Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Selektivna synchronizacia cez ActiveSync

alternator (16)|10.8.2004 17:00
Je nejaky sposob pri synchronizacii zariadenia ( WM2003 ) cez MS ActiveSync 3.71 ako zabezpecit, aby sa my niektore polozky nesynchronizovali s MS Outlook 2003? Konkretne mi ide o to, aby sa mi v praci neprenasali do Outlooku ulohy alebo kontakty, ktore povazujem za osobne a ani ich v praci nepotrebujem. Naopak, pracovne ulohy by som mal rad aj so sebou.
Skusal som na to v PDA vyuzit atribut Personal – neuspesne, taktiez som v ActiveSync skusal nastavit vo vlastnostiach ulohy synchronizovat iba podla zvolenych kategorii – neviem ci som robil nieco zle, ale veselo sa mi synchronizovali polozky oboma smermi. Riesil niekto takyto problem?
Milan Švec (938)|10.8.2004 20:16
[QUOTE="alternator"]...ako zabezpecit, aby sa my niektore polozky nesynchronizovali s MS Outlook 2003...[/QUOTE]
1.) K tomu, aby se mi synchronizovaly z PC do PDA jen vybrané kategorie (Kontaktů, Úkolů) mám teď nastavenou synchronizaci v Plánu v ActiveSync všude Ručně a v Možnostech Nastavení Synchronizace Kontaktů/Úkolů zaškrtnuté zvolené kategorie.
Při konfliktu mám nastaveno Ponechat ...
ActiveSync 3.7.1 s.4034, WM2003, PC Outlook 2002, Pocket Informant 5.11
Nejdřív je obvykle totéž na PDA i na PC. Nejdřív změna nastavení synchronizace Kategorií a ponechání zaškrtnutí jen u těch, které chci a pak stisk "Použít".

AS oznámí, kolik že kontaktů není synchronizováno. To je počet kontaktů, který má být z PDA odstraněn. Na klik na tlačítko Synchronizovat začne synchronizace.
A pak se dá podívat, co kde zbylo.
V PC obvykle všechno, v PDA jen ty kontakty, co mají Kategorii podle zadání v ActiveSync.
Takže ono to na první pohled vypadá, že se synchronizuje všechno, zejména když je v PDA přesně totéž, co v PC. Ale ve skutečnosti proběhne v PDA nejprve odstranění toho, co tam mít nechci.

Když pak chci některé kategorie do PDA přidat, stačí je v ActiveSync zaškrtnout a zopakovat výše uvedené. Teď už je toho v PDA méně, tak se v PC napíše počet odpovídající přidávanému počtu Kontaktů.

Naštěstí to chodí bezpečně, dá se tohle tedy používat kdykoliv podle potřeby.
Tj. z PDA operativně odebírat i tam přidávat na minimum nebo na maximum.

2.) Chci-li mít některé vybrané Kontakty (Úkoly) úplně mimo mísu, mám pro takové na PC Outlooku vytvořenou další složku odpovídajícího stejného typu pojmenovanou podle potřeby. A ta se nesynchronizuje vůbec (= do PDA se nedostanou).

3.) Chci-li přesto synchronizovat i jiné (některé další vybrané) složky než základní např. typu Kontakty a realizovat různé další varianty třeba s Úkoly či poštou, existuje k tomu
InetelliSync, který podobné potřeby zvládá. Chce to už vyzkoušet Trial. Není zadarmo.
alternator (16)|11.8.2004 11:57
Dakujem za obsiahlu odpoved. Ak som to spravne pochopil, tak v PC je vzdy vsetko a v PDA len to co mam zaskrknute synchronizovat. Ale problem je v tom, ze ja to potrebujem opacne, t.j. aby som mal v PDA vsetko a v PC len to co chcem. Ale uz zacinam pochybovat, ze sa to da.
Milan Švec (938)|11.8.2004 21:49
[QUOTE="alternator"]...ja to potrebujem opacne, t.j. aby som mal v PDA vsetko a v PC len to co chcem...[/QUOTE]
Všecko jde, když se chce. Přesně tohle umí zmíněný IntelliSync. Na ActiveSync s podobnými požadavky nechodit. Stačí stáhnout 23,2 MB trial verze IntelliSyncu pro PDA a pak už to jenom zkonfigurovat podle potřeby.
A protože mě to taky zajímá, tak jsem to hned vyzkoušel. A jdou na tom opravdu věci!

Na př. kromě spousty dalších možností jde jednoduše nastavit, co a odkud kam chci synchronizovat (třeba i pokud jde o jednotlivá pole Kontaktů). Možnosti pro PIM data:
1.) Import (PIM data z PC do PDA)
2.) Export (PIM data z PDA do PC)
3.) Klasická vzájemná synchronizace

Tak jsem nejdřív zvolil, že chci synchronizovat Úkoly (Tasks) z PDA do MS Outlooku na PC.
V "Configure" se vybere "Advanced Setting". Tam lze zvolit, že chci přenášet jenom dusud nezpracované (Pending) nebo všechny položky (= tady úkoly) a vybrat různá potvrzení během průběhu synchronizace.

Ale hlavně se tu nastavují FILTRY!!!

Nebylo tedy nic jednoduššího, než v podmínkách ze seznamu polí vybrat "Categories" a s určením potřebného operátoru (začíná s, ne/obsahuje, ne/rovná se, je/není prázdná, je mezi) si zvolit, které že to úkoly a s jakým obsahem v poli Kategorie chci dostávat z PDA do Outlooku v PC!

Zadal jsem třeba, že chci z PDA do PC přenášet jenom úkoly z kategorie Business, kterou jsem si zadal pro zkoušku současně na PDA i na PC. A vytvořil jsem na PDA několik nových různých úkolů do/ bez kategorie Business a totéž na PC.

Chodí to jak víno. Přenesly se jen nové úkoly z PDA s kategorií Business. Ostatní zůstaly na PDA i na PC pěkně na svých místech.

Musí se ale předem vyhodit z ActiveSyncu možnost synchronizace Úkolů. Jinak to tam ActiveSync procpe všechno.

Je to na 30 dnů na vyzkoušení. Handango ho nevede. Chodí na Pocket PC 2002, Pocket PC for Phones, Pocket PC 2003 a Windows 98/2000 Professional Edition, Windows NT 4.0 Workstation SP6, Windows Me, or Windows XP Professional and Home Version. Detaily.

Vypadá to, že to je skutečně profi řešení plnící podobné požadavky (s jakým přišel Alternátor - dík za nápad :yes: ) a že i ta cena je podložená opravdu profi možnostmi.
alternator (16)|12.8.2004 19:08
Ved to je skor recenzia ako odpoved :) Nainstaloval som si to a vyzera, ze by to mohlo splnit moje poziadavky. Zial nemam teraz prilis vela casu preluskat vsetky nastavenia a 70$ je pre mna dost, aj ked ma program super funkcie. Ale urcite sa s nim este pohram. Este raz vdaka za odpoved.