Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficialni ROM s TouchFlo 2.5

mistm (477)|11.2.2010 23:14
Marian Veselý (662)|13.2.2010 21:52
Na TF 2.5 má celkem málo RAM. Stačil oficiální upgrade na WM 6.5 a novější verze HTC Sense a už je TP2 spíš nepoužitelnej.
bjirka (380)|14.2.2010 11:20
S tím předchozím updatem na 6.5 máš pravdu, ale vyzkoušej si tuto ROM. Ta je úplně někde jinde. A dá se jednoznačně doporučit!
Marian Veselý (662)|14.2.2010 12:29
Máš nainstalováno? Stabilní? Funguje ta East Europe verze v našich podmínkách?
bjirka (380)|14.2.2010 13:22
Samozřejmě jinak bych to přece nepsal. Co by nemělo fungovat v našich podmínkách, když je to pro Evropu, nechápu dotaz?
Marian Veselý (662)|14.2.2010 15:23
Protoze jsem tam cetl cosi o tom ze to je pro Asii
htcjirka (1875)|14.2.2010 15:27
Ano je to pro region Asie,ale WWE realese.Chodi samozrejme normalne i v Evrope,neni duvod proc ne.
bjirka (380)|14.2.2010 19:06
Ách jo, nenapadlo mně, že by dal Mist odkaz na ROM pro Asii, když je tam i ROM pro Evropu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=632129. Tak odtud to nedorozumění. Teď už částečně chápu tvoje pochybnosti. Tu ROM pro Ásii jsem nezkoušel (nainstaloval jsem tu pro Evropu), ale bude to nejspíše jak psal htcjirka (na HD je poslední a nejlepší také ROM pro Ásii a její použití je také bez problémů).
Tracy_ce4you (8)|14.2.2010 23:17
Uz davno jsem zjistil, ze neni nad oficialni ROMky, idealne ty neaktualni :)
Ale jelikoz mam exchange, tak uvedeni telefonu do fungujiciho stavu je otazka chvile, zkusil jsem tuto novinku - a musim uznat, ze se jim to asi i povedlo - at to trapim, jak to trapim, zatim jsem spokojenej. Uvidime za par dni :
Jediny co mi vadi je to posahany rozmisteni v nabidce start - neda se nejak vratit normalni nabidka start z WM 6 ?
mistm (477)|15.2.2010 09:52
odkaz na Asijsou je to, protoze dne, kdy jsem to psal, jeste vlakno o WWE neexistovalo :-)

Upravil jsem prvni link...
Whippy (206)|15.2.2010 10:00
Prosim Vas kdyz se jedna o oficialni ROM, pujde mi to nainstalovat bez odemykani pristroje? Mam TP2 od sunnysoftu v CZ verzi. Omluvte laicky dotaz :) Dekuji.
Marian Veselý (662)|15.2.2010 10:15
Vyzkoušel jsem to a už se vracím zpět. Je sice celkem stabilní, ale RAMka je prostě na TP2 nedostatečná. Nejsem zvyklý aby mi systém killoval aplikace (a to mám spuštěný jen mail, Pocket informant a operu).
Marian Veselý (662)|15.2.2010 10:16
[quote=Whippy]Prosim Vas kdyz se jedna o oficialni ROM, pujde mi to nainstalovat bez odemykani pristroje? Mam TP2 od sunnysoftu v CZ verzi. Omluvte laicky dotaz :) Dekuji.[/quote]

Bez Hard SPL nepůjde, navíc nemá lokalizaci.

mistm (477)|15.2.2010 11:02
[quote=Marian Veselý]Vyzkoušel jsem to a už se vracím zpět. Je sice celkem stabilní, ale RAMka je prostě na TP2 nedostatečná. Nejsem zvyklý aby mi systém killoval aplikace (a to mám spuštěný jen mail, Pocket informant a operu). [/quote]

