Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Digitální hardvérové vstupy/výstupy na PDA

ondrejandrej (40)|3.3.2010 00:34

Ahoj,

potřebuji vyřešit jeden problém. Mám v úmyslu použít PDA místo mikrokontroléru na řízení další elektroniky, čili potřebuji PDA, které má digitální hardvérové vstupy a výstupy (a analogové by taky nebyly k zahození). Potřebuji co nejnižší hmotnost a velikost (stačí 2,6" displej) a přijatelnou cenu. Takový luxus jako wi-fi je pro moji aplikaci zbytečný. Nevíte o něčem takovém?

Ještě mi napadlo, že možná existuje nějaká rozširující karta do CF slotu, která by tohle řešila. Jenomže CF slot mají jenom větší PDA. Možná bych se s tím ale smířil.

Dále si vzpomínám, že některé PDA mají RS-232 rozhraní. Pokud nenajdu lepší řešení, budu se s tím muset uspokojit (vyžaduje to docela složitou elektroniku na převod na paralelní rozhraní a připojení A/D převodníku).

Důvod, proč nechci použít mikrokontrolér je, že to chci programovat v C#.
Moc děkuji za pomoc.

ondrejandrej
Zdenek Malinsky (9781)|3.3.2010 19:17
[quote=ondrejandrej]Jenomže CF slot mají jenom větší PDA.[/quote] Větší možná, ale starší rozhodně. Dneska je trend mini a teď hlavně micro SD. Na CF už jen něco z bazaru.

ondrejandrej (40)|4.3.2010 08:47

Příhazuji zrovna na Aukru na PDA s CF slotem. Pořád mám dojem, že možná existuje nějaký hack, aby se CF slot dal využít jako obecný I/O port. Dost dlouho jsem hledal na internetu a našel jsem akorát "CF Data Acquisition Card" s AD převodníkama, ale stojí to hodně a pro mně je to nadbytečná funkcionalita.