Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 2 a nová SD karta

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 15:27
Zítra bude mít má cihla svatební noc, kupuji výhodně novou SD kartu 512 MB a k tomu i čtečku. Jsem v této oblasti nováček, něco jsem si předem vyhledal, něco přečetl. Nerad bych se ale dal cestou slepých uliček, jistě máte nějaké typy a fígle, tzn. čeho se vyvarovat a na co dát pozor, co je lepší udělat jako prvé atd. Máte proto nějaká doporučení pro formátování, kopírování dat a další práci s kartou, případně doporučení na nějaký ten softík. Na PC jedu WinXP... Hledal jsem i na ce4you (možná blbě), ale většinou jsou to názory na spolehlivost, či rychlost zápisu/čtení, ne praktické rady a postupy pro začátečníka. Předem děkuji.
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 15:36
Musim zaklepat na drevo, ale ja az na jednu vyjimku (kdy jsem se vedome snazil data na karte zbourat) nemel s zadnou kartou problem. Vice mene mam jediny tip, a to nevyndavat kartu, pokud se s ni pracuje, predevsim pokud se z/na ni kopiruji soubory ci se naopak mazou. Jednu a tu samou kartu (ve skutecnosti mam 2) pouzivam v ruzkych zarizenich vcetne notebooku a vse bez problemu.

SD Lexar Media 512MB (rok)
SD Compaq 128MB (rok a pul)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 15:47
Jojo, díky. Já se např. jako typ dočetl, že je výhodnější nepoužívat pro adresář na kartě nabodeníčka, já je pro pojmenovávání souborů na PC normálně nepoužívám, ale někdy člověk prostě u záznamu dopisu nebo pojmenování souboru ujede, že, jo... Vím již, že nemám koukat jako vejr, že jiná je kapacita karty před formátováním, jiná po naformátování. No už se na ní docela těším, budu mít další hračku pro velké pány... a budu možná otravovat, ale od toho to tady máme, ne?
Suoraj (704)|11.8.2004 12:01
Docela aktuální téma. Čenčoval sem karty a jakmile sem dal zpět tu SD 128 tak místo souborů a složek mi to ukázalo velké množství ikon složky s datumy od roku 1967 do 2014 a nečitelnými názvy. Nereagovaly na otevření a ve vlastnostech nebylo nic. Musel sem formátovat. Mám docela strach jí něco svěřit - ale v cihle taky hrozí H.R.
Asi to souvisí s tím přehazováním o kterém se tu píše-vím ale, že od poslední operace uběhla dlouhá doba...
Suoraj (704)|11.8.2004 12:05
[QUOTE="Jarouš"]Zítra bude mít má cihla svatební noc, kupuji výhodně novou SD kartu 512 MB a k tomu i čtečku. Jsem v této oblasti nováček, něco jsem si předem vyhledal, něco přečetl. Nerad bych se ale dal cestou slepých uliček, jistě máte nějaké typy a fígle, tzn. čeho se vyvarovat a na co dát pozor, co je lepší udělat jako prvé atd. Máte proto nějaká doporučení pro formátování, kopírování dat a další práci s kartou, případně doporučení na nějaký ten softík. Na PC jedu WinXP... Hledal jsem i na ce4you (možná blbě), ale většinou jsou to názory na spolehlivost, či rychlost zápisu/čtení, ne praktické rady a postupy pro začátečníka. Předem děkuji.[/QUOTE]
určitě pocket mechanic. Umí všecko (formát,analíza,scandisk,defrag...)...
ipf (2136)|11.8.2004 12:37
Já tedy používám dvě karty, 512MB KINGSTOM na práci, data a nezbytnou zálohu systému (pro občasný HR ;) ) a 256MB PRETEC na video. Problém se soubory jsem neměl (zatím. Ale co není, může být :D ).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.8.2004 14:27
[QUOTE="Jarouš"]Zítra bude mít má cihla svatební noc, kupuji výhodně novou SD kartu 512 MB a k tomu i čtečku. [/QUOTE]
Svatební noc dopadla výborně, cihla kartu přijala a zatím do jede OK, tzv. no nekup to, když to je i se čtečkou za 2300 s DPH :D . Horší to je s PC, budu muset investovat do něčeho novějšího, je to 3 roky starý krám - zapojím čtečku do USB a mám tam hlášku, že připojuji rychlé zařízení na pomalý výstup :evil: . No a nejlépe jsou na tom WinXP, pokud je čtečka v USB, tak se kouše ActiveSync, takže musím zatím před synchronizací vytáhnout čtečku. Další malý problém je v TotalCommanderu, čtečka je MULTI a pokud je aktivní, tzn. zapojena v USB, tak mám na horní liště celkem 8 nových úložišť, s tím, jak mám rozdělené dva disky je to řada ikon od rohu do rohu... Nemá někdo tip, jak odstranit nepoužívaná uložiště z lišty TC? V TC jsem žádné nastavení nenašel, ve správě PC to nejde, buď vyhodím všechny ze čtečky nebo žádnou - výběr není možný.. No a jinak se učím i pracovat s BetaPlayerem a encoderem, jede to parádně, jen jsem v nastavení něco přehlédl a namám tam titulky (testoval jsem převod nějaké německé komedie Manitou...), no vidím, že asi bude mít ipf pravdu, správná karta začína někde kolem 20 giga.....
PS: PocketMechanic znám a teprve nyní naplno užívám....
hrtak_ce4you (314)|12.8.2004 03:30
2300 s cteckou i dépéhá? Co se s nmi podelit o prodejce? ;).