Pravda je, ze pamet je jedine s cim se potacim. ROM s Manilou 2.5 jsou uz par tydnu stabilni a svizne. Jen ta pamet... Ale i v teto oblasti pozoruji zlepseni. Napriklad dost mi pomohlo vypnout zbytecne taby jako stocks, people, footprints atd. Taky pomuze nepouzivat music tab - ten zere opravdu enorme.
Marian Veselý (662)|19.3.2010 13:04
Tak to vypadá že je tu nová, usoudil jsem z textu, že to je už s 2.5 http://www.htc.com/europe/supportDownload.aspx?p_id=250&cat=2&dl_id=913
Hodo (99)|19.3.2010 13:08
Jo, dnes jsem si toho taky náhodou všim, už jsem to psal tady ...
Marian Veselý (662)|21.3.2010 09:31
Pro ty co chtějí stahovat a nejde jim to: ht95tll00196
tombik_ce4you (116)|21.3.2010 10:39
zajímavé, to jsem zvědav jestli se pochlapí v sunnysoftu, přeloží to a dají na své aktualizační stránky. Mimochodem, jaké máte s tou rom zkušenosti?
Marian Veselý (662)|21.3.2010 11:05
zkoušel jsem jí hned jak unikla na web před cca 3 týdny, je to rychlé, svižné a bylo by to super, kdyby měl TP2 tak o 40 MB RAM víc. Vzhledem k tomu, že tam jsou nové verze Opery (9.7) která papá trochu více a Sense 2.5 taky není k RAMce zrovna nejšetrnější, je po SR volné cca 75 MB RAM a to se celkem rychle smrskává, takže ve finále začně systém killovat aplikace.
Tokra (26)|4.4.2010 07:57
Takže na http://www.sunnysoft.com/htc/ máme novou ram lokalizovnou [color=red]v češtině[/color].
tombik_ce4you (116)|5.4.2010 23:51
Tak se kluci pochlapili no, leč počkám asi až někdo z Vás otestuje. Momentálně jsem s Sence2.1 celkem spokojený. I když nevím v čem všem se kromě homescreen liší (nemá někdo nějaké srovnávací video??)

Budu rád za srovnání stability a rychlosti pokud někdo bude přecházet z oficiální Sence 2.1 romky na tuhle novou. Předem díky.
miv_ce4you (66)|9.4.2010 08:27
Ja som si uz stiahol zo sunnysoftu je to: RUU_Rhodium_S2_HTC WWE EastEurope_2.07.401.1_Radio_Rhodium_4.49.25.91_Signed_Ship
a hned ako sa mi vrati masinka zo servisu to tam prasknem... dufam ze nebudem lutovat :-)
apropo verim ze uz vychytali muchy s GPS - oneskorenie je dost na nervy. Aj ked som editoval registre podla xda nejak to nepomohlo...
tombik_ce4you (116)|9.4.2010 22:32
A mohl by nekdo vyzkouset A2DP? Presedlal jsem do jineho vozidla a to radio neumi MP3, ale da se k nemu pripojit A2DP modul a pak prehraje co se na nej posle.
Ovsem vetsinou jsem koukal ze TP2 má s A2DP problemy, tak nevim jestli ten modul za 2000 kupovat....

Prosim kdo ma nejake zkusenosti, budu velice vdecny. Dekuju :)
Bagr.George (6)|11.4.2010 20:06
Ahoj,
nemohl by mě někdo nakopnout jak vyextrahovat caby z oficiální češtiny Sunnysoftu?

Instalace češtiny mi nefunguje, po hardresetu mi nedoinstaluje češtinu a skončí Errorem. Nainstaloval jsem demo ze Sunnysoftu, ale ta je dělaní pro Sense 2.1 a ne Sense 2.5, takže je docela nedokonalá...

Vyextrahoval jsem s instalačky Sunnysoftu 2x caby (data1.cab a data2.cab), ale ty nejdou nainstalovat, hned to skončí chybou...

Děkuji :-)
bjirka (380)|12.4.2010 09:44
Zde bod 31.
Bagr.George (6)|12.4.2010 22:22
Super, funguje.

