Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podivný dealer - zajímavé ceny, ale znáte ho prosím někdo?

willik_ce4you (2)|28.1.2010 22:38
Ahoj
Při shánění HTC HD2 jsem náhodou narazil na zahraničního dealera, který si říká Lachlan Rilery - nepodařilo se mi vystopovat kde sídlí, vždy uvádí jen své jméno a email.

Nechci sem dávat celou jeho nabidku - tu najdete na mnoha fórech, která se zabývají mobilama a elektronikou. (třeba tady: http://topforum.com/pc-games/287276-selling-brand-new-unlocked-htc-hd2-apple-iphone-3gs-motorola-milestone.html )

Vždycky tam prskne podobny "inzerat" kde nabizi mj. to HTC HD2 za cca 250 USD.

Pod dlouhou nabidkou (vyctem co vse nabizi a za jake ceny) uvadi nasledujici text:

==================================================================
Contact Email:lach.rilery@hotmail.com

Futurcomm Mobile phones Limited strive to offer high-quality products at competitive prices. All of our products are brand new, never used, never rebuilt. We maintain multiple-supplier sources for our products as a means of being able to continually offer the best products at the best prices. Contact us for further informations about warranty process.

... vypoustim cast textu je to moc dlouhe...

Contact Name: Mr.Lachlan rilery
Contact Email:lach.rilery@hotmail.com
==================================================================


Ja mu napsal, a druhy den se mi hned ozval, upresnil co vse je v krabici a podminky dodani ... potvrdil cenu a ted ceka na mou objednavku.
No moc se mi ale do toho nechce - vubec nic o nem nevim a nemuzu nic najit...
neznate ho prosim nekdo - nebo pripadne nenasli jste nekde jakoukoliv pozitivni/negativni refernci??

Dik moc.
Vilda

Cfontaine (22)|28.1.2010 23:41
Zkoušel jsem ho najít a nic konkrétního, za ty prachy bych ho bral taky. Záleži na tom, jak po tobě chce uhradit tu částku, pokud to není formou Pay-pal, nebo podobné služby, tak bych se na to vys..... i když je cena víc než lákavá. Tam máš alespoň šanci na vrácení peněz. ale záleží na tvé odvaze. Třeba v bazaru Mobilmanie se motají taky podivný střelci, kteří prodávají IP 3GS a jiné za směšný částky ale je to poděl, nabízejí i osobní předání v Praze ale na poslední chvilku to zruší s tim, že jim do toho něco vlezlo a ať jim pošleš prachy na účet do "banánový republiky" a oni ti to pošlou kurýrem.
willik_ce4you (2)|29.1.2010 08:42
tohle by mělo bejt UPS nebo FedExem platba při převzetí zboží...
(teda snad)

jedinej zádrhel kterej on sám zmiňuje zatim vidim v nabízený pouze roční záruce... oproti standardu 2 roky... někoho to může odradit. Ale samozřejmě druhá věc je jak takovou záruku uplatnit pokud ani nevim kde sídlí, že?

Dnes mi napsal, že čeká na mojí adresu a telefon a pak to posílá. Tak fakt nevim - jít do toho?
Neni tu náhodou někdo kdo se podobně spálil - třeba u jinýho prodejce, to je fuk...
Jaká jsou úskalí takovéhoto prodeje?

Díky.
Willik
zivan (615)|29.1.2010 09:13
Uskali? Cihla (at uz klasicka nebo v podobe nefunkcniho zarizeni) za 250$ ti nestaci? :)
Cfontaine (22)|29.1.2010 09:59
Záleží pro jakej trh je telefon určenej a jak se HTC k tomu postaví, Nevím jak HTC konkrétně, nikdy jsem je nereklamoval, např. u Nokie se záruka vztahuje konkrétně na telefony koupené pouze v ČR a to přímo u nokie nebo u aut. prodejců, takže žádnej šedej dovoz bezplatně nereklamuješ (měl jsem problém s N97 z UK)
Když se ti HD2 rozbije, nejspíš, si to budeš muset sám zaplatit. Ale zeptej se v Sunnysoftu.
A s cihllou, kterou při převzetí zaplatíš, už nic moc neuděláš.
Já osobně bych na ten kšeft zapoměl, ale je to jen tvoje věc.
Čus
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2010 10:55
A za kolik tam nabízí HD3 :D :D :D :D

Pokud nevíš, co s penězmamami, tak ti pošlu číslo účtu a můžeš tam převést nějakou sumičku. Kulatou. ;)



K dotazu: pokud jsem to pochopil tak by mělo jít o dotované zařízení pro operátory, proto nízká cena. Tedy dle toho, co se tam píše, ale "papír" snese všechno. Zda je to podvod nebo ne těžko říct. Jednou na Technetu nebo Živě kupovali falešný Windows za směšně nízkou cenu. Nejen, že to všechno ukazovalo jako legální, dokonce byl od prodejce lepší support, než od MS. A pak se rozhoduj. Osobně bych do toho nešel, ale ta nízká cena je hhrroozznněě lákavá. No, nekupte to, když je to tak levné!.......tak to je moje nová družka. Vyměnil jsem ji za obraz.....Krajinka v zimním hávu. :D :D

Záruka je pochopitelně dle země prodeje. V USA je někdy jen půl roku nebo 2 měsíce.