Dnes sem koukal na TS bohemia a 1GB SD se presunula nejakym nedopatreni do CF slozky ceniku a cena spadla na  3 232  bez a 3 846 s DPH...

A za tyden bych se rad nechal podarovat k narozeninam :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.8.2004 10:41
[QUOTE="hrtak"]2300 s cteckou i dépéhá? Co se s nmi podelit o prodejce? ;). [/QUOTE]

Promiň, to nejde.. Ale poradím, jak na to. Tak nejdříve si pořídíš potomka, v mém případě holku, která potom v 5 letech umí nakopnout ZX Spectrum, nahrát z kazeťáku hru (ManicMiner??) a na TV Junosť jí hrát. Od 10 let umí ovládat PC, od 13 má doma připojení na iNet, kamárady má převážně z nějakého chatu (ty hrozné platby za telefon..), no potom žije 5 let s klukem, spolumajitelem firmy z IT(stavba a pronájem WiFi a servis pro jednu severskou firmu), který má mimo auta i motorku, nějakýho Bandita, dcera má potom přezdívku "ukecanej batoh", kluk spoluvlastní i letadlo (na chalupu si klidně přiletí), no prostě se o ní jako správnej fotřík bojíš, holka souběžně s popsaným navštěvuje školu s výukou angličtiny, vyučí se aranžérkou (by pokračovala v rodinné tradici, jak se tradičně nestane), udělá si maturu, s klukem se rozejdou, po zaměstnání u švédské oděvní firmy, která u nás zkrachuje, si sama najde místo u dost významné firmy z IT (u konkurzu má dobrou anglinu a ze skoromanželství ví dost dobře, co je WiFi a ovládá i další věci z IT)...... no a zaměstnanci mají možnost občas něco zakoupit jen s minimální obchodní přirážkou....... No řekni, není skoro lepší si připlatit v normálním obchodě asi litr navíc......
PS: Chlapci, holka 22 let je momentálně nezadaná, čekám nabídky, za mírný úplatek prozradím její stránky :D ;) ...
Wuffi (1599)|12.8.2004 11:18
:D :D :D

Jo, mozna je opravdu lepsi si priplatit :D
Suoraj (704)|12.8.2004 11:27
pokud k dceři přidáš 1 gb kartu tak do toho jdu :D
ipf (2136)|12.8.2004 11:28
Naštěsí jsem teprve ve fázi: 13 let, doma internet (a zaplaťpámpůh za..) tolik kritizovaný ADSL. Alespoň vím, že mne čekají temně-světlé (možná světle-temné) zítřky ;) .
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.8.2004 11:35
[QUOTE="Suoraj"]pokud k dceři přidáš 1 gb kartu tak do toho jdu :D [/QUOTE]
Tak to tedy ne, jedinej Jarouš (Yarous, Suoraj atd.) u nás jsem já :evil: :D
hrtak_ce4you (314)|12.8.2004 11:38
Mno dej nam link stranek a my te za odmenu neprasknem ze se ji tu snais udat nakejm uchylakum :o))
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.8.2004 11:52
No chlapci, jako odlehčení to stačí, by jsme nějak nepopudili vládce.. Ale skutečně nemá nikdo fintu, jak v nastavení TotalCommanderu eliminovat nepoužívané označení v Tlačítkové liště?? Něco na způsob v nastavení, kde je možné vyp/zap zobrazení skrytých a systémových souborů?? Čtečka přidala tlačítka všech formátů, já potřebuji jen SD??? Normálně tam mám disketu, 7x disk, CD a síť (plugin pro MDA), čtečka přidala další 4 (ne 8 ikon, jak jsem psal), ale i tak je to od zdi ke zdi...... Poraďte, PLS....
Suoraj (704)|12.8.2004 12:47
total comander znám jen z doslechu ale asi bych hledal manuál či diskusi na serveru výrobce ... sem chytrej co? :sarcastic: Mno my Jaroušové;)
Miloš Strouhal (3997)|18.8.2004 00:45
..mam 1GB kartu právě z TSBohemia a jsem s ní maximálně spokojen,na nižší kapacitu bych si už asi nezvykl..pokukuju už po nějaké 4GB kartičce třeba k vánocům..no,uvidíme..taky mi musí zbýt nějaké penízky na MDA III,jestli mi rupne v bedně,a T-mobile ji začne ještě letos prodávat..:D