Děkuji :-)
miv_ce4you (66)|18.4.2010 08:48
mal som originalnu ROM 1.86.401.1 (67102) WWE a uz som natiahol novu oficialnu ROM WWE EastEurope_2.07.401.1_Radio_Rhodium_4.49.25.91 a zatial musim povedat po par dnoch testovania, ze je rychlesia, hlavne sa tak neplni pamat, odstranili sa niektore bugy napr. z opery (pri scrolovani sipkami nepreskaoval kurzor po linkach, nacitavaju sa activesync zosynchronizovane oblubene polozky), na home screen v sense su 3 rychle spustenia plus dalsich 6 po potiahnuti smerom hore. pridana zalozka tweeter - skoda ze nie fasabook napr., odstranena polozka programy- skoda. vylepsil sa vykon emailu- subjektivne sa mi zda ovela rychlejsie otvaranie kontextovych menu s polozkami send/receive. tools... aj co sa tyka synchronizacie s imap sa mi vidi rychlejsie spracovanie poloziek mailu. bug s gps neodstraneny. stale je napriklad v tt velke opozdenie.
mr.roger (23)|22.4.2010 22:49
Takze pred par dny jsem riskl prechod na tuto rom a zde jsou me poznatky. Celkove to nevypada spatne, ale chybi mi nektere veci, na ktere jsem byl zvykly v predchozi verzi, napr. zobrazit vsechny sms stejne jako mejly, nebo zalozka programy, kde si zobrazim vsechny nainstalovane programy a najde se spousta dalsich. Dalsi negativum: velka zatez na system, nikdy jsem nemel problemy, ze by se mi tel seknul, dnes se to stava tak 2x denne, kdyz si spustim skype a navigaci a k tomu mi nekdoo zavola, je konec, zajisteny reset. Takze zaver, pravdepodobne prechod na predchozi verzi, i kdyz mozna jeste pockam par dni, jestli neuvolni neco noveho.
jurcax (3)|23.4.2010 17:39
Můžete sem někdo hodit screen jak vypadá Home screen té ofiko verze ROM? jde mi o to, jestli je tam i počasí, jako to bylo u té verze před a nebo jestli musím do záložky počasí abych věděl jak má být. Další věc je, jak je řešena záložka People, byl jsem zvyklý na tu velkou fotku a pod tim na odkazy na novou sms,mail, volání atd. Jak je to řešeno teď? Díky za odpověď
miv_ce4you (66)|23.4.2010 20:12
mr.roger dnes som vyskusal ako si pisal ze ti to mrzne trha ked mas pustenu navigaciu chat a k tomu volanie... mal som pusteny skype cez edge, tomtom7 a dotoho som si zavolal a v pohode vsetko este som sa preklikaval cez tt a skype a stale vsetko slo tak ako ma dokonca v tt ked som si prilozil tp2 k uchu fungoval senzor a vypol displej. takze mne to v funguje ok...
jurcax zalozka people vyzera uplne inak. je to matica 3x3 resp 5x5 a je tam foto s menom a pripadne male f ze je foto z fasabuku... chybajuca zalozka programs sa implementoval priamo na uvodnu stranku a tweakmi vies upravit defaultne 3 ikony na 4 alebo aj 5 vedla seba... velmi sikovne... podla mna je ta nova rom v zasade ok... myslim ze zatial som nemal problem.

inak v mailoch funguje hotkeys... asi som nic prevratne neobjavil ale pri podrzani H sa zobrazi zoznam hotkeys. velmi uzitocne....

