až budeš tvořit svoji, dej si tam co chceš - je mi to naprosto jedno. Ani nemluvím o tom, že máš k dispozici kitchen, kde si můžeš vybrat co v ROMce chceš a co ne.[/quote]

Jo je mi to celkem fuk ze si ji děláš pro sebe,ale odpovíš mi alespoň na tuhle otázečku? [quote]Jakou verzi jsi tam vrazil a jestli pujde odstranit?[/quote]

A ještě jeden problém aplikace IE mi nejde vůbec spustit.
Logrus_ce4you (19)|5.3.2010 13:11
Mam jeden dotaz. V Advanced Config mam vypnuty vypinani displeje pri hovoru, ale porad se vypina. Je to chyba nebo to jde vypnout jeste nekde jinde? Diky za odpoved

Jo a mam verzi Sence 2.1
Adow (1267)|5.3.2010 14:35
Matt4881: Jde, stačí smazat odkaz ve Windows/Po spušení. A jmenuje se to StylusLock. IE - chybka, zkusím opravit...

Logrus: Zkus toto. Je to pro starší verzi dialeru, ale mohlo by to fungovat.
buksa.jan (20)|5.3.2010 19:22
Zdravím. Mám jeden a to docela závažný problém. v E_X 2.5 Sense nemůžu smazat přidaného zástupce programu co sem si tam přidal :( stává se to i někomu jinému?

EDIT: respektive jde smazat přesně polovina spodní pravá polovina nejde...nějaká záhada :)
Adow (1267)|5.3.2010 21:10
Pokud ti to nepůjde z manily, můžeš to zkusit přes registry - zástupci jsou tady: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila\Home\číslo zástupce].

mobilnik: Tady máš CAB na 3x2 zástupce pro manilu 2.5. Nezkoušel jsem, ale mělo by fungovat.
mobilnik (52)|5.3.2010 21:28
Adow: díky moc,funguje
spen_ce4you (0)|5.3.2010 21:55
Vubec mi nejde spustit IGO8 :(( Pise mi to nedostatek pameti :disgusted: Jedna se o Sense 2.5 Taky to zere hrozne baterii Radio 1.09.25.23. Zatimco Manila 2.1 funguje na tomto radiu skvele ;)
zbynek_ce4you (14)|5.3.2010 22:27
Nevíte někdo jak zprovoznit Sense2.5 CallHistory Tab
Matt4881 (44)|5.3.2010 23:52
[quote=Adow]Matt4881: Jde, stačí smazat odkaz ve Windows/Po spušení. A jmenuje se to StylusLock. IE - chybka, zkusím opravit...[/quote]

Jenže já tam nic takového nemám! A nebo jsem slepej? :D



Adow (1267)|6.3.2010 09:12
Seš asi slepej :D. Smaž link na StylusLock a WKtask a máš to.

Tak se tady mějte, vrátím se za týden - tak se snad Eržika do té doby nesesype :D.
ksiksao_ce4you (1)|6.3.2010 11:59
Kluci jaké radio používáte?Děkuji všem za rychlou odpověď
jakub.krieger (15)|6.3.2010 11:59
adow: neml by jsi cab na "call history záložku" do sense 2.5?
Dík
_Amos_ (368)|6.3.2010 20:36
Mrkněte sem zmeškané hovory na home sreenu. Chvilku si s tím budu ještě hrát, ale je to už teď skoro plně funkční, ten cab co je na XDA moc nechápu, je v něm toho nějak moc...
00341888_Screenshot_2_dZLj.png
Vascha84 (34)|7.3.2010 09:21
Zdravím, už den se marně pokouším píjít na to jak jsi změnit vyzvánění, nevíte někdo jak na to. Uložil sem mptrojku do složky windows, kde jsou uloženy i ty tři tóny,ale stále nic.
_Amos_ (368)|7.3.2010 09:33
Musíš to uložit do Windows/Rings a pak už ti půjde vybrat...
jakoubecek (21)|7.3.2010 14:35
ahoj, heh, jsem také na widlí platformě nový, učím se a mám pár dotazů...
na to, jak si nahrát vyzvánění jsem ještě přišel:), ale nevím, jak si nastavit vlastní vyzvánění u budíku... kam to mám nahrát nebo kde co hledat pls?
dále, jak vynuluji počítadlo délky hovorů v informacích o sw?
konečně, když si naintaluji pgm, sám se nahraje tam, kam má zřejmě nějak předvoleno, jak si ho (resp jeho zástupce) nahraji, kam chci já, když jsou v eržice tak hezky předpřipravené složky?
díky moc...

edit: tak koukám, že budík bere soubory zřejmě ze systémové složky, akorát že jen wavy, to jako nelze nastavit na buzení libovolnou mp3ku? to by bylo docela špatný...
Blekota_ce4you (73)|7.3.2010 14:46
Zástupce programů si můžeš upravit do složek ve /Windows/Nabídka Start/Programy
carbik_ce4you (132)|8.3.2010 10:09
Zdravicko,
u nove Erziky Sense 2.5 mam problem s fonty, viz screenshot - slova počasí, přizpůsobení, kalendář a jine.


Pravdepodobne se to stalo po tom, co jsem na menil velikost pisma. Ma te tip, jak tento problem s fontem poresit?
SykyB12 (4)|8.3.2010 17:08
2 Adow:
Našel jsem dvě chybky:
* nastavení výchozí klávesnice se nebere v potaz a po restartu zařízení se vždy použije implicitní
* během hovoru se vypíná displej bez ohledu na nastavení v Advanced Config

Testoval jsem to na Sense 2.1 a 2.5.

Jinak skvělá práce, díky za ní.
laonel (10)|8.3.2010 20:30
cafte
pocujte maitelia mda comcact4 nemate nejaky vylepsovak ci daco na zvisenie kapacity baterky. inak povedane veciu baterku tam chcem dat ale ako s krytom??:D
nestaci mi 900mAh
diky
SykyB12 (4)|9.3.2010 09:04
jakoubecek: Musíš MP3 překonvertovat do WAVu a nahrát do \Windows
jakoubecek (21)|9.3.2010 20:25
koncerze do wavu není moc dobré řešení, když takový soubor v jakžtakž kvalitě má řádově jednotky MB a mám jich více... vážně není elegantnější řešení?
a co to počítadlo, nikdo neví?
konečně taková delikátnost, rád bych používal i emailového klienta v rámci Sense/Widlí, jak nastavit, aby mejly stahoval ale po vymazání ponechával na serveru, podobně, jako to umí třeba outlook? a ještě lépe, aby uměl stahovat jen nepřečtené a na serveru je označil jako přečtené... to už chci ale asi moc, co?:ú)))
carbik_ce4you (132)|10.3.2010 08:40
S maily snad poradi nekdo, kdo je pouziva.

Me cerny pruh, ktery je videt o par prispevku vyse na karte prizpusobeni povazlive roste... jsem jediny? (Sense 2.5)


A druha vec, kde se da nastavit melodie budiku. Fakt jsem to nenasel.
Dik
jankoudelka_ce4you (1)|10.3.2010 10:20
asii jsem lama, ale za boha nemuzu prijit na to, jak v Sense 2.5 v kalendari nastavit kazdodenni opakovani udalosti