Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zobrazení lokace v panelu počasí

Dušan Mrázek (47)|3.2.2010 18:28
nemůžu přijít na to proč se mi místo názvu mého města zobeazuje umístění. Přitom tam občas naskočí korektní název, ale po aktualizaci doma opět pouze umístění. Víte někdo, kde a v čem je peoblém? díky Dušan
Jess_ce4you (61)|3.2.2010 20:56
klikni na cas nastav svoje mesto :)
00340522_00338466_Screen03_rmx_thumb_EuJ.jpg
prokji (199)|4.2.2010 07:48
To jsem zjistil taky - někdy se pouze zobrazí nesmysl místo názvu lokality , kde se momentálně nalézám . Téměř jistě to souvisí se špatně zadanými koordináty v BTS ,v jejímž jsem dosahu/mobilní aktualizace probíhá via datový přenos /. Ověřeno cestou z práce v tramvaji /Praha/ , v oblasti nám. Palacha mi to hlásí "Umístění" , o kus dál na Palackého náměstí se dozvím lokalitu "Shazam" /nebo tak nějak/- operátor Vodafone. Prostě v tom mají chlapci poněkud bordel . ....Zajímavé , že mimo Prahu se mi to stává velmi zřídka - obvykle je lokace správně...

P.S. Nemůžeš zdejší Kocourkov srovnávat s civilizovaným světem...
Dušan Mrázek (47)|4.2.2010 18:53
když nastavím na čas své město, tak mám kalendář posunutý o nějakých 12hodin. Prostě Moje umístění je někde v tramtárii s časovým posunem.
Aktualizuji přes wifi ráno a večer doma, O2 nepoužívám.
prokji (199)|4.2.2010 19:14
To je jedno , přes jaké médium aktualizuješ - důležité je , že údaj o aktuálním umístění telefonu nebere aplikace ani z GPS /nelze vždy zaručit , že jsi v dosahu satelitů, kromě toho bys musel GPS zapnout/ ani z IP adresy /nesouvisí se zeměpisnými souřadnicemi , samozřejmě/ ale výhradně z údajů GSM modulu - totiž každá základnová stanice /BTS/ nese informaci o geopoloze - jiný systém ani fungovat nemůže. Prostě nějakej Ferda se šroubovákem , kterej konfiguroval BTS u vás , si splet východ se západem /nebo naopak/-tím se vysvětluje taky ten 12 hodinovej /=180 stupňů / posuv oproti správně zadanému místu /to má v databázi Accuweather správné umístění - jenže ty seš bohužel vaší BTS umístěnej na opačný polokouli/ . Z uvedeného taky vyplývá , proč se někdy dozvíš správnou lokaci /tedy když jsi připojen přes správně konfigurovanou BTS/. Jediná možnost, požádat operátora o prověření stavu - nevím ovšem, jak konkrétně u kyslíka uspěješ - my u Vodafonu máme aspoň naději , vzhledem k tomu, že letos převáději 90% pokrytí na 3G , tak stejně všechny BTS musej prověřit a navíc to pro ně dělají nějaký Korejci a ne /bohudík/ "zlatý český ručičky"...

P.S. jak jsem psal v předchozím příspěvku , tak ta lokace Shazam je zřejmě někde v Indii , protože čas mi při akualizaci taky poskočí dpopředu /myslím o 3 hoďky/...