dalsi moj postreh: tato verzia ROM je asi viac narocnejsia pretoze mi bateria na jedno nabitie vydrzi menej ako s povodnou...
je tu aj maly problem: nefunguju albumy v facebooku. zacne nacitavat fotky a nezobrazi. uz som doinstaloval aj oficialny fix ale problem sa nevyriesil...
jurcax (3)|26.4.2010 09:17
Tak jsem novou ROM zkusil a zatím mám dost smíšené pocity. Pro ty co se ještě rozhodují: Home tab je opravdu šikovnější, jak tam jsou rovnou rychlé odkazy, buď na kontakt, bookmark nebo program. Ale co mi chybí je nahoře přístup do správce úloh. Dá se to sice vyřešit, že na jeden z rychlých odkazů si dáte správce úloh, ale už to není tak elegantní jako předtím. V záložce lidé si můžete vytáhnout jen jednu akci k danému kontaktu, např volání, pokud chcete sms, máte smůlu a musíte přes zprávy a nebo kontakty. Zprávy sms se vzhledově výrazně vylepšili, už se nedostanete do WM prostředí, vše probíhá v Sense, doručenky už vám přichází se jménem kontaktu a ne jen číslo, které se neumělo přiřadit. Psaní mms je velmi pohodlné,vlastně píšete sms a jen tam přidáváte přílohy. Opera mi přijde že se celkem zrychlila, což se ale nedá říct o zařízení samotném, zatím se zdá, že novou ROM přístroj zvládá jen tak tak a rychlých odezev jako např iPhone se tu rozhodně nedočkáte a vytáhnout si někam odkaz na A-A reset je vhodná věc. Pokud ale zařízení funguje, celkově to asi stojí za to upgradovat. Ještě bych zapomněl, velkou radost mám z kalendáře, zobrazení "Agendy" tedy událostí po sobě jdoucích rozřazených do dnů je fakt parádní.

Nainstalovat češtinu ani potom českou klávesnici HW nebyl vůbec problém, celé z obnovou mi to trvalo asi 1,5hodiny.

Díky za tip z Hotkeys, funguje to a je to fakt šikovné :-). Pokud jsem něco popsal nesprávně, předem se omlouvám.
miv_ce4you (66)|26.4.2010 11:29
co sa tyka toho taskmanageru ako bol v predchodzej ROM v pravom rohu tak ikonka troch ciarok da sa to doinstalovat. co som aj urobil. funguje uplne v pohode. funguju ti albumy v facebooku pre kontakty?
jurcax (3)|26.4.2010 12:43
OK, hodil bys sem link na ten task manager pls. Co se týče FB, tak alba fungují, ale je to děsivě pomalé, jak E,H i WiFi nevim. naštěstí FB moc nevyužívám :-)
P.Milli (15)|1.5.2010 23:00
Ahoj,
taky se primlouvam za ten Task manager v pravo nahore, jak to bylo u predesle ROM verze.
A jeste jedno prani. Jak nastavim na hlavni obrazovce v rychlem pristupu k aplikacim vice sloupku, nebo radku?
Predem dekuji.
P.Milli (15)|3.5.2010 19:59
[quote=Mist]taskmanager: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4857930&postcount=46
vice sloupcu v nabidce start: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=535725[/quote]

Děkuji za ten Task Manager. Bohužel jsem se asi špatně vyjádřil u druhého problému. Jedna se o nabídku programů na hlavní obrazovce. Pokud je možno toto rozšířit na 4 sloupce a více řádků pomocí .cab souboru, nebo úpravou registrů.
Mnohokrát děkuji. Hledal jsem i na XDA, ale má angličtina je dost chabá.


mistm (477)|3.5.2010 20:56
aha tak to pardon :) V tom pripade doporucuji toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

a k tomu editor nastaveni: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633590
P.Milli (15)|3.5.2010 23:43
[quote=Mist]aha tak to pardon :) V tom pripade doporucuji toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

a k tomu editor nastaveni: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633590[/quote]

Úžasná práce. Mám radost jako malej kluk. Dal bych Ti z té radosti hudlana. :D
Děkuji mnohokrát, jsi super. :yes:
mr.roger (23)|4.5.2010 11:05
nemohl by jsi to upnout nejkam na rapid, nejde mi to stahnout z xda :(
mistm (477)|4.5.2010 11:33
johnee_r (290)|7.6.2010 15:30
Měl bych jeden asi hloupý dotaz, ale radši se zeptám. Chci vyzkoušet tuto novou ROM, nicméně, pokud by nevyhovovala, lze se vrátit k původní? Je to tato nebo je to jen nějaký upgrade a celá stará rom ke stažení není?
http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=250&cat=2&dl_id=629

Moc díky
mistm (477)|7.6.2010 20:08
oficialni ROM s HTC Touch Flo 3d (Manila 2.1): http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=250&cat=2&dl_id=629
oficialni ROM s HTC Sense (Manila 2.5): http://www.sunnysoft.cz/htc/

