Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Víte, kolik se v ČR prodalo za 12 měsíců LOOXů?

Pavel Koza (4761)|10.8.2004 12:14
Včera jsem dostal do emailu tiskovou zprávu s výsledky Fujitsu Siemens Computers za druhé čtvrtletí roku 2004. Protože mě ale zajímají pouze informace týkající se Pocket PC, zaslal jsem dotaz na počet prodaných LOOXů. Odpověď přišla obratem, čísla jsou však za jiné období než Q2.

Fujitsu Siemens Computers :: Ale abych to neprotahoval, za loňský finanční rok (04/2003 - 03/2004) se prodalo celkem 1507 kusů zařízení Pocket LOOX 600 a Pocket LOOX 610. Nejsem schopen posoudit, jestli jsou ve firmě Fujitsu Siemens z tohoto výsledku nadšeni či naopak zděšeni, ale my si z něj můžeme udělat alespoň rámcovou představu o tom, kolik se v našich končinách může ročně prodat všech Pocket PC. Pro porovnání se pokusím zjistit nějaká čísla i od dalších výrobců.

::: Další výrobci

Acer :: Z Aceru obratem odpověděli, že tyto informace považují za důvěrné. Nu což, uživatelé Acerů n10 a n30, přihlašte se TEĎ;)
Eurotel :: Ani Eurotel není sdílnější, opět považuje data za důvěrná...
Aifel_ce4you (105)|10.8.2004 12:48
Tak to já se přiznám, že by mně zajímalo kolik se prodalo například takových "iPaqů".. :))
Wuffi (1599)|10.8.2004 12:56
[QUOTE="Aifel"]Tak to já se přiznám, že by mně zajímalo kolik se prodalo například takových "iPaqů".. :)) [/QUOTE]

Tak to by me zajimalo taky a jeste kolik se prodalo MDAII a DPII, jednu dobu se mi zdalo ze ho tu ma skoro kazdy :D
Aifel_ce4you (105)|10.8.2004 13:01
Tak to nejspíš proto, že iPaqy jsou prostě nejlepší.. :yes:
repan (3)|10.8.2004 13:59
Ipaqů bylo v servisu od začátku roku asi něco kolem 300 ks.
Jestli Vám to alespoň trochu pomůže v představě o počtu Ipaqů v ČR.
Butch_ce4you (73)|10.8.2004 14:28
[QUOTE="repan"]Ipaqů bylo v servisu od začátku roku asi něco kolem 300 ks.
Jestli Vám to alespoň trochu pomůže v představě o počtu Ipaqů v ČR.[/QUOTE]

Takže 300 ks ? :D
Pavel Koza (4761)|10.8.2004 14:52
Prosim, panove, at se to tady nezvrhne... Kazde Pocket PC je nejlepsi, samozrejme to MOJE nad vsemi vzdy jeste o kousek vycniva;) Podle neoficialnich udaju se iPAQu proda za rok hodne tisic (mene nez 10k), cekam na upresneni.
eXEden_ce4you (811)|10.8.2004 14:54
[QUOTE="Pavel Koza"]Prosim, panove, at se to tady nezvrhne... Kazde Pocket PC je nejlepsi, samozrejme to MOJE nad vsemi vzdy jeste o kousek vycniva;) Podle neoficialnich udaju se iPAQu proda za rok hodne tisic (mene nez 10k), cekam na upresneni.[/QUOTE]
Už mlčím, už mlčím :D Těch několik tisíc je v ČR?
Pavel Koza (4761)|10.8.2004 15:01
Samozrejme vsechny jsou v CR;)

Jeste k tomu poctu reklamovanych kusu, autor tohoto tvrzeni nepise podrobnosti, takze v tomto relativne vysokem cisle mohou byt schovane vymeny baterii strasich iPAQu, placene opravy ci reklamace zavad, ktere se jaksi vymykaji me predstave "beznych" poruch. A v porovnani s poctem zarizeni, ktere tady HP behem par let prodalo, se to cislo jevi v uplne jinem svetle;)
ipf (2136)|10.8.2004 17:55
Také bych množství prodaných kusů nepočítal podle návštěv v servisu, páč vzhledem k počtu stížností na praskající kryty MDÁčekII a jejich výměn (viz. jiná diskuse) by jich bylo prodáno několikanásobně víc, než se jich dovezlo ;) .
repan (3)|11.8.2004 07:29
[QUOTE="Pavel Koza"]Samozrejme vsechny jsou v CR;)

Jeste k tomu poctu reklamovanych kusu, autor tohoto tvrzeni nepise podrobnosti, takze v tomto relativne vysokem cisle mohou byt schovane vymeny baterii strasich iPAQu, placene opravy ci reklamace zavad, ktere se jaksi vymykaji me predstave "beznych" poruch. A v porovnani s poctem zarizeni, ktere tady HP behem par let prodalo, se to cislo jevi v uplne jinem svetle;)[/QUOTE]


V těch 300 kusech jsou všechny opravy,které se týkají Ipaqů i Compaqů (31xx až 39xx). Kryty, baterky,.....