Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nezdařený flash - diamonda NELZE ZAPNOUT

Shedoo (4)|11.2.2010 01:42
Zdravim,

známej co má přímo diamonda (ne MDA) a není skoro vůbec zběhlej ve flashování (né že já bych byl expert, flashoval jsem jen párkrát) zkoušel novou Eržiku (v9) a nějak se mu to nezadařilo, po zapnutí to házelo divně šedou obrazovku, při pokusech o přeflashování se to vždy dostalo na 1% a pak to PC v RUU hodilo tudle hlášku:

Error[226] : Flash Write
IU834

tak mě požádal abych to zkusil, jestli mi to nepůjde líp. pár pokusů (RUU, přes USB) ale nic. Tak jsem pátral, pátral až jsem narazil na postup skoro identického problému (...IU 535) jak to vyřešit. tam se psalo o použití vypreparované ROM a degradování RADIA na starší, vyprepar. ROM nešla stáhnout a jiný link jsem nenašel. tak jsem zkusil to starší RADIO přes RUU, to šlo dobře (do 95%), pak ale na PC vyskočilo:

Error[262] : Flash Write

a RUU nabídlo postup řešení: odpoj USB, vyndej baterii na 3 sekundy, vrať, zapni a pokračuj

jenže diamond už NEJDE ZAPNOUT, vůbec nic nezabírá. vůbec nevim co s tim, je mi jasný že jsem tomu zrovna nepomohl, mam s toho dost špatnej pocit, navíc to není můj tel tekže hrůza, jestli máte někdo nějakou rady, vysvětlení, cokoli byl bych vám moc vděčnej, předem dík

Adow (1267)|11.2.2010 08:00
No, jednak musíš líp definovat JAK nejde zapnout... Neudělá vůbec nic / zůstane viset na boot logu (tam kde bývají čísla verzí ROM, radia..) nebo se sekne později? Další možnost je "trikolora" - tzv. bootloader s nápisem flash fail.
Pokud nejde zapnout vůbec, pak je na vině asi baterie - tahle varianta ale podle mě není moc pravděpodobná. Zkusil bych baterii nabít v jiným telefonu. Pokud nepomůže nic z toho, tak asi jen servis - ale jak píšu, tahle možnost se mi nezdá moc pravděpodobná. Osobně mi Diamond "zdechl" už víckrát, ale jsem v klidu - přes bootloader vždycky opravím ;).
Pokud zůstnane na boot logu (což je asi tvůj případ), můžeš najet do boot loaderu a nahrát originální ROMku. Drž volume- a zmáčnki reset (nebo zapínací tlačítko, pokud je Diamond vypnutý). Pak ti půjde normálně flashovat z PC - popis jak flashovat v různých situacích je v odkazu v prvním příspěvku u Eržiky. Pokud už v bootloaderu jsi po zapnutí, tak můžeš flashovar rovnou.
No a proč to nešlo naflashovat? Asi špatná nebo vůbec žádná verze HardSPL. Doporučuju verzi 1.93.
Shedoo (4)|20.2.2010 21:42
děkuju za radu, v první řadě se omlouvám za dost pozdní reakci, byl jsem na horách a provozovatel ubytování si nějak divně vykládal pojem Wi-fi, takže jsem byl mimo.

právě, že nejde zapnout vůbec, jako by tam nebyla ani baterie, zkoušel jsem ji nabít v jinym tel jak si radil to sice šlo ale když ji nabitou vrátim do telefonu tak nic to samý, úplně mrtví. Zkoušel jsem to s volume- a tlačítko zapnout jak si radil, ale nic.

co se týče toho proč to vzniklo tak nevim kde byla chyba. HardSPL bylo dokonce verze 1.93, měl tam eržiku osmičku a všechno bylo v pohodě, zkoušel něco s wm6.5 z xda, to nebylo moc stabilní a nějak to padalo nebo zarzalo, pak flashoval eržiku 9 a po naflashování to při zapínání místo boot logu házelo takový jako zrnění na starý televizi.

pak jsem zkoušel flashnout přes bootloader, viz vejš.

asi to chce do servisu, stejně děkuju za radu.
Martas09 (63)|21.2.2010 11:32
Nejdriv nech diamonda nabit,pokud bude vypnutej,pripoj nabijecku a kdyz stred otvrzovaciho "kolecka" bude blikat je to v poradku.
Az se nabije (stred bude svitit),prepni se do Bootloaderu musi to jit...drz tlacitko hlasitosti dolu a soucasne stiskni power.
Potom postupuj podle tohoto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290 treti prispevek odshora,jestli ze mas XP pujde to samo,u Win7/Win7 x64 to bude slozitejsi.Kdyz se ti to povede,vyndej baterii a znovu se prepni do bootloaderu a muzes flashovat.Pokud nic z toho nezabere a nedostanes se do BL tak bohuzel jenom servis.