..ale z5 k problematice SD karet: ta 1GB kartička jež teď mám se chová nějak podivně pokud jsem s MDA II připojen na internet a zároveň poslouchám mp3 nebo čučim na film..(dnes zrovna Kill Bil 2.avi o velikosti 700Mb..:D ..už mne nebaví ty filmy grabovat do menší velikosti,nahrávám je tam rovnou z cd..)
..chvilku bez problémů přehrává,a po dvou minutách najednou prásk,a přehrávání skončí,když kliknu na "open file",a znovu kliknu na nějakou tu mp3,přehraje to welcome to wmplayer a konec..:?
..když vlezu do total comandera,kliknu na SD card,zahlásí to chyba,změna adresáře,a do karty se nedostanu..
..musim ji vytáhnout z SD slotu,a vrátit z5..pak vše funguje jak má,dokud se hudba zase nepřeruší..
..z toho vyplívá,pokud poslouchám mp3,nemůžu brouzdat zároveň na netu,icq ještě v poho,jakmile ale začnu surfovat,s mp3 je konec..
..už jsem si zvykl,ale zamrzelo to..:?
..nevíte někdo čím by to mohlo být?

..kartu jsem všelijak formátoval,MDÁčko přeflešoval,a nic nepomohlo..:?
..mam pocit že na vině je MDAII..prostě to nějak nestíhá tak velkou kapacitu..
..a co si počnu až seženu tu 4GB kartičku?..utáhne jí to vůbec?:O :D
Suoraj (704)|18.8.2004 14:49
A nakolik je v tu chvíli kdy to klekne vytížený systém ? A procesor ?:cool:
Banano (18)|18.8.2004 15:36
[QUOTE="xp"]..mam 1GB kartu právě z TSBohemia a jsem s ní maximálně spokojen,na nižší kapacitu bych si už asi nezvykl..pokukuju už po nějaké 4GB kartičce třeba k vánocům..no,uvidíme..taky mi musí zbýt nějaké penízky na MDA III,jestli mi rupne v bedně,a T-mobile ji začne ještě letos prodávat..:D

..ale z5 k problematice SD karet: ta 1GB kartička jež teď mám se chová nějak podivně pokud jsem s MDA II připojen na internet a zároveň poslouchám mp3 nebo čučim na film..(dnes zrovna Kill Bil 2.avi o velikosti 700Mb..:D ..už mne nebaví ty filmy grabovat do menší velikosti,nahrávám je tam rovnou z cd..)
..chvilku bez problémů přehrává,a po dvou minutách najednou prásk,a přehrávání skončí,když kliknu na "open file",a znovu kliknu na nějakou tu mp3,přehraje to welcome to wmplayer a konec..:?
..když vlezu do total comandera,kliknu na SD card,zahlásí to chyba,změna adresáře,a do karty se nedostanu..
..musim ji vytáhnout z SD slotu,a vrátit z5..pak vše funguje jak má,dokud se hudba zase nepřeruší..
..z toho vyplívá,pokud poslouchám mp3,nemůžu brouzdat zároveň na netu,icq ještě v poho,jakmile ale začnu surfovat,s mp3 je konec..
..už jsem si zvykl,ale zamrzelo to..:?
..nevíte někdo čím by to mohlo být?

..kartu jsem všelijak formátoval,MDÁčko přeflešoval,a nic nepomohlo..:?
..mam pocit že na vině je MDAII..prostě to nějak nestíhá tak velkou kapacitu..
..a co si počnu až seženu tu 4GB kartičku?..utáhne jí to vůbec?:O :D [/QUOTE]

Velikosti to nebude, me se tohle stavalo taky i se 128ckou i s 256kou. Mam DP2 nyni s "Lexar 512 Hispeed", ale to nemam odzkouseno. Dosel jsem tehda k zaveru ze za to muze PocketMVP, ktery jsem pouzival na prehravani DivXu. Ted pouzivam ten BetaPlayer a zadny problem.
Miloš Strouhal (3997)|18.8.2004 16:02
..dělá to i když je systém vytížen málo,ale i když mam spuštěn IE a Netfront současně,tedy při hodně zatíženém systému..

..děje se to ať mam vypnuté přetaktování,nebo i když přetaktuji..