Vratit se k oficialni lze, ale nezapomen zrusit i HardSPL - navod, jak ho odstranit najdes na xda v threadu o hardspl.
johnee_r (290)|9.6.2010 11:58
Tak jsem naintaloval tu poslední rom ze stránek sunnysoftu. Nová Manila je pěkná, kalendář vypadá konečně použitelně a celkově se mi to líbí. Problémem bohužel je kriticky dlouhá odezva v některých situacích. Například při odpovědi na sms přes reply se načítá celý strom konverzace, což trvá strašně dlouho (v TF3D se prostě jen otevřela zpráva s vyplněným příjemcem). Po odeslání sms telefon občas cosi "dělá" (běhají tam hodiny), a to klidně půl minuty. Taky mi včera několikráte zamrznul při zcela běžných operacích. Několikrát se mi stalo, že po restartu nenaběhl, ale zamrzl někde před startem Manily. Nemáte někdo podobnou zkušenost a případně nějakou radu, jak to poléčit, aby to chodilo? Zatím chci ještě nějakou dobu testovat a pak se případně vrátit ke starému systému, který fungoval bezchybně. Mimochodem, nová Manila k WM6.1 asi nějak nainstalovat nejde, co?

Díky
DD_ (331)|9.6.2010 14:21
No ty neduhy ktere pises jsou bych rekl uzce spjaty s novou aplikaci na zpravy: HTC Messaging. Ta aplikace je udelana pro HD2, kde diky silnejsimu procesoru beha celkem svizne. Bohuzel na TP2 a TD2 je to des a hruza. Ja jsem musel pri prechodu na novou rom nakonec ozelet zalohu SMSek (proste je neobnovovat) a tedka udrzuju pocet SMSek hodne v dolnich hladinach a da se to celkem prezit. Nekde na netu se objevovaly navody jak se HTC Messagingu zbavit - neni to uplne easy ale jde to a myslim ze to vyresi tu linost toho systemu.
mistm (477)|9.6.2010 14:33
Muzes zkusit pouzit aktualni verzi HTC Messagingu - ja ji pouzivam a nemam vcelku problemy. Jenze ja mam manilu vyplou uplne - mam klasicke today (ne titanium z WM6.5, ale to 10 let stare today). Jelikoz mam dost pameti, tak mi vsechno dulezite bezi na pozadi a necekam vubec na nic... Manila 2.5 je fajn, ale chtelo by to vic pameti...
johnee_r (290)|9.6.2010 15:37
Díky, zkusím a uvidím. Napíšu své poznatky.
johnee_r (290)|11.6.2010 00:06
Tak nová romka půjde z domu. Odezva naprosto tragická, nový messaging nic nevyřešil. Mimo to se objevily potíže se synchronizací (jsou nalezeny rozdíly, ale už nejsou sesynchronizovány), po restartu často nenaběhne a je potřeba restartovat znova. Zamrzá několikrát za den při zcela běžných operacích (jako třeba přidání oblíbeného kontaktu), prostě tragédie na hranici použitelnosti.

Takže tímto bych se chtěl zeptat, jestli je normálně možné stáhnout starší origo rom a flashnout ji tam zpět (tu, co je tu na ní odkaz o pár postů výš).

Díky za pomoc.
tombik_ce4you (116)|11.6.2010 01:37
Na 90 procent to nepujde.

Musis nejdriv odemknout hardSPL a az potom ji instalovat. Tak to pujde.
miv_ce4you (66)|11.6.2010 06:52
je to zaujimave. ale mne oficialna rom stiahnuta zo serveru sunnysoft funguje uplne normalne az na to ze mi neukazuje mylocation nazov mesta kde som co mi na predchadzajucej rom tiez oficialnej ukazovalo. ano sem tam sa stane ze zariadenie ma spomaleny chod ale to vzdy ked mam otvorenu operu a v nej 2 a viac plnohodnotnych stranok a a zrejme je toho obsahu nacitane kvantum ze mi vypisuje obsadenost pamate 90 a viac percent... ja nemozem povedat na tuto rom 2.5 so sense ze by bola zla alebo ze by som mal s nou problem...