..a děje se to jak při přehrávání mp3 ve wmplayeru,tak při přehrávání v betaplayeru..
beecher (9270)|18.8.2004 17:08
[QUOTE="Jarouš"]Nemá někdo tip, jak odstranit nepoužívaná uložiště z lišty TC? V TC jsem žádné nastavení nenašel, ve správě PC to nejde, buď vyhodím všechny ze čtečky nebo žádnou - výběr není možný...[/QUOTE]

Tohle jde udelat pomoci TweakUI z PowerToys pro WinXP (pripadne Winy ktere pouzivate), pripadne i jineho Tweakovaciho nastroje... Tohle v nastaveni TC asi tezko bude, pac TC se pta systemove funkce "GetDrivesList()" (to neni oficialni nazev, jen aby se dalo pochopit :D ) na seznam disku (tak nejak je bez logiky proc by to mel delat samotny TC, kdyz jsou na to systemove funkce, ze...)

V TweakUI pro WinXP je to polozka My Computer -> Drives, kde odskrtnete ty disky, ktere nechcete pouzivat. Ale bacha, neodskrtnout disk C: nebo ten z ktereho Winy bootuji, netusim, jestli by to rozchodily... ;) :D
Terrynka (2)|24.8.2004 14:32
Neastacim zirat ! :-))




[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="hrtak"]2300 s cteckou i dépéhá? Co se s nmi podelit o prodejce? ;). [/QUOTE]

Promiň, to nejde.. Ale poradím, jak na to. Tak nejdříve si pořídíš potomka, v mém případě holku, která potom v 5 letech umí nakopnout ZX Spectrum, nahrát z kazeťáku hru (ManicMiner??) a na TV Junosť jí hrát. Od 10 let umí ovládat PC, od 13 má doma připojení na iNet, kamárady má převážně z nějakého chatu (ty hrozné platby za telefon..), no potom žije 5 let s klukem, spolumajitelem firmy z IT(stavba a pronájem WiFi a servis pro jednu severskou firmu), který má mimo auta i motorku, nějakýho Bandita, dcera má potom přezdívku "ukecanej batoh", kluk spoluvlastní i letadlo (na chalupu si klidně přiletí), no prostě se o ní jako správnej fotřík bojíš, holka souběžně s popsaným navštěvuje školu s výukou angličtiny, vyučí se aranžérkou (by pokračovala v rodinné tradici, jak se tradičně nestane), udělá si maturu, s klukem se rozejdou, po zaměstnání u švédské oděvní firmy, která u nás zkrachuje, si sama najde místo u dost významné firmy z IT (u konkurzu má dobrou anglinu a ze skoromanželství ví dost dobře, co je WiFi a ovládá i další věci z IT)...... no a zaměstnanci mají možnost občas něco zakoupit jen s minimální obchodní přirážkou....... No řekni, není skoro lepší si připlatit v normálním obchodě asi litr navíc......
PS: Chlapci, holka 22 let je momentálně nezadaná, čekám nabídky, za mírný úplatek prozradím její stránky :D ;) ...[/QUOTE]
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|24.8.2004 14:39
[QUOTE="Terrynka"]Neastacim zirat ! :-))[/QUOTE]
To neberte vážně, to je dcera, já jí doma srovnám......:D :evil:
Terrynka (2)|24.8.2004 14:42
ty toho srovnas :)
nedostanes uz pekne ceny:)
Timto koncim offtopic, kdyby se nasel nekdo,kdo se nenecha odradit / necha nalakat mym kuplirskym otcem, klïdne se ozvete :)


[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Terrynka"]Neastacim zirat ! :-))[/QUOTE]
To neberte vážně, to je dcera, já jí doma srovnám......:D :evil: [/QUOTE]
Šeba_oldd (1184)|21.9.2004 00:20
Opět problém po instalaci Pocket Kim jsem umístil mapu na paměťovou kartu.Systém zahlaásí že nemůže najít mapu .Otevře se okno s možností uvést cestu.OVŠEM STORAGE CARD TAM NENÍ.Zobrazují se jen soubory, které jsou uloženy ve složce My documents.To samé u instalace Route 66.
Pokud otevřu Total Comander kartu normálně vidím i s tím co na ní je. Poradí někdo co s tím?
ipf (2136)|21.9.2004 07:11
Jako řešení bych viděl změnit cihlu ;) . Ale faktem je, že jsem po návratu z Elby udělal HR, nainstaloval TOM-TOM NAVIGÁTOR, jenže po prvním SR mi z nabídky start zmizí zástupce (taktéž z cLaunch) a program nejde spustit. Zbývá jej pouze přeinstalovat a nedělat SR. Také nemůžu přijít na to proč, nebo který jiný program mu vadí (mám tam stejné, jako před HR, jen jsem už neinstaloval původní T-T ROUTE PLANER a T-T CITY MAPS).